Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Fiasko amerykańskich rozmów z prezydentem Turcji ws. Syrii; W szpitalu zmarł trzeci saper ranny w Kuźni Raciborskiej

fot. SANA
fot. SANA

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Piotr Jendroszczyk, Rzeczpospolita, „Erdogana nic nie przekona”: Prezydent Turcji nie uległ naciskom USA w sprawie operacji w Syrii, natomiast turecki przywódca liczy na współpracę w Syrii z Władimirem Putinem. „Mający poparcie niemal całej politycznej elity w Turcji prezydent Erdogan, jest zdecydowany doprowadzić operację w Turcji do końca, czyli ustanowienia strefy bezpieczeństwa długości ponad 400 km i sięgającej 30 km w głąb Syrii. W realizacji tych planów więcej ma do powiedzenia Moskwa niż Waszyngton.”


Super Express, „Zmarł saper ranny w wybuchu”: W szpitalu zmarł żołnierz ranny w Kuźni Raciborskiej. W szpitalu przebywa jeszcze dwóch poszkodowanych żołnierzy. „Do trzech wzrosła liczba ofiar tragicznego wybuchu, do którego doszło tydzień temu w lesie w Kuźni Raciborskiej podczas zabezpieczania odnalezionych niewybuchów. W szpitalu św. Barbary w Sosnowcu w środę w nocy zmarł najciężej ranny żołnierz. Miał rozległe obrażenia twarzo - czaszki.”


Reklama

Komentarze

    Reklama