Kolizja okrętu podwodnego typu Seawolf

8 października 2021, 14:17
USS Connecticut
Zdjęcie poglądowe. Fot. Thiep Van Nguyen II/U.S. Navy
Reklama

Do zderzenia doszło na wodach międzynarodowych w regionie Indo-Pacyfiku w ubiegły weekend — poinformowała w czwartek Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej USA.

Okręt podwodny „Connecticut” po zderzeniu pozostaje w „bezpiecznym i stabilnym stanie” - informuje komunikat prasowy Floty. CNN poinformowała, że incydent miał miejsce na Morzu Południowochińskim i wielu marynarzy na pokładzie zostało rannych.

Według komunikatu Floty Pacyfiku reaktor okrętu i jego konstrukcja nie zostały naruszone i pozostają w pełni sprawne, zakres uszkodzeń pozostałej części okrętu podwodnego jest oceniany. Jak informuje japońska agencja Kyodo informacja o incydencie pojawiła się, gdy narasta napięcie między Waszyngtonem a Pekinem w związku z coraz częstszymi wtargnięciami chińskiego wojska do strefy identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu.

Według Floty Pacyfiku Marynarki Wojennej USA, Stany Zjednoczone, Japonia i inni sojusznicy USA w miniony weekend brali udział w ćwiczeniach wojskowych na wodach na południowy zachód od Okinawy. Uczestniczyły w nich trzy amerykańskie i brytyjskie lotniskowce, a także niszczyciele Japońskich Morskich Sił Samoobrony i inne okręty.

Okręt należy do typu Seawolf, uznawanego często za najpotężniejsze jednostki tej klasy na świecie. W służbie są tylko trzy okręty tego typu, pierwszy z nich - USS Seawolf — wszedł do służby w 1997 roku. Okręty te, projektowane jeszcze z myślą o zimnowojennej konfrontacji, uznano za zbyt drogie, dlatego ich produkcję przerwano. Od pierwszych lat obecnego wieku do służby wchodzą okręty typu Virginia, uznane za tańszą alternatywę wobec jednostek typu Seawolf. Są one jednak stale rozwijane, dzięki czemu znacząco zwiększają się ich zdolności bojowe.

Okręty typu Seawolf, z uwagi na szczególne właściwości mogą być wysyłane do wykonywania najtrudniejszych zadań, w tym rozpoznawczych, w niebezpiecznych obszarach. Nie ma jednak jak na razie szerzej dostępnych informacji o okolicznościach obecnej kolizji.

PAP/Defence24.pl

image
Reklama 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 211
Reklama
sofc
poniedziałek, 11 października 2021, 09:24

Jezeli tak sie stało to amerykany maja bardzo słabe sonary. To juz którys z rzedu wypadek.

Robert
poniedziałek, 11 października 2021, 22:11

nie, ktos komuś nie zszedł z kursu celowo

bc
poniedziałek, 11 października 2021, 18:19

Co ma sonar do gry w cykora z kamikadze?

black sabath
niedziela, 10 października 2021, 22:00

Jestem zdumiony tym faktem. Czyżby oznaczało to iż Seawolf nie miał systemu wskazującego bliskość obiektów w bezpośredniej bliskości? To co to za złom i tyle kosztuje? To staranować go może każdy kto ma tylko ochotę.

JURIJ
niedziela, 10 października 2021, 13:28

Rosjanie budzą do życia swoje OP Liry , mają mieć ich 6 sztuk ,dwa z tamtych czasów zaczynają rewitalizować zmieniony ma być do nich napęd i system uzbrojenia ale nadal będzie to tytanowy mały -wielki myśliwiec , okręt z prędkością operacyjną rzędu 45węzłów i zanurzeniem do 600metrów uzbrojony w system rakiet i torped oraz zespół dywersyjny ,okręty tego typu mają pozyskać Chińczycy w zamian za pomoc Rosjanom w odnowie floty ,czas Amerykanom zaczyna bić szybciej ,oby nie był to czas ich Apokalipsy

Davien
poniedziałek, 11 października 2021, 07:51

Wow czyli składają je na nowo z tych zyletek na jakie zostały przerobione lata temu. Bo ostatnia poszła na złom w 1996r:))

Arek
poniedziałek, 11 października 2021, 16:28

Jak ściągają samoloty z pomników i wcielają je do armii, to wszystko możliwe. Widać jest u nich gorzej niż wszystkim się wydaje. Jak tak dalej pójdzie, to będą modernizować Aurorę i będzie służyć razem z Kuzniecowem.

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:38

Aurora choć istnieje, a teraz wyobraz sobei pozbieranie tych wszystkich zyletek i ponowna przeróbke nam te Alfy:))

Ech
niedziela, 10 października 2021, 15:34

Lubie USa.Ale jak siedza u siebie. JAk podbijaja innnych nie lubie. Pozatym chetnie odwiedze znow Nowy York.: ) gdyby nie ciagle wojny super kraj

Sarmata
niedziela, 10 października 2021, 07:40

No cóż amerykański okręt podwodny uszkodzony po kolizji podwodnej ORP Orzeł do remontu. Przypadek.... nie sądzę! Nasi zabłądzili i był wypadek!

Bat
niedziela, 10 października 2021, 11:36

Nasi czyli piszesz o Rosjanach? Ja też myślę że Kursk 2 jest możliwy.

ito
niedziela, 10 października 2021, 16:24

Nie wysilaj się, bo ci nie wychodzi, z treści wpisu jasno wynika, kim są "nasi".

Veritas
niedziela, 10 października 2021, 04:10

Natomiast radziecki okręt podwodny o tytanowym kadłubie, doznał w wyniku tej kolizji jedynie niewielkich uszkodzeń, które zostały szybko naprawione i jednostka wróciła do służby. K-276 Kostroma została skierowana do remontu w stoczni Nerpa w Snieżnogorsku w Obwodzie Murmańskim, który zakończył się w dniu 29 czerwca 1992 roku. Radziecki okręt po tym incydencie otrzymał cyfrę «1» namalowaną na kiosku, zgodnie z tradycją morską wskazującą liczbę zwycięstw…

Davien
niedziela, 10 października 2021, 12:47

No popatz Rosja nie miała wyboru i miusiała remontować jeden ze swoich nielicznych OP:))

ruski stek bzdur...
poniedziałek, 11 października 2021, 06:12

Bla, bla, bla... USA będą musiały zezłomować jednego ze swoich koszmarnie drogich ale bardzo nielicznych Seawolfów.

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:39

A niby po co? To nie Rosja, USa sa w stanei naprawic bezproblemu o wiele większe uszkodzenia, po których rosyjski okret dawno by na dnei leżał:))

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 11:44

Dlaczego rosyjski kolego nie dodasz że k276 to jednostka o wyporności o połowę większej niż USs Baton. Nie napiszesz też że obie jednostki odpłynęły o własnych siłach i że obie musiały przejść naprawy. USA skasowało batona 3 lata później bo doszli do wniosku że okręt ten może po kolizji sprawiać zagrożenie a żeby doprowadzic go do 100% stanu mogło by kosztować tyle co zbudowanie nowej jednostki. Półprawdami nie zmienisz prawdy choćbyś powtarzał je tysiąc razy . Rosjanie na przykład nie podali jak był uszkodzony ich okręt, wiadomo że też wymagał naprawy.

