Reklama

Geopolityka

„Sytuacja w Bachmucie jest krytyczna, ale miasto wciąż się broni”

Ukraińscy specjalsi w Bachmucie, grudzień 2022, zdjęcie ilustracyjne
Fot. SOF UKR

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar powiedziała w sobotę, że sytuacja w Bachmucie jest krytyczna, ale ukraińskie wojska utrzymują obronę w południowo-zachodniej części miasta.

Reklama

"Ciężkie walki w Bachmucie. Sytuacja jest krytyczna", przekazała w Telegramie Malar. "Obecnie nasi obrońcy kontrolują niektóre obiekty przemysłowe i infrastrukturalne", dodała.

Czytaj też

Wcześniej w sobotę szef najemniczej rosyjskiej Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn powiedział, że Bachmut został zdobyty przez jego wojska. Informacja ta została natychmiast zdementowana przez ukraińskie Ministerstwo Obrony.

Również w sobotę przed południem Serhij Czerewaty, rzecznik Wschodniego Dowództwa Operacyjnego Ukrainy poinformował, że oprócz najemników Grupy Wagnera Rosja przerzuca do Bachmutu jednostki powietrznodesantowe i zmotoryzowane.

Czytaj też

Bitwa pod Bachmutem trwa od sierpnia 2022 roku i, zdaniem analityków, jest jednym z największych i najcięższych starć tej wojny.

Źródło:
PAP

Komentarze (5)

 1. Wouxus

  Miasto właśnie padło.

  1. Darek S.

   Amerykanie tak zdecydowali, że Ukraina musi przegrać. Robią tylko cyrk, że pomagają Ukrainie przed Polakami, Rumunami i Państwami Bałtyckimi. Inaczej stracili by całkiem posłuch w Europie i musieliby się poddać Chinom już teraz, a nie za kilka lat.

  2. kukurydza

   I pewnie dlatego własnie Biden postanowił jednak zgodzić się na F16 dla Ukrainy, c'nie Iwan? Pseudonimy jak "Darek S." was już nie ukrywają, onuca zawsze śmierdzi tak samo, zawsze te same łgarstwa.

 2. Szwejk85/87

  Nie miasto, tylko kilka ruin....

  1. młodygrzyb

   No tak, bronili miasta , stracili ruiny . Kali ukraść krowę , Kalemu ukraść krowę. Koledzy z ukrainy dajcie sobie siana.

 3. TIGER

  Bronili go tylko pewnie dlatego, że chcieli wykrwawić Rosjan, oni (Rosjanie) wchodzą do miasta i cyk ofensywa na południe i Rosjanie w szoku

  1. młodygrzyb

   No to gdzie ten cyk i ta ofensywa?

 4. ostatni

  Nie wiedza jaka narracje przjac.

 5. Sorien

  Z tego co sami obrońcy mówią to jeszcze nie padło ale padnie albo dziś albo jutro tak słyszałem. Tak naprawdę nie wiele to zmieni bo to tylko symbol. Podjerzewam że specjalnie zalecili Ruskich małymi kontratakami pod bachmutem by ściągnęli ci siły/rezerwy do miasta a sami uderza w słabiej bronione części frontu . No ciekawe , ciekawe . Z tym że kontra moim zdaniem a przynajmniej ja bym tak robił uderzy lada dzień by ruskie nie zdążyły się rozjechać na inne części frontu