Hiszpańska noktowizja od NVLS [Defence24 TV]

20 października 2021, 10:28

NVLS to producent specjalizujący się w noktowizji, [...] Mamy monookulary, lornetki, gogle panoramiczne [...] podwajające pole widzenia w stosunku do tradycyjnych binokularów. - powiedział Kostas Sakalopoulos, menadżer sprzedaży na region europejski. Hiszpańska firma ma do zaoferowania noktowizory na potrzeby operacji lądowych, nawodnych, podwodnych i lotniczych. 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
kibic
piątek, 22 października 2021, 18:19

Nasze PCO produkuje sprzęt do nocnych obserwacji, ale zamówienia od wojska raczej nie są imponujące w swej skali. Oby PCO miało dostateczny dopływ pieniędzy, który pozwoli na rozwój. Noktowizja i termowizja stają się coraz bardziej powszechne w armiach wielu krajów. Może ci Hiszpanie robią coś z najwyższej półki i niektórym siłom specjalnym są potrzebne akurat ich gadżety, niemniej masowe wprowadzenie sprzętu do polskiego wojska powinno się opierać o rodzimych producentów. Chodzi o duże pieniądze. Chętnie bym zobaczył porównanie wyrobów PCO z ich odpowiednikami z NVLS.

Jared
wtorek, 26 października 2021, 14:13

Nie tylko wojsko. Polskę i Europę podbijają słowniki i urządzenia do obserwacji termo i noktowizyjnej z Białorusi!!! SPRZEDAŻ IDZIE IM TAK DOBRZE, ŻE SĄ BRAKI W ZAOPATRZENIU OD 2 LAT!!!. Używany celownik sprzedaje się w cenie w jakiej kupiło się 2 lata temu. Na rynku cywilnym (myśliwi) można zebrać naprawdę dużo doświadczeń i przetestować niedrogo technologie. Brakuje tego polskiego sprzętu. Myśliwi płacą po 14 - 24 tyś PLN za celownik termowizyjny.

Krzysztof G
czwartek, 21 października 2021, 12:01

Mam pytanie, czy Nasze firmy produkujące gogle Noktowizyjne mogłyby wyjść ze starych przyzwyczajeń ?!!. Czy dla Inżynierów jest tak wielkim wyzwaniem połączenie kilku technologii ???. Ostatnio oglądałem film w którym pokazano sportowe mini-bsle i system wizualizacji dla zawodnika sterującego dronem. Zawodnik miał GOGLE (płaskie) wyświetlające obraz z kamery bsl-a. Operator miał wrażenie że jest pilotem lecącym tymże bsl-em. Gdyby była druga kamera ukierunkowana wstecz. Pilot mógłby widzieć co dzieje się za jego "plecami". Potrzebna jest Wizja Fuzji technologii i współpracy Producenta : Hełmów, systemu Noktowizji/termowizji i wyświetlaczy w postaci płaskich gogli. Dodatkowo chip montowany w goglach mógłby podkreślać kolorem kontury wykrytych i wyświetlanych obiektów, z listy np : człowiek, armata, czołg itp. Pozdrawiam Naszych Producentów i MON.

Rain Harper
niedziela, 24 października 2021, 02:05

Patenty na rzeczywistość rozszerzoną trzeba kupić od Microsoftu.

X
piątek, 22 października 2021, 11:04

A widziałeś coś takiego u innych producentów wyposażania wojskowego ? (pytam, bo nie wiem)

Saw
piątek, 22 października 2021, 08:23

Nie, nie mogą, to samo jest w wozach bojowych. Małe monitorki. Jak jest kamera cofania albo szumnie nazywany system dookólnej obserwacji pojazdu (zazwyczaj 4 kamery), to już wielkie halo, w pojeździe obsługuje go najczęściej jeden mały monitorek. W czasie gdy powstaje nasz Borsuk, na zachodzie powstają BWP z panoramicznymi ekranami rozmieszczonymi dookoła stanowiska załogi + gogle VR i pady zamiast/obok joysticków.

X
czwartek, 21 października 2021, 09:08

Nikt się nie spodziewa..... Hiszpańskiej Noktowizji !

Tweets Defence24