Lampy UVC chronią przed wirusami. Specjalna oferta dla wojskowych

22 stycznia 2021, 16:01
UVC
Grafika: UVC Polska
Reklama

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze UVC to skuteczne narzędzie do dezynfekcji różnych obiektów, od wnętrz pojazdów (w tym wojskowych), aż po powierzchnie biurowe i magazynowe. Mogą więc być bardzo przydatne do wsparcia ochrony osób szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem. Firma UVC Polska wraz z Grupą Defence24 przygotowała specjalną ofertę dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz czytelników Defence24.pl i InfoSecurity24.pl.

Pandemia COVID-19 nie ominęła wojska i służb mundurowych. Zachorowanie i możliwość zarażenia innych członków zespołu osłabiło zdolności bojowe. Czy można uniknąć zakażenia żołnierzy, policjantów czy też zespołów karetek pogotowia?

Całkowicie wyeliminować zagrożenia zarażeniem ze strony koronawirusa czy też innej infekcji bakteryjnej czy wirusowej nie można, ale można w bardzo poważny sposób ją ograniczyć. Są na to skuteczne sposoby.

Jak ograniczyć zakażenie, kiedy np. załoga czołgu czy karetki siedzi w małej powierzchni?

Oferowane przez naszą firmę przenośne sterylizatory na baterię o mocy 3,5W i 3,8W sprawdzą się w dezynfekcji kabin pojazdów wojskowych, wozów strażackich i karetek. Przy zastosowaniu lampy bakteriobójczej sterylizowane są zarówno kabiny pojazdów, powietrze, jak i sprzęt oraz narzędzia znajdujące się w zasięgu promieni UV. Według badań zalecanym czasem na dezynfekcję jest 30 minut. Lampa UVC-3,5W posiada system cyrkulacji powietrza, dzięki któremu powietrze jest dezynfekowane równomiernie na całej przestrzeni, co pozwala skrócić czas dezynfekcji do 15 minut.

A co z większymi powierzchniami typu biura czy stołówki? Czy posiadacie większe lampy do dezynfekcji dużych powierzchni?

Oferowane przez UVC Polska większe lampy o mocy do 150W mogą być wykorzystywane do codziennej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń często uczęszczanych przez duże grupy osób, takie jak: koszary, biura i pomieszczenia kadry dowódczej, stołówki, siłownie i inne miejsca zbiórek służb mundurowych. Sugerowany czas działania lampy to 30 min.

W czasach pandemii zapewnienie służbom mundurowym bezpiecznego środowiska pracy pozwala utrzymać ciąg pracy i uniknąć paraliżu decyzyjnego. Epidemia COVID-19 podwyższyła standardy higieniczne w wielu placówkach i nauczyła nas wszystkich, że tak prosta czynność jak dbałość o higienę może ratować życie.  Jest to wyjątkowo ważne w małych pomieszczeniach, które są miejscem pracy tysięcy ludzi, narażających życie, aby nieść pomoc innym. Dlatego tak ważne jest zapewnienie czystej i bezpiecznej przestrzeni do pracy, tym bardziej w czasach po pandemii. Pracodawca zwiększa bezpieczeństwo kadry pracującej zwłaszcza w tak wymagającym i niebezpiecznym sektorze jak służba mundurowa.

Fot. UVC Polska
Fot. UVC Polska

Czym są lampy dezynfekujące UVC?

Lampy dezynfekujące UVC, nazywane także bakteriobójczymi i wirusobójczymi, to produkty o działaniu bezpośrednim, których promienniki emitują fale ultrafioletowe o długości 254 nm i 185 nm. Promienie UV z zakresu fal widma od 100 do 280 nm zostały przez naukowców sklasyfikowane jako promieniowanie UV-C, skąd produkty te biorą swoją nazwę.

Zostało potwierdzone, że promienie te, charakteryzujące się najkrótszym widem fal, w dużym natężeniu mogą neutralizować białka, a zatem niszczyć DNA i RNA wirusów i innych drobnoustrojów, co znajduje swoje zastosowanie między innymi w dezynfekcji.

image
Fot. UVC Polska

Proszę przedstawić jakie produkty oferuje firma UVC Polska?

