Reklama

Geopolityka

Rosyjskie samoloty przewożą sprzęt wojskowy z Chin?

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Jak podaje ukraiński portal militarny Defence Express, rosyjskie samoloty transportowe An-124 Rusłan w ciągu minionego tygodnia co najmniej dziewięciokrotnie wylatywały z Rosji do Chin, przy czym często z wyłączonymi transponderami, by uniemożliwić śledzenie.

Reklama

„Regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich sieciach społecznościowych nasuwają wniosek, że Rosja wysyła samoloty po ładunki wojskowe" – pisze Defence Express. Portal zaznacza, że serwisy monitoringu lotów rejestrowały loty ciężkich rosyjskich transportowców towarowych linii lotniczych Wołga-Dniepr do Chin. Przy czym rosyjskie samoloty nie zawsze miały włączone transpondery, co utrudnia ich śledzenie.

Reklama

Portal pisze, że na tę aktywność zwrócili uwagę m.in. miejscowi spotterzy, którzy publikują w internecie nagrania z lądowaniem rosyjskich samolotów na lotnisku w Zhenzhou. Przywołują również komentarze w internecie, że samoloty miałyby zabierać „wyposażenie, kamizelki kuloodporne, hełmy, odzież".

Czytaj też

Serwis monitoringu lotów Radarbox odnotowuje w ostatnich siedmiu dniach dziewięć lotów An-124 Rusłan do Chin, przy czym tylko trzy w kierunku powrotnym, co, według Defence Express, „świadczy wprost o wyłączeniu transponderów podczas części lotów". Samoloty miały numery boczne: RA-82074, RA-82044, RA-82081.

Reklama

Ukraiński portal podkreśla, że „z pewnością nie są to wszystkie loty do Chin wykonane przez rosyjskie samoloty we wskazanym celu, a tylko te, które trafiły do serwisów monitoringu lotów cywilnych".

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. easyrider

  Chińczycy wydoją ich z kasy, jak niegdyś Stalin czerwonych podczas hiszpańskiej wojny domowej, a potem puszczą w trąbę. Moskwa jest już tylko pionkiem w chińskiej grze

  1. lokalnie

   Kiedys gdy ZSRR wspieralo Chiny - przed ich rozwdem poznijszym - ocenia sie ze wsparcie siegalo 5% PKB ZSRR i bylo to najwiekszy w histrii przekaz technologii z jednego kraju do drugieo. POtem Rewolucja kultralna i Chiny i USa sie zaprzjaznily (z koleii USa odstawilo wtedy TAjwan w ONZ na polke) Ciekawe czy Chiny czuja wdziecznoscI:)

  2. papa lebel

   Joł, już jakiś czas temu były filmy zmobilizowanych prezentujących to chińskie umundurowanie jakie im wydano na front: 90% syntetyczna tkanina i marketowe metki "Made in China". Ale wzorek camo ładny.

 2. lokalnie

  spiwory i ubrania zimowe

  1. papa lebel

   .... i to raczej nie takie jak ma chińska armia na wyposażeniu ;)

 3. Monkey

  Nie polecieli tam po miski ryżu, to na pewno. A i pociąg z KRL-D również wjechał do Rosji. Robi się (nie) ciekawie.

Reklama