Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Agencja Uzbrojenia wybrała dostawcę granatów łzawiących

Zdjęcie ilustracyjne, fot. szer. Jarosław Radawiec/11PA
Zdjęcie ilustracyjne, fot. szer. Jarosław Radawiec/11PA

Agencja Uzbrojenia poinformowała o wybraniu wykonawcy zamówienia dotyczącego dostawy ćwiczebnych granatów łzawiących CGŁ-1. Całkowita końcowa wartość tegoż zamówienia wyniosła 2 184 480 PLN.

Reklama

Jeszcze na początku lutego br. Agencja Uzbrojenia za pośrednictwem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej opublikowała ogłoszenie o zamówieniu na dostawę 8 880 sztuk ćwiczebnych granatów łzawiących CGŁ-1. Wybór wykonawcy miał zostać dokonany na podstawie najkorzystniejszej oferty i tak też się stało. Podmiotem, który zobligował się do zrealizowania celu zamówienia została firma CHEMA sp. z o. o., która będzie jedną z dwóch firm wykonawczych, gdyż ubiegała się o to wspólnie z firmą Car-Pol Marek Rutkowski z Mińska Mazowieckiego.

Reklama

Decyzja w sprawie udzielenia zamówienia obu firmom została oficjalnie podjęta w dniu 21 października 2022 r. Postępowanie ofertowe było prowadzone w formie procedury ograniczonej, a końcowa całkowita wartość tegoż zamówienia wyniosła 2 184 480 PLN. Przetarg nie przewidywał zlecenie podwykonawstwa.

Czytaj też

W ogłoszeniu czytamy, że dostarczone granaty powinny być w pierwszej kategorii, nowe, wyprodukowane w roku dostawy. Zamawiający informuje, że dopuszcza dostawę wyrobów równoważnych. Termin realizacji zamówienia został określony na okres 6 miesięcy od jego udzielenia.

Reklama

Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu przez Rejonowe Przedstawicielstwo Wojskowe zgodnie z wymaganiami zawartymi w AQAP. Szczegółowe wymagania w zakresie zapewnienia przez Wykonawcę bezpieczeństwa dostaw zostaną określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Czytaj też

Granaty łzawiące CGŁ-1 są używane podczas ćwiczeń wojska w maskach przeciwgazowych. Wydzielają one gaz dymno-łzawiący i służą do pozorowania ataku chemicznego. Ich masa nie przekracza 220 gramów i posiadają korpus kartonowy. Po rzuceniu granat tego typu może dymić przez ok. minutę.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Mondry015

    Podsumowując 80 mld PLN potrzebne na dokonane zamówienia sprzętu a TU ZABAWA!!!!