Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Malarsko-fotograficzne warsztaty dla weteranów

Fot. Fundacja "Nikt nie zostaje"
Fot. Fundacja "Nikt nie zostaje"

Rozpoczęły się IV Terapeutyczne Warsztaty Malarsko – Fotograficzne dla weteranów  misji poza granicami państwa i ich rodzin, zorganizowane w gościnnych progach Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach przez Fundację „Nikt nie zostaje”. W tym roku odbywają się one pod nazwą „Pejzaże mazowieckie” i będą trwały do 14 października 2019 roku.

W uroczystości, która została zorganizowana w Sali Koncertowej Domu Pracy Twórczej, oprócz uczestników warsztatów udział wzięli między innymi: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej – Paweł Szramka, szef koncernu Airbus w Polsce – Sebastian Magadzio, Dyrektor Marketingu Szybkiej Kolei Miejskiej -  Joanna Tucholska i przedstawiciel Wodociągów Warszawskich – dyrektor Wojciech Duch.

Otwierając Warsztaty, prezes Jadwiga Zakrzewska poinformowała, o ich zasadniczym celu, jakim jest umożliwienie weteranom misji poza granicami państwa i ich rodzinom psychicznego odreagowania po trudach służby w warunkach zagrożenia zdrowia i życia oraz pozostawania w długiej rozłące z najbliższymi.

W trakcie uroczystości głos zabrali również poseł Paweł Szramka i szef Airbusa w Polsce Sebastian Magadzio życząc uczestnikom Warsztatów wielu natchnień i ciekawych prac oraz wyrażając wiele ciepłych słów pod adresem organizatorów warsztatów.

Za zasługi we wspieraniu weteranów, prezes Zarządu Fundacji „Nikt nie zostaje” – Jadwiga Zakrzewska i wiceprezes Fundacji – Adam Niemczak wręczyli Sebastianowi Magadzio medal pamiątkowy Fundacji i obraz namalowany przez uczestniczkę pierwszych warsztatów – panią Julitę Polipowską, a posłowi Pawłowi Szramce  upominek okolicznościowy.

Uroczystość zakończyła wspólna kolacja, w trakcie której w trybie roboczym omawiano kwestie dotyczące działalności Fundacji „Nikt nie zostaje”, pomocy dla weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin oraz szczegółów organizacyjnych warsztatów.

W warsztatach udział bierze 27 uczestników (13 osób w grupie malarskiej i 14 w grupie fotograficznej). W rozwijaniu pasji malarskich uczestnikom warsztatów będzie pomagała pani Anna Zalewska – Falińska – wykładowca na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z kolei swoje umiejętności fotograficzne uczestnicy warsztatów będą rozwijali pod okiem wykładowców z Akademii Fotografii w Warszawie panów Rafała Siderskiego i Adriana Supera. Wsparcia psychologicznego weteranom i ich rodzinom będzie udzielała pani Agnieszka Klawinowska, która jednocześnie, jako weteran misji poza granicami państwa, będzie doskonaliła swoje umiejętności w posługiwaniu się pędzlem i farbami. Kierownikiem warsztatów jest płk rez. Jerzy Szczepańczyk, który prowadził uroczystość otwarcia warsztatów.

Reklama

Komentarze

    Reklama