Reklama

Geopolityka

ONZ: W Chartumie i okolicach pogłębiają się niedobory zaopatrzenia w podstawowe towary

Fot. Eduard Onyshchenko - spotters.net.ua, GFDL, commons.wikimedia.org

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) poinformowało we wtorek, że w stolicy Sudanu Chartumie i okolicach pogłębiają się niedobory zaopatrzenia, a ceny podstawowych towarów gwałtownie rosną.

Reklama

"Po 10 dniach walk niedobory żywności, wody, lekarstw i paliwa stają się niezwykle dotkliwe, zwłaszcza w Chartumie i okolicach" – napisała OCHA w komunikacie.

Reklama

Według OCHA wzrosły także gwałtownie ceny podstawowych towarów, a gotówka jest ograniczona i trudno dostępna.

Wcześniej we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że w Chartumie istnieje "duże ryzyko zagrożenia biologicznego" po tym, jak jedna z walczących stron w konflikcie między armią rządową a paramilitarnymi siłami RSF zajęła laboratorium, w którym znajdują się patogeny odry i cholery i inne niebezpieczne materiały.

Reklama

Czytaj też

We wtorek walki w Sudanie osłabły po tym, jak armia i rywalizujące siły paramilitarne zgodziły się na trzydniowy rozejm, co pozwoliło większej liczbie Sudańczyków na ucieczkę, a zagranicznym rządom na ewakuację swoich obywateli.

Czytaj też

Według WHO w dotychczasowych walkach między armią rządową a paramilitarnymi Siłami Szybkiego Wsparcia zginęło co najmniej 459 osób, a 4072 zostały ranne.

Źródło:PAP

Komentarze (2)

 1. Sorien

  Rosja będzie podpalała gdzie się da i jak się da wojny , konflikty , zadymy aby się działo aby afrykańskie narody prowokować do ucieczki do Europy . W Europie bije zakład że będą próbowali przeprowadzać zamachy terrorystyczne rękoma zamachowców islamskich z ISIS i Al-quaidy samobójcy islamscy broń i logistyka ruska - na każdy możliwy sposób będą chcieli destabilizować Europę wypowiedzą nam pełno skalowa asymetryczna wojnę . To są bandyci nie cofną się przed tym jak widzą w tym skuteczność

 2. easyrider

  Może niech Rosja im dostarczy albo weźmie uchodźców? Tyle tam miejsca w moskiewskim państwie.

  1. ostatni

   Rosja do Afryki dostracza ok 80% calosci Zboza tam spozwanego. Ukraina ok 20%. Dlatego sankcje na Rosje (nakladne przez zachod )dotykaja Afykanczykow. Tak czesto jest - np Sankcje na Kima w Koreei polncej - powdouja glod najbeidnijszych warstw - nie generalow z otocznia. Zalezy jak gleboko zanalizujesz sytacje i czy uwazasz to za etycznie ok = glodzic np afrykanczykow?