Veritas
niedziela, 10 października 2021, 17:52

Po pierwsze - nie jesteśmy i nigdy nie będziemy kolegami. Po drugie - jestem Polakiem i jestem z tego dumny. Po trzecie - zwalczam coraz bardziej nachalną propagandę, która prowadzona jest przez ośrodki walki propagandowej, które są wrogie zarówno Rosji, jak i Polsce. Po czwarte - w moich poprzednich wypowiedziach zawarte są tylko i wyłącznie fakty, z którymi jak widać, to rusofobkom jest się trudno pogodzić. Nieprawdaż?

poniedziałek, 11 października 2021, 14:23

Czyli uważasz że Rosja to nasi przyjaciele?

qwert
wtorek, 12 października 2021, 16:30

Na pewno nie wrogowie

Veritas
niedziela, 10 października 2021, 04:09

Warto byłoby wspomnieć pewne mało znane zdarzenie, które miało miejsce na Morzu Barentsa w 1992 roku. Amerykański okręt podwodny USS Baton Rouge (SSN-689) typu Los Angeles, podczas tajnej misji w rejonie wyspy Kildin na Północ od Półwyspu Kolskiego, zderzył się z radzieckim okrętem podwodnym K-276 Kostroma, projektu 945. Jednostka US Navy doznała poważnych uszkodzeń, w tym pęknięcia kadłuba ciśnieniowego. Amerykanie na początku bagatelizowali ich skalę, ale następnie przyznali, że przywrócenie okrętu do służby wymagałoby przeprowadzenia kapitalnego remontu. Koszty okazały się jednak tak wysokie, że ostatecznie zrezygnowano z przeprowadzenia naprawy. Amerykański okręt został zdezaktywowany w dniu 1 listopada 1993 roku w stoczni Mare Island w Vallejo w stanie Kalifornia, a następnie zezłomowany w stoczni Puget Sound w Bremerton w stanie Waszyngton.

Davien
poniedziałek, 11 października 2021, 07:57

PO pierwsze to nie Amerykanie się zderzyli z rosyjskim OP ale ślepy jak kret K-276 uderzył w amerykański okręt podczas wynurzania się. Po drugie USA wycofało USS Baton Rouge nie z powodu uszkodzeń a nieopłacalności remontu połaczonego z wymiana paliwa w reaktorze. Rosjanie wyboru nie mieli i musieli przez długi czas remontować jeden z nielicznych OP na chodzie jaki im pozostał.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 23:11

amerykanie ze względów strategicznych podali tą informację aby to nie Chińczycy nie podali jej jako pierwsi z komentarzem że amerykanie chcieli ukryć kolizję np z ich okrętem

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 08:43

Napisz to jeszcze raz po polsku rosyjski kolego. Nie można zrozumieć co insynuujesz. Chyba że ten atak atomowy na Yellowstone. Hahahaha.

Łowcatrolli
niedziela, 10 października 2021, 17:55

Wiesz przynajmniej "kolego", kogo w Polsce poznaje się po śmiechu jego? Jak tego nie wiesz, to przecież zawsze możesz się zwrócić o pomoc do swojego prowadzącego... ;-)

Polska kraj specjalistów
sobota, 9 października 2021, 22:38

Fajnie się czyta specjalistów z kraju który praktycznie jest pozbawiony OP.Juz nie tylko piłka nożna.

Riddler
sobota, 9 października 2021, 19:15

Kompromitacja amerykanów, nie po raz pierwszy zresztą.

Łowca NKWD
niedziela, 10 października 2021, 08:45

Prawie taka jak ostatnio ten rosyjski zepsuty złom stojący obok GB i po którego przypłynął holownik. Hahahahaha.

Ksiądz Robak
sobota, 9 października 2021, 17:37

A z czym się zderzył ? To jakaś tajemnica ?

ito
niedziela, 10 października 2021, 16:33

Jak się dowiedzą to może powiedzą. Pewnie oględziny uszkodzeń dadzą jakąś odpowiedź- bo poza chińskimi czy rosyjskimi okrętami których, sądząc z wpisów na forum, jest tam jak marchewek w zupie, istnieją też tzw. przeszkody nawigacyjne. Okręt w ramach ćwiczeń szedł prawie na pewno bez sonaru aktywnego, a rzecz się zdarzyła w rejonie tzw. pacyficznego pierścienia ognia, gdzie dno może się zmieniać szybko i mocno, więc takie zdarzenie nie musi być nawet wynikiem błędu nawigacyjnego (o jaki, jak wiemy, w US navy nietrudno).

Adam
sobota, 9 października 2021, 20:40

Zapewne z sojuszniczym okrętem

Y
sobota, 9 października 2021, 19:36

@Ksiądz Robak , z obiektem

wielkie dni małej floty
sobota, 9 października 2021, 17:15

Błaszczak powinien kuć żelazo póki gorące i zaproponować odkupienie go od Amerykanów. Nawet jak mocno bity i miałby z Gdyni nie wypłynąć, to lepsza byłaby z niego opcja treningowa niż sowiecki zabytek... Po za tym zamiast bawić się w szwedzkie pomostówki lub zakupy u niemiaszków, to trzeba dogadać się na trzy okręty klasy Los Angeles z rakietami Tomahawk. Amerykanie wycofują dosyć młode jednostki. MON musi zdać sobie sprawę, że okręty podwodne to broń strategiczna i powinna odbywać półroczne patrole między Przylądkiem Północnym i Svalbardem, zamiast kisić się na Bałtyku.

Na złość ruskim
sobota, 9 października 2021, 22:28

Na jezioro Śniardwy go , a co.

polak mały
sobota, 9 października 2021, 22:23

dobra koncepcja

easyrider
sobota, 9 października 2021, 17:09

Ale z czym się zderzył? Gdyby z innym naszym okrętem, to byłyby dwa uszkodzone. Gdyby z okrętem innego państwa, to ktoś by coś powiedział. Godzilla, obcy czy jakieś skały?

rnd
niedziela, 10 października 2021, 00:30

z tuńczykiem, takim dość sporym

Wit
sobota, 9 października 2021, 16:21

Amerykańskie okręty podwodne są bardzo delikatne. Idealnie spisują się w zatoce meksykańskiej, jest ciepło i czyste morze. Ale realne sytuacje wytrzymują słabo.

Kot
niedziela, 10 października 2021, 08:46

Za to rosyjskie są niezniszczalne . Dlatego więcej ich leży na dnie od tych delikatnych z USA.

Ajajajajaj, ale go biją!
sobota, 9 października 2021, 15:40

Amerykański seawolf i polski Orzeł, oba idą do remontu. Przypadek? NIE SĄDZĘ!!!

Tak dalej
sobota, 9 października 2021, 22:29

Nie ma przypadków.

Ech
sobota, 9 października 2021, 13:23

Chinskie MSZ domaga sie zakazania plwania amarykanow z uszdoznym atomwym okretem. Nie jest to ekolgiczne pisze rzeczkim minstrestwa;) Amerkanie maja ujawnic dokadny poziom radiacji z reaktra i miedznardowa komisja ma zbadac czy nie doszlo do wycieku.

Valdore
sobota, 9 października 2021, 17:31

Niech lepiej sie zajmą swoim wrakiem który własnie skończył na dnie M. Południowochińskiego.

ok
niedziela, 10 października 2021, 15:36

Tez z przeciekiem atomowym?

Valdore
poniedziałek, 11 października 2021, 07:59

Nie też ale tylko bo to jedyny OP co przecieka.

Takich ludzi nam trzeba
sobota, 9 października 2021, 22:30

Widziałeś,podziel się wiedzą.

janusz
sobota, 9 października 2021, 10:14

Czy wraca z Jolly Roger na maszcie?

Grazynka
sobota, 9 października 2021, 22:31

Z jebnal rakieta na rufie

czarno to widzę
sobota, 9 października 2021, 15:36

Jako sojusznicy USA powinniśmy wysłać tam nasze holowniki, aby odholowały go bezpiecznie do bazy...

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:32

To nie rosyjski "okręt' by potrzebował holowników:)

niedziela, 10 października 2021, 06:02

Znowu trudne dni dla ciebie nastały. Kilka dni temu rozbił się F-18, teraz zderzył się z czymś Seawolf...

