Reklama

Geopolityka

Ukraińskie MiGi polują na rosyjskie śmigłowce?

Ukraiński MiG-29
Ukraiński MiG-29
Autor. Fot. LPZRM/Ukroboronprom

W sieci pojawiło się nagranie na którym MiG-29 schodzi nisko nad ziemię i odpala dwa pociski niekierowane. Najprawdopodobniej jest to maszyna ukraińska, ponieważ Rosjanie nie wykorzystują tego typu samolotów do ataków naziemnych.

Reklama

Nie wiadomo co było celem ostrzału na nagraniu jednak w sieci krążą przypuszczenia jakoby chodziło o polowanie na rosyjskie śmigłowce, które ukrywały się między budynkami cywilnymi.

Reklama

Inne teorie mówią o ostrzliwaniu celów cywilnych przez Rosjan, którym przypisywano sfilmowany samolot.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. szu

  Ten artykuł to czysta dezinformacja. Nie wiadomo, w co strzelał,, nie wiadomo, kto, ale Rosjanie nie używają więc wychodzi, że to Ukraina się zaatakowała sama. Po zestrzeleniu MH-17 bardzo podobną narrację powtarzały rosyjskie trollownie: "separatyści nie mają takich rakiet, liniowca strącił ukraiński samolot". Pamiętacie, towarzyszu?

  1. Amator

   A kto? Kosmici? Jak pilot nie ma szkolenia z takiego latania na danym samolocie (jak np. ruskie) to się rozbije w kila sekund!

 2. Ogame

  Jeżeli śmigłowce chowają się między budynkami to chyba powinno się je zestrzelić ręczną opl.

  1. Gnom

   Po to się chowają aby ich nie zestrzelić. minimalizują kolego czas ekspozycji. Każdy system wymaga wskazania celu, czasem kilkusekundowego, czasem krótszego, ale wymaga, w PPZR lub MANPADS jak wolisz po angielsku. Ile czasu widzisz samolot czy śmigłowiec między budynkami?, zazwyczaj tylko ułamek sekundy.

  2. Chyżwar

   Jeśli tam jest ktoś, kto ma ją pod ręką.

  3. Amator

   A jak o tym samym pisałem w kontekście konieczności wyboru rodzaju celu w polskim "Piorunie" jako o wadzie to mnie wszyscy od amatora wyzywali! Nie dość, że masz mało czasu na skazanie celu to jeszcze musisz najpierw wybrać jego rodzaj.

 3. sTERNIK PODLODOWY

  Chłopczyku, napisz coś kiedy będziesz lepiej poinformowany. Nie interesują nas takie ploteczki.

  1. carl fath

   "ploteczki" spod lodu ???

Reklama