Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Grupa Lubawa zwiększa przychody i zyski

Fot. Lubawa
Fot. Lubawa

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami do końca III kwartału Grupa Lubawa wypracowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 3 proc. w stosunku do roku poprzedniego oraz zysku netto o 179 proc. w ujęciu narastającym - również w stosunku do roku poprzedniego.

Jak informuje Grupa Lubawa, jej szacowane przychody za trzy kwartały br. wyniosły 188,1 mln zł. Oznacza to wzrost przychodów (o 6,3 mln zł, czyli 3 proc.) w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015. Skonsolidowany wynik netto na sprzedaży Grupa szacuje na 9,6 mln zł, natomiast zysk netto na 6,7 mln zł. Odnotowano wzrost względem ubiegłego roku o odpowiednio 9,1 mln zł oraz 4,3 mln zł.

W oświadczeniu zarząd Grupy Lubawa podkreśla, że oceniając wyniki należy wziąć pod uwagę odszkodowania, które Grupa otrzymała w pierwszej połowie 2015 roku w związku z pożarem, który miał miejsce w roku 2014 na kwotę 5,6 mln zł. Wzrost zysku netto w roku bieżącym odnotowano "pomimo faktu otrzymania w ub. roku odszkodowań.".

Szacowane wyniki za pierwsze trzy kwartały 2016 r. zostały osiągnięte głównie dzięki wzrostowi sprzedaży zrealizowanej w pierwszym półroczu w Lubawa S.A. względem porównywalnego okresu ubiegłego roku, co było efektem zwiększonych zakupów realizowanych przez klientów Spółki w sektorze służb mundurowych.

Zarząd Grupy Lubawa

Największy wzrost poziomu sprzedaży i pozycji wynikowych miała odnotować Lubawa S.A., zajmująca się produkcją sprzętu specjalistycznego dla służb mundurowych. Przychody spółki w stosunku do roku poprzedniego wzrosły o 7,6 mln zł rdr i osiągnęły 33,9 mln zł. Raport okresowy Grupy Lubawa za III kw. 2016 r. zostanie opublikowany 9 listopada br.

Czytaj więcej: Kamuflaże i pancerze Lubawy w Kielcach [Defence24.pl TV]

Lubawa S.A. to spółka specjalizująca się w produkcji dla służb mundurowych (kamizelki kuloodporne, kamizelki do skrytego noszenia i produkty wyposażenia indywidualnego żołnierza, czyli m.in. hełmy balistyczne, umundurowanie, akcesoria balistyczne i obuwie). W ofercie Lubawa S.A. znajdują się także produkty dla lotnictwa, m.in. osłony balistyczne, przeciwodłamkowe, nakładki na siedzenia dla pilotów, łodzie i kamizelki ratownicze.

 

Reklama

Komentarze (2)

  1. hatake

    Powinni bo spoko jakość mają. Kupowałbym

  2. wędkarz

    Lubawa powinna puścić na rynek cywilny cześć swoich produktów np. tkaniny camo lub gotową odzież typu surwiwal albo plandeki itp.

Reklama