Reklama

Geopolityka

Blinken nie spotka się z Ławrowem, Biden - z Putinem

Autor. The White House/Twitter

Na obecnym etapie nie planujemy spotkania prezydenta Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem; aby przywódcy mogli się spotkać, konieczna jest deeskalacja konfliktu na Ukrainie - oświadczyła we wtorek rzeczniczka Białego Domu.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Dziś, kiedy Putin forsuje inwazję na suwerenny kraj, nie jest na to odpowiedni czas na spotkanie" - powiedziała Jen Psaki.

"Nigdy jednak nie zamkniemy całkowicie drzwi dla działań dyplomatycznych" - podkreśliła rzeczniczka Białego Domu.

Reklama

Czytaj też

Inicjatywa spotkania przywódców USA i Rosji wypłynęła od prezydenta Francji Emmanuela Macrona po jego licznych w ostatnich tygodniach rozmowach z Bidenem i Putinem.

W związku z ostatnimi decyzjami Kremla w sprawie kryzysu ukraińskiego również sekretarz stanu USA Antony Blinken odwołał spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem zaplanowane na najbliższy czwartek w Genewie.

Czytaj też

Po poniedziałkowej decyzji Rosji o uznaniu niepodległości samozwańczych "republik ludowych" w ukraińskim Donbasie we wtorek prezydent Putin nakazał wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik.

Odpowiedzią na to posunięcie było nałożenie przez USA i ich zachodnich sojuszników szeregu sankcji na przedstawicieli rosyjskich elit i rosyjskie instytucje.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (7)

 1. viper

  Właściwa reakcja Bidena we właściwym momencie. Co więcej pokazująca otchłań, która się otworzyła przed putinowską Rosją w związku z eskalacją jej działań na Ukrainie.

  1. HeHe

   "Otchłań"? Ja także bym się nie palił, żeby spotkać się z Bidenem i nie widzę "otchłani" która mogłaby być tego następstwem.

  2. Valdore

   @Hehe ciebie rustrollu nawet by nie wpuscili bo byś cała salę zasyfił.

 2. Buczacza

  korepetytor a'la pinokio. Na koniec tego wątku. Tacy jak ty korepetytorzy przez blisko 50 lat. Próbowali uczyć mln takich jak ja. Nowej Polski, Europy nowej rzeczywistości, historii, kultury i ekonomi. A skończyło się wielkim bankructwem. I zmarnowaniem blisko 50 lat. Przez lata chodziłem do Pewexu i obserwowałem ten lepszy świat za szybą. Co roku śledziłem z wypiekami na twarzy. Niekończące się zapowiedzi dostaw cytrusów na święta. A latem trzymałem kciuki za sznurek do snopowiązałek. A za powiedzenie prawdy bądź zadanie kłopotliwego pytania ponosiłem konsekwencje. Babcia i dziadek przez trzy lata nie mogli znaleźć pracy. Mimo świetnego przedwojennego wykształcenia. Nie chciałbym aby to samo spotkało moje dzieci i wnuki...

 3. Buczacza

  Pinio .Jak jesteś oderwany od rzeczywistości. W czasach jedynie słusznych. Bardzo często pokazywano wbijanie słupów granicznych na Odrze. Polecam kierunek Berlin oraz pewien serial o pewnym czołgu... To kwiecień tłuczku. Na koniec jak już zaprowadzicie demokrację i dobrobyt a'la kreml na Ukrainie. Wyrżniecie jak macie w zwyczaju ukrów i neobanderowców? A reszta Ukraińców to będzie rasa panów czyli rosjanie?

 4. Buczacza

  Pinokio jesteś dumny? Podoba ci się? Tego chciałeś? To twój świat i twoje państwo... I standardy podejrzewam też twoje... Bandyta był jest i będzie bandytą... W Jałcie naiwnością i głupotą błysnął Roosevelt. A dziś to naiwność i głupota Niemców... Taki Real Polityk a'la kreml i hehe... W 44 żołnierze 1 armii WP w Grodnie już przekonywali że tutaj będzie bolszewia. Przez Grodno miała przebiegać granica.. Onuce jak się kapneli to przesunęli granicą o kilkanaście km na zachód. W 51 powtórzyli ten manewr... Mam nadzieję że wiesz co mam na myśl.

 5. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

  Wojska rosyjskie przekroczyły niebronioną granicę prawie bez strat własnych. 12 czołgów spłonęło od palenia tytoniu koło ładunków miotających obłożonych starymi szmatami. Kolejne 40 czołgów najechało na rozbite butelki i czekają na wulkanizację i pompkę od roweru.

  1. Tani35

   Dawniej mówiono o nitroglicerynie -przed użyciem wstrząsnąć.

 6. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

  W sumie Ławrow i Putin zawsze mówią to samo: "chrum chrum chrum".

 7. Laky

  I bardzo dobrze 😉

  1. HeHe

   Uwielbiam takich "bohaterów" jak ty. W 1939 właśnie tacy byli pierwsi w Zaleszczykach a bardzo dobrze będzie kiedy wszyscy wrócą do dyplomacji.

  2. kaelivan

   Po czym poznać ruskiego trolla? Nawet jego nick śmierdzi biedą i pluskwami.

  3. Buczacza

   Ja podobnie. Tak samo podziwiam takich Polaków jak ty... Przy okazji korepetytor jak ns2? I więzi transatlantyckie... Trzymasz się jakoś....

Reklama