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:30

to są twoje niespełnione marzenia a mają oni teraz w budowie ponad 20 okrętów podwodnych a wśród nich tytanowe te co schodzą na 1000 m, jak się ma ponad 95% światowych zasobów tytanu to można sobie na to pozwolić a amerykanom sprzedają na 3 miesięczną produkcję

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 09:30

Obudź się. Samo USA ma ponad 70 op a Rosją ponad 60. NATO ma razem 150 op. Nawodnych okrętów bojowych USA ma ponad 100 a cakl NATO ponad 200. Rosja nawodnych ma z 50 sztuk. czołgów w linii NATO ma ok 8 tys Rosja 3 tys samolotów bojowych NATO ma ok 5000 a Rosją 1300. Żołnierzy pod bronią Rosja ma milion a NATO 4 mln. Samo USA 1.5 mln. Rosja to pchła. Obudz się póki nie będzie za późno Rosjanine bo wasz zapał może się dla was źle skończyć. Podobne wyliczenie można zrobić dla sił USA plus, indie, Australia, korę pd, Japonia, Wietnam, Filipiny a po drugiej stronie Chiny. To masakra.

niedziela, 10 października 2021, 10:55

Tylko że te 70 OP to na Rosje i China duzo za mało. Zresztą szybko jes stracą, skoro maja taka technike, że zderzaja się i nie wiedza z czym, jak ten Seawolf.

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 13:44

Nie zrozumiałeś czegoś? Nie ma Rosja i Chiny na USA. Wy jacyś nietrybili jesteście. U boku USA przeciw Chinom stanie wiele krajów. Zresztą wymieniłem ci ten układ powyżej. Ale ty dalej udajesz że Rosja i Chiny to jedność i staną przeciw samemu USA. To brednie. Następny który w końcu musi się obudzić. Hallo.

poniedziałek, 11 października 2021, 06:16

Nikt nie stanie po stronie USA, może poza UK i Australia. Bo niby z jakiego powodu?

a
niedziela, 10 października 2021, 16:39

A które? Japonia - głupcami nie są, Australia? no może a reszta to się nie liczy. A może Indie? nawet na to nie licz. I generalnie oprócz planktonu to nikt.

Fan desantu z Pn koreańskich An2
niedziela, 10 października 2021, 20:05

I właśnie dlatego, że głupcami nie są Indie, Australia, Japonia jak i całe NATO i kilka innych, a nawet Wietnam pomogą zaorać Chiny i Rosję,bo wiedzą, że tylko z USA mają szansę, a bez USA Chiny lub Rosja przyjdą po nich. Was tylko może wesprzeć Białoruś i Korea Pn, chociaż nie wykluczone, że Kimowie będą siedzieli cicho. Ale najlepsze na koniec, Chiny tak naprawdę chcą tylko pozycji nr 2 po Ameryce i lepszych warunków niż obecnie, bo w przeciwieństwie do was są pragmatyczni i doskonale więdzą, że swój obecny rozwój zawdzięczają zachodowi, oraz przynajmniej jeszcz 2-4 dekady będą za słabi aby rzucić wyzwanie USA. Ale Syberia jest coraz bardziej w zasięgu Chin, więc oni wasz chęcią pchną do konfrontacji z NATO.

Fan kasku F-35 co widzi przez lita stal.
poniedziałek, 11 października 2021, 06:17

Przestań bredzić, z Rosja i z Chinami wszyscy chca robić interesy.

Fan desantu z Pn koreańskich An2
poniedziałek, 11 października 2021, 14:55

Coś nowego wam wymyślą? Bo ta płyta o interesach jest trochę zdarta, zresztą z Hitlerem też robili interesy, do czasu.

Ping pong peng
sobota, 9 października 2021, 09:10

Czyli chińska zabawka już nie pływa skoro cisza u Chińczyków...

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 16:03

Naprawdę? A skąd wiesz czy amerykański okręt nie zderzył się z chińską bombą głębinową a nie z okrętem? :D

Rosyjskie troletodno
niedziela, 10 października 2021, 08:09

Zderzył się z pustym cabanem rosyjskiego trola.

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:32

Stad że Chińska flota jeszcze nie odbyła ostatniego zanurzenia:))

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:33

a co się stało w 1993 roku pod Murmańskiem kiedy to na wodach rosyjskich Mi 14 z głębinową bombą atomową dopadł amerykański okręt czekał na rozkaz z Moskwy aby go zatopić

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 19:34

Cytując cię "sami Amerykanie przyznali", że w 18 ostatnich symulacjach wojny z Chinami za każdym razem dostawali lanie. I pamiętasz co Amerykanie wygadywali w sprawie amerykańskiego samolotu szpiegowskiego a jak to się skończyło? Musieli zapłacić Chinom "odszkodowanie" by go odzyskać - w przebadanych częściach... To samo jak to się Buszmen odgrażał co to Chińczyków spotka jak dalej amerykańskim okrętom szpiegowskim będą obcinać sonary holowane - Chińczycy dalej obcinali, USA wysłało eskortę z niszczycieli - Chińczycy dalej obcinali USA sonary i Amerykanie... uciekli razem z niszczycielami... Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że zderzenie z bombą głębinową USA ogłosiłoby za "kolizję z nieznanym obiektem"... Teraz na videokonferencji Biden będzie błagał Xi, by Xi nie pozwolił zbankrutować Evergrande - mam nadzieję, że Xi nie usłucha i pozwoli przekręciarzom finansowym zbankrutować by uniknąć amerykańskich błędów z 2008 i późniejszych z firmami "za dużymi by upaść", które nie liczą się z ryzykiem w myśl zasady zysk jest nasz a jak będzie wtopa, to podatnicy mają nas ratować. Oczywiście wiesz, że na Evergrande popłyną twoi rodacy, nielegalnie inwestujący w Evergrande przez podstawowe podmioty a nie zwykli Chińczycy? Biden też zamierza błagać Chinczyków, by ograniczyli wojnę celną rozpętaną przez Trumpa, która okazała się totalną klęską USA, gdyż deficyt USA urósł rekordowo a karne cła na chińskie towary płacili Amerykanie a nie Chińczycy, więc gdyby amerykański okręt podwodny zderzył się z chińską bombą głębinową, to tym bardziej Biden wyciszałby sprawę... :D

Łowca NKWD
niedziela, 10 października 2021, 13:46

Ale ty yjes, w świecie wyimaginowanego rosyjskiego mirra. Niekiedy się zastanawiam czy ty wierzysz w to co wypisujesz.

qwert
niedziela, 10 października 2021, 21:40

Czy w treści komentarza Fanka, coś się nie zgadza ?

tak dokładnie
niedziela, 10 października 2021, 00:31

jak zwykle masz rację, poza tym Chiny mają Gwiazdę Śmierci i....w ogóle

a
niedziela, 10 października 2021, 16:41

Nie Chiny odetną dostawę części zamiennych i po kkłopocie

Davien
poniedziałek, 11 października 2021, 08:04

Taak, ale wiesz ze to dotyczy WYŁACZNIE Rosji bo USA nie kupuje złomu z Chin. A wy musicie:))

drix
piątek, 8 października 2021, 22:45

Amerykańce nie mogą dojść do siebie po klęsce w Afganistanie...

polak mały
sobota, 9 października 2021, 22:25

bo w stanach prezydentem winien byc były wojskowy a nie jakis lewak

Andrettoni
piątek, 8 października 2021, 21:52

A może dron podwodny?

yaro
piątek, 8 października 2021, 21:44

Jak to możliwe, że najnowocześniejszy OP US Navy nie wie co ma przed sobą ? Może i on ma sterowanie z tableta i ten się zablokował ...

Trol
sobota, 9 października 2021, 08:23

Teraz pytanie...kto nie wiedział że ma coś prZed sobą? Okret USA czy okret chin? Niewygodnie jest przyznać że być może okret USA się zakradał a okręt chiński go nie widział.? Dziwnie Chińczycy milczą... hmmm ciekawe dlaczego... Ja myślę że USA dobrze wie z czym się zderzyli. Ale puścili jedynie informacje o kolizji która trudno ukryć. Panie Yato, pańskie podejście jest tak amerykanofobiczny i służalcze wobec NKWD i Chin że zatraca pan zdrowy rozsądek.

