Reklama

Polityka obronna

Steadfast Defender - największe ćwiczenia NATO od lat

wojsko nato
Autor. NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr/NATO

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenia NATO - Steadfast Defender 2024. Wziąć w nich ma udział około 90 tysięcy żołnierzy.

Reklama

Około 90 tys. żołnierzy weźmie udział w największych od dziesięcioleci ćwiczeniach NATO o nazwie Steadfast Defender 2024, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu i potrwają do maja - powiedział w czwartek głównodowodzący połączonych sił zbrojnych NATO w Europie generał Christopher Cavoli.

Reklama

„Sojusz zademonstruje swoją zdolność do wzmocnienia obszaru euroatlantyckiego, przerzucając przez Atlantyk siły z Ameryki Północnej” - powiedział amerykański generał na konferencji prasowej w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli po dwudniowym spotkaniu szefów sztabów państw NATO.

Czytaj też

„Będzie to wyraźna demonstracja naszej jedności, naszej siły i naszej determinacji, by chronić się nawzajem” - dodał Cavoli.

Reklama

Występujący na tej samej konferencji prasowej, szef Komitetu Wojskowego NATO holenderski admirał Rob Bauer odniósł się do sytuacji na Ukrainie.

„Podczas gdy ostatnie ataki Rosji są niszczycielskie, nie są one skuteczne z militarnego punktu widzenia” - ocenił. Jego zdaniem wojna między Rosją a Ukrainą znalazła się w fazie „względnego impasu”.

„Nie powinniśmy oczekiwać cudu po żadnej ze stron” - podsumował Holender.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. DDR

    31 państw NATO i tylko 90 tys żołnierzy wezmie udział ? Przy takim potencjale powinno ćwiczyć 3 a nawet 4 razy tyle

  2. DBA

    I tak trzymać podnosząc poziom paranoi zagrożenia u rusków

  3. Trew

    Czy to już wojna?

Reklama