Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

39 lat PCO S. A.

  • Fot. Wikipedia/Jörg Kutzera
    Fot. Wikipedia/Jörg Kutzera

PCO S.A. obchodzi 39. rocznicę rozpoczęcia działalności. Od 1976 roku spółka rozwija i wytwarza systemy optoelektroniczne, wykorzystywane między innymi przez Wojsko Polskie i formacje ochrony porządku publicznego.

Prezes Ryszard Kardasz zwrócił uwagę, że spółka dostarcza rozwiązania pozwalające na wzmocnienie bezpieczeństwa państwa, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju rodzimej gospodarki. Produkty PCO S. A. są używane zarówno przez Siły Zbrojne RP, jak i służby mundurowe.

Kolejny jubileusz naszej firmy pokazuje, iż warto dalej aktywnie rozwijać potencjał PCO S.A. zgodnie z naszym hasłem przewodnim „Innowacje dla bezpieczeństwa ludzi”. Projektując i produkując nowoczesny sprzęt optoelektroniczny mamy okazję, aby wspierać rodzinną gospodarkę i zwiększać bezpieczeństwo kraju

Prezes PCO S.A. Ryszard Kardasz.

W trakcie uroczystości z okazji 39-lecia PCO S.A. w spółce wręczono odznaki „Zasłużony dla PCO S.A”. Wyróżnienia otrzymały osoby, które przyczyniły się w sposób szczególny do rozwoju spółki.

PCO S.A. realizuje szereg projektów rozwojowych w celu dalszego rozszerzenia potencjału spółki. Jest integratorem i liderem konsorcjum programu polskiego żołnierza przyszłości Tytan, w ramach którego zostaną wykorzystane m.in. celowniki termowizyjne opracowane przez PCO S.A. Spółka prowadzi również prace w celu stworzenia systemów obserwacji termowizyjnej, przeznaczonych dla modernizowanych polskich czołgów Leopard 2 oraz wież bezzałogowych dla kołowych transporterów Rosomak.

PCO powstało w 1976 roku, jako „Przemysłowe Centrum Optyki w budowie”. W związku z transformacją polskiej gospodarki na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku zostało w 1994 roku przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa „Przemysłowe Centrum Optyki Spółka Akcyjna”. Obecnie stanowi część Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

  • PCO
Reklama

Komentarze

    Reklama