Polityka obronna

Nowy Mazowiecki Komendant Wojewódzki

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz powołał na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Cezarego Popławskiego. Dotychczasowy szef mazowieckich policjantów - mł. insp. Rafał Batkowski - obejmie stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.Insp. Cezary Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę rozpoczął w 1987 roku w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Muszynie, a następnie Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nowym Sączu. Od 2004 roku kierował sekcją ruchu drogowego zgierskiej komendy Policji. Od 2006 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. 16 lutego 2012 został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw Prewencji.

Więcej: MSW podsumowało działania służb w sprawie fałszywych alarmów

Insp. Cezary Popławski ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe Zarządzanie w jednostkach Policji. Uczestniczył też m.in. w kursie specjalistycznym dla dowódców operacji policyjnych zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie

MSW

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.