Przemysł Zbrojeniowy

40 lat PCO S.A. na rynku zbrojeniowym

Fot. PCO S.A.
Fot. PCO S.A.

PCO S.A. obchodzi w tym roku 40 lat obecności na rynku przemysłu obronnego. Z tej okazji firma przygotowała szereg imprez, których celem jest zaprezentowanie jej dorobku i potencjału.

27 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Gala Jubileuszowa, którą patronatem objął prezydent Andrzej Duda. W trakcie jej trwania wręczone zostaną odznaczenia państwowe oraz Odznaki Honorowe „Zasłużony dla PCO S.A.” przeznaczone dla pracowników spółki. W programie gali jest również prezentacja filmu promocyjnego PCO S.A. oraz wybranych produktów spółki. Po zakończeniu części oficjalnej imprezy zaplanowano występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Wcześniej obchody zainaugurowała Msza Święta, która odbyła się z udziałem Orkiestry Koncertowej Victoria 21 kwietnia br.

Dziennikarzy firma zaprasza na maj 2016 roku. Wtedy właśnie odbędzie się briefing połączony z możliwością zwiedzania zakładu produkcyjnego, w którym powstają rozwiązania techniczne stosowane w wyrobach optoelektronicznych PCO S.A.

Kolejne imprezy związane z obchodami 40-lecia PCO S.A. odbędą się w listopadzie i grudniu. Będą to dni otwarte zakładu, skierowane zarówno dla osób z zewnątrz, jak i rodzin pracowników.

Jubileusz PCO S.A.

Jubileuszowy rok działalności firmy, która powstała w 1976 roku pod nazwą Przemysłowe Centrum Optyki w budowie, a dziś funkcjonuje jako Przemysłowe Centrum Optyki S.A., należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej to okazja do zaprezentowania 40-letniego dorobku w dziedzinie optoelektroniki. Zgodnie z przewodnim hasłem firmy „Innowacje dla bezpieczeństwa ludzi” PCO S.A. od lat wdraża i projektuje sprzęt optoelektroniczny. Od początku swojego istnienia firma realizuje działania na potrzeby obrony i bezpieczeństwa państwa.

PCO S.A. to polski producent przyrządów obserwacyjnych i celowniczych wykorzystujących technikę laserową, noktowizyjną i termowizyjną dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. 

Komentarze (1)

  1. skn

    a PCO było budowane jako odrębny twór ale na bazie załogi jeszcze starszej firmy tj. PZO. Polskich Zakładów Optycznych - też produkującej dla wojska, klasyczną optykę