Polsko-indonezyjska współpraca w dziedzinie obronności

9 maja 2019, 10:16
ind3_cr
Fot. Sztab Generalny Wojska Polskiego

Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund Andrzejczak spotkał się dziś z przebywającym z wizytą w Polsce gen. dyw. Rizeriusem EKO Hadisancoko, dyrektorem generalnym w Ministerstwie Obrony Indonezji ds. strategii obronnej.

Po zakończeniu rozmów generałowie Andrzejczak i Hadisancoko podpisali porozumienie techniczne o powołaniu wspólnego komitetu współpracy w dziedzinie obronności. Bezpośrednio po ceremonii podpisania dokumentu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanego komitetu. 

Sesja  inauguracyjna poświęcona była m.in. określeniu obszarów współpracy polsko-indonezyjskiej, wymianie doświadczeń w obszarze współpracy międzynarodowej obu krajów oraz koncepcji Indo-Pacyfiku. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele departamentów MON i MSZ oraz kierownictwo Sztabu Generalnego WP i dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Delegacja SZ Indonezji spotkała się z sekretarzem stanu w MON Markiem Łapińskim. Odwiedziła też Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych w Kielcach. Gen. dyw. Rizerius EKO Hadisancoko jest dyrektorem generalnym w Ministerstwie Obrony Indonezji ds. strategii obronnej. Jego zakres odpowiedzialności obejmuje: strategię rozwoju systemu bezpieczeństwa narodowego, analizę strategiczną, mobilizację i obronę terytorialną, współpracę międzynarodową oraz legislację. Jest doradcą ministra obrony ds. współpracy międzynarodowej.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Taka prawda !
czwartek, 9 maja 2019, 13:40

No to kolejna i to bardzo atrrakcyjna destynacja na darmowe wycieczki dla vip'ów z MON gotowa ! Będą mieli tam okazję zobaczyć jak buduje się m.in. OP w rodzimych stoczniach ...

IU
czwartek, 9 maja 2019, 13:01

Biedna Indonezja..

Tweets Defence24