Reklama

Siły zbrojne

Nigeria otrzyma więcej rosyjskich śmigłowców

fot. mil.ru
fot. mil.ru

Rosjanie potwierdzili, że dostawy śmigłowców bojowych Mi-35M do Nigerii zostaną wznowione jeszcze w listopadzie br. Już wiadomo, że w tym roku zostaną przekazane dwa wiropłaty.

Dostawy rozpoczęte w listopadzie br. to efekt kontraktu, jaki został podpisany w październiku 2015 r. Zgodnie z tą umową Rosja ma dostarczyć do Nigerii 12 maszyn typu Mi-35M do końca 2017 r.

Dołączą one do dziesięciu innych rosyjskich śmigłowców bojowych wykorzystywanych w nigeryjskich siłach zbrojnych: sześciu typu Mi-35M (zamówionych w 2014 r.) oraz czterech typu Mi-24.

Wszystkie śmigłowce mają być w pierwszej kolejności wykorzystywane do zwalczania różnych grup terrorystycznych, które coraz powszechniej działają - szczególnie w delcie rzeki Niger.

Pomoże w tym fakt, że Mi-35M jest wyposażony w nowoczesny system obserwacyjno-celowniczy pozwalający na działanie również w nocy i na bardzo niskich wysokościach. Kokpit został m.in. wyposażony w duże monitory LCD zwiększające świadomość sytuacyjną pilotów.

Reklama

Komentarze (1)

  1. kim1

    Proszę, taka Nigeria i ma lepiej wyposażone Mi-24/Mi-35M od naszych. Ich stać a nas nie. My dalej zastanawiamy się nad wyborem śmigłowca bojowego.

    1. kris

      Ja to myślę sobie, że w Polsce jeszcze ktoś nie zrobił dealu i dlatego nie mamy nowego uzbrojenia

Reklama