Geopolityka

"George Bush" ponownie na Morzu Śródziemnym. Wsparcie operacji "Inherent Resolve"

Fot. U.S. Navy
Fot. U.S. Navy

Dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej poinformowało o wznowieniu działań bojowych przez grupę okrętów, w której skład wchodzi lotniskowiec "George H.W. Bush". Amerykańskie jednostki, znajdujące się w tej chwili na Morzu Śródziemnym, wspierają operację Inherent Resolve.

Grupa lotniskowcowa GHWBCSG weszła na Morze Śródziemne 5 czerwca, po zakończeniu działań związanych ze wsparciem operacji Inherent Resolve i zabezpieczaniem bezpieczeństwa szlaków żeglugowych, prowadzonych na obszarze działania amerykańskiej 5. floty - w Zatoce Perskiej, na Morzu Czerwonym i Arabskim oraz części Oceanu Indyjskiego.

Grupa jednostek amerykańskiej marynarki wojennej z lotniskowcem "George Bush" na czele przebywała na Morzu Śródziemnym marcu bieżącego roku, biorąc udział w operacjach bojowych na rzecz operacji Inherent Resolve.

Czytaj też: Amerykański desant wesprze szturm Mosulu.

W skład grupy wchodzi lotniskowiec USS "George H.W. Bush" (CVN 77) wraz z pokładową grupą lotniczą, krążowniki rakietowe USS "Philippine Sea" (CG 58) i USS "Hue City" (CG 66) typu Ticonderoga i niszczyciele rakietowe USS "Laboon" (DDG 58) oraz USS "Truxtun" (DDG 103) typu Arleigh Burke.

Komentarze