Posiadamy szeroki wachlarz produktów dezynfekujących UVC o działaniu bezpośrednim. Możemy zaoferować przenośne sterylizatory na baterię o mocy 3,5 W, które idealnie sprawdzą się w kabinach pojazdów wojskowych, a także karetkach i wozach strażackich. Posiadamy również duże lampy UVC o mocy do 150 W, które skutecznie dezynfekują powierzchnie do 100 m2. Posiadamy również modele z funkcją ozonowania, dzięki zastosowaniu ozonu powietrze w dezynfekowanej przestrzeni będzie sterylne. W naszej firmie mamy możliwość doradztwa i indywidualizacji do potrzeb. Podpowiadamy, czy wybrać modele z funkcją ozonowania czy bez, nasi Klienci zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.

Oprócz doradztwa UVC Polska we współpracy z Grupą Defence24 oferuje 20% rabatu dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz czytelników Defence24.pl oraz InfoSecurity24.pl, którzy przy zakupie produktu podadzą kod promocyjny „defence24”. Oferta dostępna jest pod tym linkiem.

Oferta lamp dezynfekujących UVC wygląda bardzo atrakcyjnie. Co jeszcze wyróżnia ją na rynku? 

Lampy UVC dzięki swojej uniwersalności znajdują zastosowanie w różnych branżach i sektorach gospodarki, od przychodni lekarskich, przez salony kosmetyczne i fryzjerskie po magazyny. To co wyróżnia naszą ofertę na rynku, są usługi marketingowe ważne dla wszystkich naszych Klientów, niezależnie od branży.

Kupując lampy UVC Polska nasi klienci otrzymają profesjonalne materiały marketingowe w postaci naklejek na drzwi, standów i banerów na strony internetowe, które poinformują ich klientów, że pomieszczenie zostało zdezynfekowane i jest bezpieczne. Stworzenie wizerunku bezpiecznego pracodawcy i bezpiecznej firmy jest dla naszych klientów bardzo ważne. Wszyscy chcemy już wrócić do normalności, ale musimy dbać o swoje zdrowie i zdrowie innych.

image
Lampa o mocy 3,8 W. Fot. UVC Polska. 

Jakie są korzyści ze stosowania lamp o bezpośrednim działaniu?

Lampy UVC są bardzo skuteczną metodą dezynfekcji, eliminują nawet 99,9% wirusów i innych drobnoustrojów. Dodatkowa funkcja ozonowania zapewnia podwójną siłę sterylizacji, a także odświeża powietrze z dymu i nieprzyjemnych zapachów.

Dużą zaletą dezynfekowania przestrzeni lampami UVC jest możliwość częstej repetycji czynności. Po zakupie produktu można samemu dostosować częstotliwość i czas dezynfekcji do potrzeb, choć minimalnym zalecanym czasem pracy lampy jest 30 minut.

image
Lampa 100W. Fot. UVC Polska.

Jaką mamy pewność, że lampy dezynfekujące UVC są skuteczne i jak dobrać odpowiedni produkt?

Nasze lampy zostały przebadane przez Centralny Instytut Ochrony i Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. W trakcie badania wyznaczone zostały wartości MDE (maksymalnego dopuszczalnego napromieniowania) i zbadana moc promieni UVC.

Efektywność lamp dezynfekujących została potwierdzona licznymi doniesieniami naukowymi, certyfikatem The International Commission on Illumination i innych. Wiele polskich instytucji naukowych pozytywnie odnosi się do dezynfekcji powierzchni przy użyciu promieni UVC, między innymi wspomniany Centralny Instytut Ochrony i Pracy.

Skuteczność wskazano na podstawie dawki energii niezbędnej do usunięcia mikroorganizmów z powierzchni w odległości 1 m, potrzebuje ona około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%. Relatywnie dłuższy czas naświetlania powoduje dalszą eliminację drobnoustrojów, co gwarantuje jałowe, bezpieczne środowisko. Naukowcy na podstawie badań, proponują zastosowanie takiej dawki, aby zapewnić eliminację 99% drobnoustrojów.

Kluczowe przy wyborze lampy dezynfekującej UVC są 2 parametry: powierzchnia działania oraz moc lampy. Pierwszy określa jak duży obszar może zostać zdezynfekowany podczas jednej sesji, drugi natomiast determinuje to jak szybko urządzenie jest w stanie zneutralizować drobnoustroje na określonej powierzchni.

