Reklama

Polityka obronna

Posłowie o zmianach w Służbie Wywiadu Wojskowego

Fot. SWW
Fot. SWW

Sejmowa Komisja do Spraw Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowała wnioski Ministra Obrony Narodowej dotyczące zmian w kierownictwie Służby Wywiadu Wojskowego.

Posłowie Komisji pozytywnie zaopiniowali wnioski o powołanie płk Agaty Mazur i płk Eugeniusza Szczęśniaka na stanowiska zastępców Szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Komisja wydała również pozytywną opinię do wniosku o odwołanie obecnego wiceszefa SWW płk Pawła Kacprzaka. 

Jak podał przewodniczący Komisji Marek Opioła, pozytywne opinie o wnioskach szefa MON przyjęto przy sześciu głosach przyjęto za i jednym wstrzymującym - podał Opioła.

Jak mówił poseł Opioła, płk Mazur jest wieloletnią funkcjonariuszką służb specjalnych, a płk Szczęśniak od wielu lat żołnierzem pracującym w służbach specjalnych.

Czytaj więcej: SKANER Defence24: Silne służby to silne państwo

Zastępców szefa SWW zgodnie z ustawą powołuje i odwołuje minister obrony narodowej, na wniosek szefa służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Płk Kacprzak został powołany pod koniec 2015 r. W połowie lutego media sugerowały jego dymisję, jednak nadal pracował - uczestniczył m.in. posiedzeniach sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Szefem SWW jest natomiast gen. bryg. Andrzej Kowalski.

PAP/MR

Reklama

Komentarze (1)

  1. Toudi

    Gdyby to zależało od mojej skromnej osoby, to zamiast w WOT zainwestował bym w SWW i SKW.

    1. Albo Rybka Albo...?

      Jedno drugiego nie wyklucza...SKW a szczególnie SWW nie jest jakąś strasznie drogą w utrzymaniu służbą. Problemem zwykle są kadry i politykierzy sprawujący "nadzór" . Wątpię, że OT zabierze służbom kandydatów, a finansowanie? Wystarczyło by zracjonalizować wydatki bieżące.

Reklama