Urko
sobota, 9 października 2021, 11:02

... zapomniałbym - 2005 rok USS San Francisco - zderzenie na pełnej prędkości z górą (podmorską)

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:37

Po pierwsze 688 zderzył sie z nieoznakowaną na mapie nawigacyjnej górą, do tego po tym zderzeniu z prędkością 35w ,wrócił o własnych siłach do bazy i został naprawiony.

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 19:42

Ale np. rafa koralowa, z którą zderzył się USS Guardian była oznaczona i jeszcze marynarze US Navy grozili bronią filipińskim strażnikom, którzy nie chcieli do kolizji dopuścić... Rafa Tubbataha była na pewno znana US Navy, bo to było ulubione miejsce nurkowania i wypoczynku dowódcy Floty Pacyfiku... :D

Chateaux
sobota, 9 października 2021, 23:37

Spokojnie Fanklubie. Od 1960 fo 2010 roku Rodjanie mieli ponad 120 mniejszych lub wiekszych katastrof bądź awarii jądrowych na okrętach podwodnych. Niektóre z nich tonęły i były wyciągane z dna nawet 3 razy. Za każdym razem z ofiarami w ludziach. Sowieci i Rosjanie stracili lącznie ok. 20 atomowych ojrętów podwodnych. Dla porównani, Amerykanie tylko 2.

Tani
poniedziałek, 11 października 2021, 11:35

Ile? Tyle nie ma mowy. Policz dobrze

yaro
sobota, 9 października 2021, 19:41

Davienku do tego, zginął marynarz, okręt ledwie wypłynął na powierzchnie bo groziło mu zatonięcie .... nie spłycaj tematu, góra nie była oznaczona na mapach co kiepsko świadczy o amerykańskie kartografii ...

Trol
niedziela, 10 października 2021, 07:43

To teraz r9zwinnmy temat o wymieńmy ile rosyjskich i sowieckich 9p zatonemo a ile amerykańskich. Licytujemy się?

Urko
sobota, 9 października 2021, 10:48

Gdzie masz napisane, że to był "chiński okręt"? Określeniem (oryginalnie) "unknown underwater object" można nazwać wszystko. No może prawie, ale do tej pory, gdy Amerykanie się z czymś zderzali pod wodą, to zawsze byli Rosjanie... ;)

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:38

I zawsze panie Urko winnym zderzenia był rosyjski okręt podwodny.

a
sobota, 9 października 2021, 21:04

A ten jak zwykle głupoty odpowiada. Podaj jeden przykład uderzenia przez radziecki okręt amerykańskiego bo na odwrót to było dużo.

Davien
niedziela, 17 października 2021, 07:43

slepy jak kret K-276 wpadajacy na 688, kolejna slepa Delta iV wjeżdzajaca w sledzacego ja Sturgeona, zawsze praktyczne to Rosjanie wpadali na Amerykanów a nie odwrotnie:))

Kot
niedziela, 10 października 2021, 08:19

Według was Rosjan to nawet w 1939 roku to mało Polska nie napadła na ZSRR a w Katyniu to naszych zabijali Niemcy. Lepiej więc brać słowa rosyjskie z pogranicza fantazji i propagandy. Oni nigdy nie powiedzieli prawdy i nawet jak złapiesz 8ch za rękę to powiedzą że to nie ich. Ale piki co to nie samoloty USA latają nad pokładami rosyjskich okrętów, nie samoloty USA wlatują przed nosy rosyjskich samolotów. Więc bym się zastanowił i to bardzo w czyje słowa bym uwierzył. Rosji czy USA. Ale rozumiem że dla 2as słowo Putina jest słowem bożym.

a
niedziela, 10 października 2021, 16:46

taa widać, że rodowity polak się odezwał. Jak to mówił Wiech / a poczytaj sobie kto to był bo na pewno nie wiesz / Taki warszawiak co to dwa dni pociągiem jedzie a następnie trzy dni furmanką po metrykę /

Kot
niedziela, 10 października 2021, 07:44

Baton rogue. Został staranowany od spodu przez wynurzający się okręt rosyjski.

yaro
sobota, 9 października 2021, 19:43

z Ruskim okrętem jest taki problem, że jak się zderzy z nim amerykański OP to idzie on do kosztownego remontu a ruski OP płynie dalej bo jest ledwie zarysowany ....

Matt
niedziela, 10 października 2021, 08:08

Kursk zderzył się z samym sobą i bynajmniej nie był ledwie zarysowany. ŚP kapitan Kolesnikow i jego koledzy z załogi niech spoczywają w spokoju.

a
niedziela, 10 października 2021, 16:48

Nie zderzył się z amerykańskim, za co Rosjanom sowicie zapłacono - że zacytuje nieśmiertelne "prawda to nieprawda ale coś byc musi"

Łowca NKWD
niedziela, 10 października 2021, 07:47

Znowu wracam do kolizji baton rogue o wyporności 5309 ton z rosyjskim okrętem o wyporności 7200 ton. Oba dopłynęły do portów, oba musiały przejść remonty. A rosyjski okręt był o połowę większy.

qwert
niedziela, 10 października 2021, 21:43

Ten cały " Baton" skończył na złomie, taki to był remont

Davien
poniedziałek, 11 października 2021, 08:08

Wycofali go bo uznali że refueling przy tak starym okręcie jest nieopłacalny, ale skąd ty miałbys o tym kłamco wiedzieć.

Tani
poniedziałek, 8 listopada 2021, 08:25

Czyli gra,przyznales facetowi racje. Konstrukcyjna strata.

qwert
poniedziałek, 11 października 2021, 17:24

Czyli poszedł na złom

sparrow
sobota, 9 października 2021, 07:39

to bardzo proste - sonar aktywny który pozwala na detekcję przeszkód jest słyszalny przez sonary pasywne na znaczne odleglosci. Nie używa się go, gdy nie chce się zdradzić pozycji.

Ech
piątek, 8 października 2021, 21:18

Ta strefa indetyfikacji Tajwanu nakalda sie na Strefe indetyfikacji Chin ludowych. Nie wiem nawet czy cally Tajwan nie jest w Chinskiej Strefie Identyfikacyjnej. Amerykanei swoja strefe maja pewnie ze 5000 km od stanow juz. To jest taki termin troszke propagandowy wiec. Tak samo okret byl w wodach miedznarodwych (dobrze brzmi) ale 40km od Chinskich wybrzezy. Rzekolo w celach "Obbronnych". Chcialbym czytac rzetelne obiektwne dane.

Łowca NKWD
sobota, 9 października 2021, 08:24

Nie wiesz gdzie doszło do zdarzenia ale twoja fantazja płynie już w kierunku że było to obok Tajwanu. Dziecinada i szerzenie propagandy.

BG
piątek, 8 października 2021, 20:48

Czyżby chińska torpeda nie eksplodowała przy uderzeniu ?

Kot
sobota, 9 października 2021, 08:27

Czyżby xh9nskow 0krery nie widziały jak Wolf plywal sobie pomiędzy nimi i śmiał się 8m w pysk? A to że chińska torpeda nie wybuchła to świątyń znak dla USA a bardzo zły dla Chin hahaha. TO znaczy że torpedy USA będą rozwalać chińskie okręty a chińskie nie będą wybuchać. Dobrze że zauważyłeś 5aka słabość Chińczyków. Dzięki.

Davien
sobota, 9 października 2021, 08:00

Raczej Amerykanie przypadkiem rozjechali i posłali na dno jakiś chiński czy rosyjski podwodny zabytek, który nazywacie okrętem podwodnym.