Dziękuję za rozmowę.

Materiał promocyjny

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
Maciek87
środa, 3 lutego 2021, 11:02

Te "mini lampki" z Chin... Każdy kto zna temat, wie że lampy bakteriobójcze to nie zabawki do samochodu. Zero badań, zero dokumentacji, ja bym tego nie kupił, nawet za kilkadziesiąt zł...

pomysłowy dobromir
środa, 3 lutego 2021, 10:58

Kolejna uferta "polskiej" firmy z chińskim asortymentem. Kup w Ali dolicz marżę i VAT, sprzedaj. As simple as that. ps. Lampy bakteriobójcze to nie suszarka do włosów, że każdy może używać bez pogłębienia wiedzy.

Miki
piątek, 29 stycznia 2021, 19:03

Sterylizatory na baterię o mocy 3,5W i 3,8W - nie maja żadnego zastosowania, naciąganie i nabijanie w butelkę - min. to 50-70W

inżynier biomedyczny
piątek, 29 stycznia 2021, 13:09

Słaby artykuł i słaba reklama. Lampy UVC nie nadają się do pracy w obecności ludzi( chyba że będą tylko dezynfekować przepływające przez nie powietrze, ale to nie daje gwarancji że wirus dalej nie krąży w powietrzu przez kilka godzin). Bezpośrednie działanie UVC u ludzi powoduje nowotwory skóry i oczu. Lampa do dekontaminacji 100m2? Pierwsze słyszę o takim zasięgu działania. Musiała by mieć moc chyba z 300W i świecić w każdym kierunku oraz dekontaminować i tak kilka godzin. Im dalej od lampy tym potrzebny dłuższy czas naświetlania (dekontaminacji). Przenośne lampy na baterie wsadzane do pojazdów (np. medycznych) nie sprawdzą się w ogóle i narażą użytkowników na zakażenie. Dlaczego? Już tłumaczę: 1. Bo przenośne lamy są zazwyczaj niskiej mocy, co powoduje że czas dekontaminacji może trwać nawet kilka godzin, a nie jak autor twierdzi 15-30 minut. 2. W pojeździe jest mnóstwo zacienionych miejsc gdzie nie dotrze lampa swoim światłem, a więc nie zdezynfekuje ich w ogóle. 3. Według norm nie można korzystać ze świetlówek UVC w poruszających się pojazdach - można tylko na postoju. 4. Świetlówki UVC często mają w sobie rtęć. Rozbicie takich w pojeździe może narobić sporo problemu. 5. Niektóre świetlówki UVC generują też ozon co w sumie może skrócić trochę czas dekontaminacji i dotrzeć do niektórych zakamarków. Generowane stężenie ozonu jest jednak tak niskie że nie jest to metoda na której można polegać -> Już lepiej sobie kupić ozonator. 6. Są duże lepsze rozwiązania niż UVC - ozonowanie lub fumigacja itp. Fajnie jak by ktoś z Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych napisał komentarz albo całkiem nowy artykuł. Firma UVC Polska Sp. z o.o.? Zarejestrowana 20 listopada 2020, więc raczej nie wygląda na to że mają dużo doświadczenia w tym temacie. Merytorycznie w artykule też słabo i ciężko doszukać się obiektywizmu. Polecam lepiej firmy z dużym doświadczeniem w temacie dekontaminacji, np: Ultraviol, Greenpol, MEDline, LUG itp.

Rioletto
sobota, 30 stycznia 2021, 01:29

Pierwsza lampa z lewej Mini 3,8W cena w Ali - 64,90 darmowa przesyłka. W promocji od firmy UVC dostaniemy ją za 98 zł. Super sprawa.

s
czwartek, 28 stycznia 2021, 09:47

Lampy z chin za cenę kilkukrotnie większą niż na portlach aukcyjnych. "Specjalna oferta" nabiera nowego wyazu.

Davien
piątek, 22 stycznia 2021, 19:20

Podobne lampy UVC montowane wewnątrz ula są stosowane do dezynsekcji pszczół i zwalczania warrozy.

Wojmił
piątek, 22 stycznia 2021, 18:30

all made in china...

Bolo
piątek, 22 stycznia 2021, 17:35

Ciekawi mnie, ile wynosi sumaryczny czas pracy tego urządzenia

Tweets Defence24