Geopolityka

Rosyjska zbrojeniówka wchodzi do Afryki Południowej

Minister obrony RPA wita załogi rosyjskich bombowców Tu-160 w bazie sił powietrznych Waterkloof. Fot. mil.ru
Minister obrony RPA wita załogi rosyjskich bombowców Tu-160 w bazie sił powietrznych Waterkloof. Fot. mil.ru

Rosja i Republika Południowej Afryki będą współpracować w zakresie wspólnego opracowania i produkci broni i wyposażenia wojskowego - przekazał dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Współpracy Wojskowo-Technicznej.

Jego zdaniem wspólnie opracowana i produkowana broń i wyposażenie będzie atrakcyjna zarówno dla sił zbrojnych obu zaangażowanych państw, jaki i dla państw trzecich.

Współpraca z przemysłem zbrojeniowym RPA jest dla Rosji szansą szerszego wejścia na rynek tego państwa, jak również zwiększenia eksportu uzbrojenia do Afryki. Dodatkowo, przemysł RPA jest najbardziej zaawansowany technologicznie spośród wszystkich państw afrykańskich, oferuje też pewne rozwiązania technologiczne mogące być atrakcyjne dla Rosji.

Co więcej, nawiązanie ściślejszej współpracy przemysłowej pomiędzy państwami niemal na pewno przyczyniłoby się do zwiększenia sprzedaży rosyjskiej broni dla państw afrykańskich. Obecnie sprzedaż do państw tego kontynentu to ok. 35% wartości całego eksportu uzbrojenia z Rosji.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.