Ernst Stavro Blofeld
niedziela, 10 października 2021, 09:30

Przypadkowe zderzenie się 2 okrętów podwodnych to prawdopodobieństwo mniejsze niż wygrana w Lotto

Hanys
sobota, 9 października 2021, 18:45

Jak to rosyjski ? Przecie pisałeś Davienek, że żaden rosyjski "zabytek" by tak daleko nie dopłynął bez holownika. To może holownika nie wykryli ? :)

Davien
niedziela, 10 października 2021, 13:07

Z Władywostoku macie blisko, a holownik czekał na powierzchni:))

a
niedziela, 10 października 2021, 16:49

blisko/ a popatrz na mapę

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:46

Ja rozumiem że dla twojego umysłu wszystko powyżej 1km to daleko, ale.....

Kot
sobota, 9 października 2021, 20:16

Nie wiem czy miałeś kiedyś mapę w ręce ale Rosja sięga aż po Alaskę. Na każdym kroku ztrzelasz żałosne bobki ku chwale NKWD.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 15:45

zderzyli się bo ich systemy rozpoznawcze nie wykryły zabytku jak to nazwałeś czyli obcego obiektu wniosek amerykańskie systemy ostrzegawcze i rozpoznawcze są do niczego, mieli szczęście że się tylko zderzyli a nie storpedowali ich Chińczycy

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:39

Zderzyli sie bo jakiś kamikaze z czerwona gwiazda w nich uderzył:) Wniosek Chiny pod wodą są slepe i głuche tak samo jak Rosjanie.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:35

niespełnione twoje marzenia a wiesz tylko tyle ile Putin chce abyś wiedział

yaro
sobota, 9 października 2021, 19:44

tak samo jak amerykanie przecież jak wiedzieli, że na nich płynie to mogli wykonać unik ..... co nie ?

Trol
niedziela, 10 października 2021, 08:22

Tak. BO okręt podwodny to skuter wodny i można nim w wodzie robić piruety a do setki przyspiesza w 2 sekundy. Tą rosyjską rzeczywistość jest zadziwiająca.

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 09:56

Przyznaj Davien: Amerykanie pływali w chińskiej strefie ekonomicznej bez włączonego transpondera... :D

Fan desantu z Pn koreańskich An2
sobota, 9 października 2021, 21:00

Nie pływali, bali się Twoich An2, desantu, a może wersji ZOP.

niedziela, 10 października 2021, 06:07

Bali się davidkowych AIM-120 z 1973 roku.

Fan desantu z Pn koreańskich An2
niedziela, 10 października 2021, 17:12

Te AIMy towarzysze, to nic przy waszych kwiatkach. Jak tam 1000 Armat do 2020, lata czy jeździ.

poniedziałek, 11 października 2021, 06:19

Jak tam pierwszy sprawny F-35? Istnieje jakiś czy dalej całe ZERO?

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:47

Sprawne jest ponad 600F-35 z czego ponad 70% w pełnej gotowości bojowej, za to wasz Su-57 nawet latac nie potrafi:))

Fan desantu z Pn koreańskich An2
poniedziałek, 11 października 2021, 14:58

Ponad 600 lata sobie wesoło, a jeden izraelski całkiem fajnie zamienił Pancyra w kupkę złomu. Ach zapomniałem obsługa Pancyra miała przerwę na fajkę.

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 13:52

I waszych 360 stopniowych radarów aesa w setkach su 57 które macie . Gdybym chciał wymieniać 2s,takie banialuki jakie wy tu wypisujcie to brakło by mi strony. Ale nie znizam się do waszego przyjemnego rosyjskiego poziomu.

czarno to widzę
sobota, 9 października 2021, 09:45

I tak przy okazji Amerykanie pozbawili się zapewne na wiele miesięcy, jednego z trzech swoich super drogich okrętów szpiegowskich...

Davien
sobota, 9 października 2021, 12:43

Mają jeszcze dwa,a do misji szpiegowskich to słuzy głównie USS Jimmy Carter:) Za to oni swój wyremontują a pechowiec który sie z nimi zderzył odbył ostatnie zanurzenie.

a
sobota, 9 października 2021, 16:19

A skąd wiesz? nie wiesz nie pisz głupot

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:40

A cos dopłynęło do chińskiego czy rosyjskeigo portu z ciezkimi uszkodzeniami? Oj chyba nei, holowników tez nie wysyłali:))

Tak dalej
niedziela, 10 października 2021, 09:21

To chińskiego czy rosyjskiego? Na razie naszego orła do remontu skierowano. Przypadek

a
sobota, 9 października 2021, 21:09

a coś Chińczykom czy Rosjanom zaginęło? a może to Korea Północna?

Palmel
sobota, 9 października 2021, 15:46

czy na pewno nigdy się tego nie dowiemy jak oni sami o tym nie poinformują no chyba ze do ciebie zadzwoni Putin i powie o skutkach kolizji

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:42

CHyba do ciebie bo takich bajek jak opowiadasz sam nie dałbys rady wymyslic.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:38

nie znasz Rosjan bo w Małej Moskwie przejechałem 3 bramy jak wiesz o jakim mieście piszę to napisz tylko nie szukaj w goglach tej nazwy i widziałem tam to co do dzisiaj nie ma na ulicach

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 15:32

Przypuszczam, że nie wyremontują... Brakuje w USA stoczniowców, z produkcji Seawolfów zrezygnowano, tak były nieudane i trapione wadami i niedoróbkami. Uznają, że naprawa była nieopłacalna i pójdzie na złom... Tak jak zamiast remontować LCS po 4 latach kieruje się je na złomowanie zamiast po 30 latach jak planowano... :D

Chateaux
sobota, 9 października 2021, 23:46

W USA brakuje stoczniowców? Skad masz taką wiedze? Zapewne dlatego ze w USA nie maja stoczniowcôw, budowę kazdego AOP dzielą miedzy Electric Boat i Newport News, aby utrzymać obie stocznie. Zamiast budowac okrety w jednej.

YellowSubmarine
sobota, 9 października 2021, 19:50

SSN-22 ma już prawie 30 lat , a liczba poszkodowany 11 wskazuje że to nie było nic poważnego , na San Francisco poszkodowana była cała załoga i mimo to przywrócili okręt do służby poświęcając wycofane Honolulu

Kasander
sobota, 9 października 2021, 17:43

A kto bogatemu zabroni ? Wybudują sobie nowy. A wy martwcie się bardziej o swój zabytkowy okręt muzeum Kuzniecow i całą resztę zimnowojennych złomów. I nie porównuj się dla pocieszenia do polskiej MW bo waszą prawdziwą zmorą będzie US Navy i Royal Navy a w przyszłości pewnie i chińska marynarka wojenna.

niedziela, 10 października 2021, 06:08

Seawolfa juz nie wybudują. Nie stać ich.

Kot
niedziela, 10 października 2021, 13:57

No może i masz rację. Wybudują następne Virginia a Columbie. Seawolfa już na pewno nie.

Davien
niedziela, 10 października 2021, 13:11

Stac bez problemu, w końcu Seawolfy były tańsze od rosyjskich sporo gorszych 885M:))

poniedziałek, 11 października 2021, 06:21

Gorszych 885M? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Masz jakies twarde dane, dowody, cokolwiek? A Seawolf to chyba taki super nie jest, skoro się z czyms zderza i nawet nie wie z czym...

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:49

Proste , 885M to zaledwie poziom klasy Los Angeles Bl.2 wiec jak widac.....

