Polityka obronna

MON o śmierci oficera SKW

skw.gov.pl
skw.gov.pl

Pułkownik Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę wieczorem, był pracownikiem administracji; od kwietnia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim, odszedł ze służby ze względu na zły stan zdrowia - informuje w komunikacie rzecznik MON. 

Według RMF FM, które pierwsze informowało o zdarzeniu, płk Waldemar K. zajmował się bezpieczeństwem przemysłowym i certyfikatami dla firm, które dostarczały sprzęt dla wojska, pełnił funkcję zastępcą naczelnika w Zarządzie Bezpieczeństwa Informacji Niejawnych.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz w komunikacie przesłanym w czwartek do mediów poinformował, że w środę, w miejscu zamieszkania, znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak dodał, był to żołnierz w stopniu pułkownika z pełną wysługą lat; w SKW był pracownikiem administracyjnym.

Jak wskazał Misiewicz, na początku 2016 r. oficer złożył raport o odejściu ze Służby ze względu na zły stan zdrowia i od kwietnia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim.

"Na temat okoliczności zdarzenia wypowie się prokurator po przeprowadzeniu odpowiednich czynności, które zlecono w trybie natychmiastowym. Jednocześnie potwierdzam, że oficer ten był pozytywnie zweryfikowany w roku 2006 przez Komisję Weryfikacyjną. Służba Kontrwywiadu Wojskowego pozostaje w stałym kontakcie z jego rodziną, którą objęła opieką" - zaznaczył rzecznik prasowy resortu obrony.

(MON, PAP)

 

 • SKW

Komentarze (3)

 1. Caapsel

  A kto został jego bezpośrednim przełożonym po "dobrej zmianie"? Sekretarka?

 2. Grzegorz

  Zielonka, Petelicki, Muś, Berdychowski i inni oraz kilkadziesiąt innych "wypadków" cywilów w ostatnich latach. Co się dzieje? Kto następny?

 3. Pozdro

  Był niewygodny i zrobili mu wypadek dziwne akurat po zmianie wladzy

  1. asd

   Dla kogo był niewygodny?