Reklama

Polityka obronna

Błaszczak: Bardzo doceniam obecność sił USA w Polsce.

Mariusz Błaszczak
Autor. Robert Suchy/Defence24.pl

W piątek 18 lutego br. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotkał się z Lloydem Austinem Sekretarzem Obrony USA. Poruszono m.in. kwestie związane z wzajemną współpracą w sferze obronności oraz relacje partnerskie w sferze bezpieczeństwa.

Reklama

W trakcie konferencji po oficjalnym spotkaniu szefa MON z Sekretarzem Austinem, minister Błaszczak zwrócił uwagę na szczególne znaczenie tego spotkania "Nasze spotkanie ma szczególne znaczenie i moc szczególnie teraz, w dobie kryzysu bezpieczeństwa międzynarodowego wywołanego przez Rosję."

Reklama
Austin i Błaszczak
Autor. Robert Suchy/Defence24.pl
Reklama

Minister podziękował również za obecność sił USA w Polsce: "Bardzo doceniam obecność sił USA w Polsce. Wasze wsparcie w tych trudnych czasach jest dowodem odpowiedzialności i niezłomnego zaangażowania w bezpieczeństwo Polski i Europy. Wojsko Polskie przede wszystkim stoi na straży bezpieczeństwa Ojczyzny, ale także wschodniej flanki NATO i UE, dlatego wsparcie sojusznicze Stanów Zjednoczonych jest dla nas ważne i potrzebne." Podkreślił także, że Polska razem z USA są "w stanie działać skuteczniej i osiągnąć więcej. Mamy wspólny cel, jakim jest pokój i bezpieczeństwo Stronger together."

Austin i Błaszczak
Autor. Robert Suchy/Defence24.pl

Odnosząc się do zakupu czołgów Abrams M1A2 minister Błaszczak oświadczył, że ich zakup "pomoże zapewnić bardziej sprawiedliwy podział odpowiedzialności w ramach sojuszu, a to wszystko w imię naszej wspólnej obrony. To niezwykle ważne wzmocnienie naszych zdolności obronnych i jeden z ważniejszych kontraktów zbrojeniowych w historii Polski."

Reklama
Reklama