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:42

Fanku, ptrafili bez problemu wyremontować Los angeles po zderzeniu z prędkością 35w wiec nie rozsmeiszaj ludzi. To nie rosyjskie wraki. A najmłodszy wycofany LCS miał 13lat i był jednostka eksperymentalna. Znowu zrobiłeś z siebie błazna.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:39

znowu piszesz o jakichś swoich marzeniach

a
sobota, 9 października 2021, 21:09

Puki o to błazna z siebie robią Amerykanie

Fanklub Daviena i GB
sobota, 9 października 2021, 19:49

Nie wyremontowali, tylko zrobili "Frankensteina" z dwóch jednostek. Zresztą było to lata temu i teraz już USA nie ma takich możliwości. Do Seawolfów nie ma "ciał" z których można by zrobić "Frankensteina" i ponieważ nie są już produkowane, nie ma do nich części. Możesz się napinać propagandowo, ale jeśli uszkodzenie jest poważne, to pójdzie na złom... US Navy nie jest w stanie REMONTOWAĆ OKRĘTÓW NA BIEŻĄCO w przypadku zwykłych remontów eksploatacyjnych, właśnie z powodu braku stoczniowców i stoczni, dlatego kolejki okrętów do remontów narastają a ilość okrętów czynnych spada a ty myślisz, że uda im się wyremontować Seawolfa po kolizji? Producent okrętów nie zgodzi się na poważy remont odciągający fachowców, bo więcej zarobi na sprzedaży nowego okrętu i produkcja nowego jest łatwiejsza niż poważny remont starego... :D

Łowca NKWD
niedziela, 10 października 2021, 08:32

Masz rację. Zaraz wejdą Columbia. B21 rajder, ngad. A wy dalej będziecie szczycci się produktami ZSRR. Hahahahaha. Żałosna ta Rosja.

poniedziałek, 11 października 2021, 06:23

F-35 nie może wejsć a ty bajasz o B-21 i NGAD?

Ku pokrzepieniu serc davienitów.
niedziela, 10 października 2021, 11:11

Specjalnie dla fanbojków z polskiej prasy. „To najgroźniejszy przeciwnik". Amerykański wojskowy wprost o Rosji. "Najgroźniejszym przeciwnikiem jest Federacja Rosyjska. Choć daleko jej do Armii Czerwonej z czasów zimnej wojny, dzisiejsza rosyjska armia jest groźnym przeciwnikiem, który zasługuje na szacunek" – pisze emerytowany amerykański pułkownik Richard Hooker w raporcie "Jak walczyć z Rosjanami". Raport został opublikowany przez Stowarzyszenie Armii Stanów Zjednoczonych (Association of the United States Army, w skrócie AUSA). Autor opracowania zwraca uwagę, że armia rosyjska jest "zahartowana w boju i dobrze wyposażona". Wśród zalet rosyjskich sił zbrojnych Hooker wymienia m.in. silną artylerię, obronę powietrzną i przygotowanie do prowadzenia wojny elektronicznej. Rosyjska doktryna wojenna Zdaniem amerykańskiego wojskowego doktryna wojenna Moskwy wyrosła przede wszystkim z doświadczeń II wojny światowej. "Chociaż od tamtego czasu rosyjska taktyka ewoluowała, nadal zachowuje wiele kluczowych cech z tamtych czasów" – przekonuje autor raportu. Dalej stwierdza, że opisywana przez niego armia jest dostosowana do prowadzenia działań ofensywnych. "Nawet w defensywie rosyjscy dowódcy uczą się atakować" – pisze wprost Hooker. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się rosyjska agencja prasowa RIA Novosti (należy przy tym pamiętać, że jest to państwowe medium prezentujące przekaz zgodny z linią polityczną Kremla). Dalej stwierdza, że Rosjanie opierają się na obronie powietrznej, ponieważ ich lotnictwo "jest gorsze od amerykańskiego pod względem liczebności i poziomu technologicznego". Hooker podkreśla, że poważnym zagrożeniem są m.in. system rakietowy S-400 Triumf oraz rosyjskie śmigłowce szturmowe. Twierdzi również, że Moskwa znacznie prześcignęła Waszyngton w dziedzinie nowoczesnej wojny elektronicznej. Zdaniem Hookera przebicie się przez rosyjską obronę powietrzną jest możliwe dzięki dużej liczbie celów. Innymi słowy – należy np. wystrzelić więcej pocisków, niż przeciwnik będzie w stanie zestrzelić. W ocenie Hookera nawet w takim scenariuszu nie można być jednak pewnym sukcesu. Wojskowy twierdzi, że duże straty w potencjalnym konflikcie amerykańsko-rosyjskim będą nieuniknione, a intensywność walk może przypominać bitwy z czasów II wojny światowej.

Rosjatodzicz
niedziela, 10 października 2021, 14:00

Ale czy to zmieni że docelowo USA i tak was zmiecie? Pomysł więc lepiej kto wypisuje to banialuki ku pokrzepieniu serc.. hahahaha

Ku pokrzepieniu serc davienitów.
poniedziałek, 11 października 2021, 06:22

To wypowiedzi amerykańskiego oficera nazywasz banialukami?

a
niedziela, 10 października 2021, 16:51

To dlaczego do tej pory tego nie zrobiło?

Davien
poniedziałek, 11 października 2021, 08:12

Bo nie chciało im się , mogli to juz zrobic w 1962r kiedy Chruszczow robił z siebie idiotę w ONZ. Ale popatrz jakoś dalej istniejecie imożesz wypisywac rosyjskie kłamstwa w amerykańskim internecie, kozystając z amerykańskeigo systemu operacyjnego na amerykańskiego pomysłu komputerze:))

chateaux
niedziela, 10 października 2021, 06:14

Który producent okretów? Bo w USA są dwie stocznie dysponujacymi certyfikatami do budowy okretów z napedem jadrowym. EB i NN. Ale one nie remontuja takich okretów, z wyjarkiem NN, ktora remontuje wlsasne lotniskowce. Okrety podwodne natomaist remontowane sa w 3 stoczniach należących bezposrednio do US Navy.

SYGNALISTA
piątek, 8 października 2021, 20:36

Z tego co mówi amerykański radionasłuch bazy Naval Base San Diego z zespołem ćwiczącym to chiński okręt podwodny. Typ 094 klasy Jin podczas wzajemnej dynamicznej manifestacji sił obu jednostek amerykańskiej i chińskiej. Chińczyk płynąc nad Amerykaninem przejechał dnem kadłuba po kiosku amerykańskiej jednostki ,ranni marynarze to ci co pełnili dyżur w kiosku

Tani
sobota, 9 października 2021, 10:59

Uuu,jeśli to prawda to padł mit super hiper techniki. Chinczyk go wykrył. Ale jeśli Chinczyk to i Ruski bo ich są bardziej zaawansowane. To była świńska narkoza dla USA. Dla mnie też...... . AAAA co to jest świńska narkoza? Siekierą między oczy. Kompromitacja to mało napisane.

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:44

Taak, tak go wykrył jak najnowszy wtedy rosyjski Delta IV który nie był w stanie wykryć wlokacego sie za nim starego Sturgeona i robiac "Szalonego Iwana" wpadł na niego:))

a
sobota, 9 października 2021, 21:13

taa amerykanie z odległości 500 m nie potrafili wykrywać RADZIECKICH okrętów a potrafią a kto na kogo tam wpadł to lepiej poczytaj opracowania

Chateaux
niedziela, 10 października 2021, 00:01

Przecxytajbsobie opracowania o śledzeniu rosyjskiego boomera przez USS Lapon, przez 45 dni na Atlantyku. Rosjanin dowiedzial sie ze ma ogon, dopiero gdy US Navy puscila celowy przeciek do New York Timesa, i rosyjska admiralicja powiadomila dowodce boomera droga radiową. Wtedy ruski się wściekł, zaczal robic szaloneviwany, dalej nic nie wykrył, wiec zrezygnowal, przerwał patrol i wrócił do Polarnego.

a
niedziela, 10 października 2021, 16:55

Taa a poczytaj inne wspomnienia, AMRERYKAŃSKICH podwodniaków jak było z tym śledzeniem, no oczywiście na rosyjskim op czytają najnowsze wydania NYT. A skąd wiesz, że Rosjanie nie wiedzieli, że maja ogon, jakoś amerykanie nie zauważyli rosyjskiego op w Zatoce Meksykańskiej dopiero jak się wynurzył - ale była panika.

