Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie
Otwarcie wystawy „Pejzaże Radziejowickie”. Wsparcie dla weteranów
Fundacja „Nikt Nie Zostaje” zajmuje się pomocą weteranom działań poza granicami państwa, a w szczególności żołnierzom, którzy zostali ranni i poszkodowani w czasie pełnienia misji, oraz ich rodzinom. W dniu 25 sierpnia o godz 17 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarta została wystawa prac fotograficznych i malarskich, stworzonych przez uczestników w czasie trwania II Terapeutycznych Warsztatów Malarsko - Fotograficznych w Radziejowicach.
Prezes Zarządu Fundacji - Jadwiga Zakrzewska, otwierając wystawę podziękowała serdecznie weteranom i kadrze warsztatów, dyrekcji Pałacu Kultury w Warszawie, DPT w Radziejowicach, CBW, Radzie i Zarządowi Fundacji oraz Centrum Weterana na czele z dyrektorem płk Leszkiem Stępniem i Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych.
Powitano przedstawicieli Resortu Obrony Narodowej – Sztabu Generalnego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sil Zbrojnych, Departamentu Spraw Socjalnych i Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia. Podziękowania za wsparcie otrzymali mecenasi i sponsorzy – Airbus Defence and Space PZL Warszawa Okęcie, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, PCO SA, PIT Radwar SA, ITWL, WB Electronics SA, MZA w Warszawie, WZE SA w Zielonce, WZL 2 w Bydgoszczy, Instytut Lotnictwa w Warszawie, Koleje Mazowieckie, Translud i Armit. O patronat medialny wystawy zadbało TVP3, TVP INFO, ZBiAM oraz Defence24.pl i Portal Mundurowy.
Na wystawie, poza pracami uczestników warsztatów, prezentowane są także w ciekawej, komiksowej formie zdjęcia z misji poza granicami Polski udostępnione przez Centrum Weterana. Wystawa ma na celu mobilizację społeczeństwa, w celu zrozumienia roli i zadań polskiego żołnierza służącego Ojczyźnie w każdym zakątku świata. Ma uświadomić potrzebę wsparcia i szacunku dla weteranów działań poza granicami kraju i poszerzyć wiedzę na ich temat, przyczyniając się do spopularyzowania idei żołnierskiej służby i poświęcenia dla spraw wspólnego bezpieczeństwa.
Wystawa potrwa dwa tygodnie, do 8 września br i będzie prezentowana w holu głównym PKiN w Warszawie, co pozwoli na zaprezentowanie jej setkom osób dziennie. Fundacja już pracuje nad nowym projektem. Będzie to konkurs malarski dla szkół, dotyczący sposobu w jaki dzieci i młodzież rozumieją uczestnictwo w misjach związane z bezpieczeństwem naszej Ojczyzny. Celem nadrzędnym konkursu jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy weteranów i ich rodzin – szczególnie tych, którzy zostali ranni w czasie pełnienia służby lub ponieśli najwyższą cenę – cenę życia.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie