Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Adam Lesiński powołany do zarządu PGZ

  • Fot. PZO
    Fot. PZO

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołała Adama Lesińskiego na stanowisko Członka Zarządu PGZ.

Adam Lesiński został powołany na stanowisko Członka Zarządu decyzją Rady Nadzorczej w środę, 16 listopada. Dotychczas sprawował funkcję Prezesa Zarządu spółki MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zrezygnował z pełnienia tej funkcji. 

Nowy Członek Zarządu PGZ posiada ponad dziesięcioletnią praktykę zawodową w kilku branżach. Zajmował m.in. stanowiska kierownicze, w tym prezesa zarządu. Zarząd MS TFI S.A., którym kierował od 20 stycznia br., działa na rzecz maksymalizacji wartości posiadanych aktywów poprzez wdrażanie działań naprawczych, realizację projektów inwestycyjnych oraz wykorzystanie efektu synergii pomiędzy spółkami portfelowymi. Wcześniej Adam Lesiński pełnił funkcje w spółkach Mostostal Warszawa SA, Paged SA, Libella Sp. z o.o. (Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny), Premium Food Restaurant SA (Dyrektor Finansowy - Członek Zarządu) czy Harper Hygienics SA.

Adam Lesiński tytuł magistra uzyskał na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też absolwentem studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W toku swojej kariery zajmował się m.in. przygotowaniem modeli finansowych, tworzeniem oraz analizą wykonania budżetów, kontrolą kosztów nowych inwestycji, a także sprawował nadzór właścicielski nad spółkami z grupy kapitałowej. Uczestniczył również w projektach restrukturyzacyjnych, a także przygotowywał spółki do debiutu giełdowego. Posiada wiedzę z zakresu metod wyceny spółek kapitałowych, kontrolingu finansowego oraz zarządzania.

Pierwotnie powołany w grudniu 2015 roku zarząd PGZ składał się z trzech osób: Prezesa Arkadiusza Siwko oraz Członków Zarządu Macieja Lwa-Mirskiego oraz Radosława Obolewskiego. Radosław Obolewski opuścił jednak zarząd PGZ we wrześniu 2016 roku.

Reklama

Komentarze (3)

  1. pplk

    W sektorze zbrojeniowym doświadczenia żadnego.

  2. Inżynier

    Dlaczego ten nowy fachowiec wszędzie bywał i nic nie osiągnął w tych firmach za wyjątkiem korzysci osobistych?Tak naprawdę to czym on zarządzał i z jakim efektem, co naprawił i jak to wymiernie można ocenić. Takich mieliśmy i mamy fachowców- nic się nie zmieniło. Jak się zaczną bankrudztwa to ludzie nie będą oceniać pseudofachowców tylko PiS. Tracimy ostatnią szansę na to by bylo normalnie.

    1. gość

      Normalnie już było - teraz będzie tylko gorzej.

  3. handlarz

    Gość, który nie ma żadnej wiedzy o branży zbrojeniowej, nie powinie obejmować tak newralgicznego stanowiska. Właściciel tzn. MON działa na niekorzyść swojej spółki. Zresztą cały zarząd jest niekompetentny w sensie wiedzy o branży. Nie wiem, czy w Europie (i nie tylko) taki ruch miałby miejsce. Można zmienić jednego członka zarządu spoza branży. A tu pełna wymiana, co skończy się bankructwem firm zbrojeniowych.

Reklama