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:51

Zrozum ze coś co sobie zmyślili Rosjanei nie ma zadnego znaczenia wiec daruj sobei te bajki z kremla.

antyDavien
sobota, 9 października 2021, 19:50

Davienku na początku XXI wieku amerykański OP został przez Rosjan wykryty na ich wodach terytorialnych, mało tego nie tylko został wykryty ale również ostrzelany bombami ćwiczebnymi, dowódcy Rosyjscy zwrócili się do Putina o zgodę na jego zatopienie, niestety nie zgodził się, okręt po eskortą rosyjską opuścił ich wody terytorialne .... także te twoje bajeczki, że Rosjanie nie potrafią ich wykryć zostaw może dla czytelników innego portalu ....

poniedziałek, 11 października 2021, 01:17

Wykrył go i osaczył zespół Mi-14 po czym amerykanie wymusili na rosjanach wycofanie tych maszyn ze służby.

taka prawda
sobota, 9 października 2021, 19:46

Davien nie dwoj sie i nie troj prawdy nie zakrzyczysz, to OP USA dał plamę i tyle, najśmieszniejsze jest to, że go wykryli i połaskotali tak, że musiał wynurzony płynąć do stoczni ....

Trol
niedziela, 10 października 2021, 14:04

Nikt nie mówi że są jakieś okręty nie do wykrycia. Ale pomysł ile było takich akcji USA których nie qykrylisciw? Plama za plamą.

Ernst Stavro Blofeld
piątek, 8 października 2021, 20:18

Taki nowoczesny a nie wykrył chińczyka słabe. Co na to Davien ? zawsze twierdził że Chińskie okręty są 100 lat za murzynami z USA a tu okazuje się że są podobnie dobre.

Whiro
sobota, 9 października 2021, 08:30

Pytaniem jest kto kogo nie wykrył? Dla prostych amerykanofobow i długów Kremla to okręt USA czegoś nie wykrył. A może to 9n nie został wykryty? Myślałeś o tym hau hau czy na to nie wpadłeś bo ideologia blokuje co szare komórki...

Ernst Stavro Blofeld
sobota, 9 października 2021, 20:49

Sprawa jest prosta nie wykrył i się zderzył to jest oczywiste jak by wykrył to by zrobili wszystko aby uniknąć zderzenia i ryzyka zatopienia okrętu wartego wiele miliardów dolców a zrobić mogli wiele bo Seawolf to najszybszy okręt podwodny i bez problemu by unikną zderzenia. i tu nie trzeba być amerykanofobem wystarczy myśleć logicznie czego ci brakuje jak widać.

ech te trolle
sobota, 9 października 2021, 16:35

Wasza logika - cytując klasyka "poraża". Przecież gdyby "wykrył" to by uniknął zderzenia. To logiczne dla ucznia VII klasy SP a ustrolle jak widać zrozumienie tego prostego faktu przerasta.

Ech te kacapy
niedziela, 10 października 2021, 08:41

Gdyby chinski wykrył to by nie uderzył a okręt ukrywający się przed śledzeniem nie porusza się pełna prędkością i nie manewruje jak oszalały. A okręt podwodny to nie hulajnoga. No chyba że te rosyjskie tak zwinne jak wiewiórki.

ech te leniwe trolle
niedziela, 10 października 2021, 12:32

Czytając te wynurzenia okazuje się, że to co napisałem wyżej jest w 100% prawdziwe. Ja wiem, że kasy coraz mniej (nawet budżet wojenny musicie zacząć "kroić" bo dług zadusza) ale, że tak oszczędzają na waszych szkoleniach? To, że jeden pastuszek z farmy napisze kacap na rzeczywistość nie wpływa.

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:43

na prawdę to wiemy tylko tyle ile ich wodzowie chcą abyśmy wiedzieli abyśmy te dyskusje prowadzili podczas których możemy im przez przypadek podsunąć jakąś myśl czy pomysł który oni później rozwiną w ciekawą akcję

Wsciekamy sie
sobota, 9 października 2021, 09:06

Co to za nerwy.

Whiro
sobota, 9 października 2021, 12:06

Nerwy? Nie .. to bezradność wobec przeciągów wiejących pomiędzy uszami niektórym tu obecnym amerykanofobom.

sobota, 9 października 2021, 21:08

przeczytaj co sam napisałeś i zobaczysz kto ma przeciągi.

Trol
niedziela, 10 października 2021, 08:37

No wodząc tu Nicki typu antydavien, fanklub Daviena i inne wpisy typu uderzymy atomem w Yellowstone. To my wiemy kto ma przeciągi 9 na jakim jest poziomie. Poziom dna jest bliski amerykanofobom.

Przeciagi jak na Neptunie.
niedziela, 10 października 2021, 10:58

Najwieksze przeciagi to ma ten ekspert od AIm-120 z 1973 roku i kotłów opalanych oparami benzyny. Jednym z nicków które używa to @Davien. U niego szaleja przeciagi takie jak na Neptunie (taka planeta, doczytaj jak tam wieje).

Kot
niedziela, 10 października 2021, 14:17

Haha. W Ameryce neptuna znają dość dobrze. USA od lat eksploruje układ słoneczny. A przypomnij mi jak tam te wasze rosyjskie osiągnięcia w tej materii? Późniejszy się. Hahaha. Gdybym chciał wypisywać ci tu bzdury jakie wypisuje śmietanka Kremla to by mi strony brakło. Jeden dziś na przykład przekonywał nas tutaj że Rosja sprzedaje tytan USA jak wsod producentów tytanu nie ma was nawet w pierwszej 5 na świecie. Innych wpadek nie zapisuje bo żal. Ty za to masz jakąś jedna która powtarzasz jak upośledzony raz za razem. To straszne jak żałosny jest trolling was Rosjan. Świat wam ucieka. Jak wiatry na Neptunie....

Przeciagi jak na Neptunie.
poniedziałek, 11 października 2021, 06:32

Zabolało, że wyjeżdzasz z Rosja? Koło Neptuna przeleciał tylko raz Voyager 2. Widze że nie wiesz nawet takich podstawowych rzeczy, a zabierasz gos w temacie. Z kolei to ruscy jako pierwsi wysłali człowieka w kosmos, ruscy jako jedyni posadzili ladownik na powierzchni Wenus (przy tym lądowanie na marsie to pestka). Zadne ruski troll nie napisał tutaj komentarza na poziomie "F-4F Luftwaffe uzbrojone w posicki AIM-120 w 1973 roku. Żaden ruski troll nie napisał komentarza na poziomie "tankowce napedzane kotłami opalanymi oparami benzyny". Żaden ruski troll nie napisał komentarza na poziomie "referendum w Polsce o przystapieniu Polski do NATO:. Jeżelki twierdzisz że jest inaczej, to zacytuj chociaż jeden komentarz poniżej tego poziomu. Wy tylko potraficie wyzywac od Rosjan qwszystkich, którzy udowadniaja wam wasza nieiwedzę...

Davien
wtorek, 12 października 2021, 13:57

No to obalamy mity: Lądownik na Wenus przetrwał cąłe 20 sekund, amerykańskei na marsie jeżdżą i działają latami. Rosjanei wysłali Gagarina propagandowo w naprędce przebudowanym satelicie zwiadowczym, jak spróbowali drugi raz przy Sojuzie podobnej zagrywki to Komarow zginał. To ruski trol napisał:"F-4F Luftwaffe uzbrojone w posicki AIM-120 w 1973 roku", dokładnie niejaki Bryxx. Ale jak widac nieżle prawda musiała zaboleć ze taki skowyt podniosłeś:))

Przeciagi jak na Neptunie.
niedziela, 17 października 2021, 22:46

No to obalam twoje mity. Lądownik Wenera 7 pracował na powierzchni Wenus przez 23 minuty, a nie przez 20 sekund jak wmawiasz. Lądowanie na Marsie jest dziecinnie proste w porównaniu z lądowaniem na Wenus. Doucz się, jakie na Wenus są warunki, zwłaszcza ciśnienie i temperatura. Ruscy byli pierwsi w kosmosie i nie zakrzyczysz tego faktu, bo się zwyczajnie nie da. O AIM-120 będących na uzbrojeniu F-4F Luftwaffe w 1973 roku pisałeś ty. Twoje wypowiedzi były niejednokrotnie cytowane. A prawdo zabolał ciebie, jak zwykle zresztą.

a
niedziela, 10 października 2021, 16:58

No i dobrze zadam pytanie które stawiał mój ojciec " a na co to komu" badają stać ich tylko co to daje ogółowi - nic fascynuje się tym niewielka garstka ludzi i tyle

Tani
piątek, 8 października 2021, 19:11

F-117?

Naiwny
piątek, 8 października 2021, 18:44

11 marynarzy amerykańskiej łodzi podwodnej zostało rannych czyli kolizja była poważna. Ponieważ jest to jeden z najnowocześniejszych okrętów podwodnych na świecie raczej nie chodzi o błąd nawigacyjny i zderzenie z rafą czy dnem morskim. Również zderzenie z innym statkiem lub łodzią podwodną nie jest możliwe gdyż przy uszkodzeniach jakie odniósł amerykański okręt inny uczestnik kolizji musiałby wypłynąć i byłby łatwy do zidentyfikowania. Można przypuszczać, że kolizja mogła dotyczyć jakiejś podwodnej instalacji przemysłowej która jest w trakcie budowy i nie została jeszcze wprowadzona do amerykańskich systemów nawigacyjnych. Bardziej fantastyczne przypuszczenie to zderzenie z dużym bezzałogowym aparatem podwodnym np. chińskim, który próbował śledzić amerykanów i który w wyniku kolizji zatonął. Ale nie ma co gdybać. Pewnie za jakiś czas amerykanie ujawnią co tam naprawdę się stało.

piątek, 8 października 2021, 20:02

@Naiwny ; niczego się nie dowiemy

Baca
piątek, 8 października 2021, 19:58

A nie mógł po prostu wejść na minę?

Sternik
piątek, 8 października 2021, 22:40

Chyba oszlałeś. Co innego staranowanie przez okręt podwodny lub drona a co innego postawienie zapory minowej w czasie pokoju. Nikt takich rzeczy nie robi.

sobota, 9 października 2021, 12:44

Zapór minowych jest pełno ale są nieaktywne.

Alcatur
piątek, 8 października 2021, 22:06

Wtedy straciłby więcej niż 11 rannych.

Herr Wolf
piątek, 8 października 2021, 21:18

Nie tylko sprowokował kolizję a tym samym wojnę.!

Grom
sobota, 9 października 2021, 08:41

Wolf. To straszne w jak okrutnym świecie żyjesz mimo że zmyślony to i tak straszny

Davien
sobota, 9 października 2021, 08:03

Czyli Rosja lub Chiny wypowiedziały wojnę USA wpadając jak slepy kret na amerykański okręt??

Palmel
sobota, 9 października 2021, 15:49

Rosjanom i Chińczykom wystarczy jedna bomba atomowa na stany i po nich Park Yellowstone i superwulkan

Davien
sobota, 9 października 2021, 17:46

I e resztki Chińczyków lub Rosjan co nie wyginą jak USA spopieli Chiny/Rosję całkowicie wymrą z zimna bo eksplozja superwulkanu oznacza zagładę ludzkosci. Oj kiepsko,kiepsko Palmelku.....

a
niedziela, 10 października 2021, 16:58

A jak spopieli to co się stanie z USA? przejdą do epoki kamienia łupanego

Palmel
sobota, 9 października 2021, 22:45

oni się na to już od dawna na to przygotowują bo czy oni użyją tej broni czynie zbliża się okres 65 mln lat od ostatniej erupcji bo co tyle lat następuje erupcja

sża
niedziela, 10 października 2021, 08:47

Erupcja powtarza się co 600 tysięcy lat i właśnie te 600 tyś. lat jakoś teraz będzie mijać...

Hanys
piątek, 8 października 2021, 18:40

Jak to nie wiedzą z czym sie zderzył ? Wiedziałem że te usraelskie okręty są przereklamowane, ale żeby aż tak ślepe były to nie sądziłem, że wykrywają inne obiekty dopiero gdy w nie uderzą :)

Matt
sobota, 9 października 2021, 08:45

Iwanie Olginowiczu ,wy zostawiliście swoich ludzi na pewną śmierć w Kursku mimo,że była szansa ich uratowania więc wasze komenarze brzmią niepoważnie.

Ślązak nie sprzedany Rosji hanys
sobota, 9 października 2021, 08:34

Ja bym się spytał czy chinski okret widział co ich siedzi? Bo on też musi mieć sonar. Czyż nie panie slugusiku Kremla? A że druga strona się nie przyznała w 9gole to trochę dziwi. Może 9n8 n8c nie zauważyli? Może Wolf plywal koło chińskiego lotniskowca a ten był ślepy? CO hanysku?

Piotr
piątek, 8 października 2021, 17:48

Jednak najlepsza technika zawodzi co na to Davien

Chateaux
sobota, 9 października 2021, 16:41

Że to byla najlrpsza technika w latach 80, gdy zostal skonstruowany.

mordimer
piątek, 8 października 2021, 16:54

rozumiem, że chiński okręt zatonął?

Left
sobota, 9 października 2021, 09:20

Niedługo będą go wyciągać z dna ....albo po prostu zostawią na dnie dla przyszłych pokoleń...takie podwodne muzeum.

Sidematic
piątek, 8 października 2021, 22:41

Jeden z trzech amerykańskich okrętów szpiegowskich jest na wiele miesięcy wyeliminowany więc tanio wyszło.

sobota, 9 października 2021, 12:46

Powiedz to tym co spoczeli na dnie w chińskim lub rosyjskim okrecie.

Matt
sobota, 9 października 2021, 09:50

Kiedy Syberia stanie się chińską prowincją to dla was już nie będzie tanio.

a
sobota, 9 października 2021, 21:14

Wtedy Syberia będzie Chińska jak Alaska wróci do Rosji

Matt
niedziela, 10 października 2021, 08:22

Alaskę Amerykanie nabyli od cara legalnie a wy Syberię ukradliście Chińczykom. Meszkańcom Alaski nie śpieszy się do Rosji a mieszkańcy Syberii zaczynają ciążyć ku Chinom ,zwłaszcza kobiety bo Chińczyk jest pracowity i nie chleje. Nadejdzie czas ,że wasz chiński niby sojusznik najzwyczajniej przejmie ten teren a wy nic z tym nie zrobicie.

chateaux
niedziela, 10 października 2021, 06:10

Rosjan na Alasce niet, a Chinczyków we wschodniej Syberii? Co będzie, jak Chinczycy zaczną hurtowo wydawać chińskie paszporty swojej diasporze na Syberii, jak Rosjanie swojej za granicą?

ech te trolle
niedziela, 10 października 2021, 12:34

"....Co będzie, jak Chinczycy zaczną hurtowo wydawać chińskie paszporty swojej diasporze na Syberii...". To co? To teraz ci Chińczycy mają paszporty Bangladeszu czy Sudanu?

Matt
niedziela, 10 października 2021, 14:44

I będzie ich więcej i więcej a ostatni obywatel Rosji zgasi światło i już go nie będzie.

ech te leniwe trolle
poniedziałek, 11 października 2021, 09:56

Światłą "nie będzie"? Przecież słońce wschodzi codziennie.

Tweets Defence24