Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Defence24Week: Wypadek Leoparda, Testy Borsuka, Opóźnione F-35

Autor. Defence24/ClashReport/Twitter

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia rozmawialiśmy o tym co przydarzyło się załodze uszkodzonego Leoparda, co z opóźnieniami w F-35 dla Polski, jakich zbrodni dokonali wagnerowcy oraz jak wypadł BWP-Borsuk.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

Prowadzący: Michał Bruszewski 

Goście:  Maciej Szopa, Damian Ratka

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Reklama

Komentarze (5)

 1. Chyżwar

  Z Damianem Ratką nie zgodzę się tylko w jednym punkcie. Kolega uważa, że na pierwszym planie winno być "przekazywanie" sprzętu Ukraińcom, na drugim zaś nasza własna obronność. U mnie jest odwrotnie. F-35 mają poślizg. Czekam na "geniuszy", którym wydaje się jak "przekażemy F-16 to nic się nie stanie".

  1. ijoijo

   Jak dla mnie nie ma opcji na przekazanie choćby 1 sztuki f16. Tu trzeba szybko modernizacji. Z czegoś tam wynikało że powinnismy mieć 140 bojowych samolotów wiec gdzie tu oddawać f16, które są obecnie jedynymi samolotami w naszej armii. Su czy migów nie liczę. T72 i pochodne, bwp, ogólnie poradziecki sprzęt z migami na czele jak najbardziej. Co do Leo2 2 bataliony 2PL i przynajmniej 1 batalion 2a5 winny byc zmagazynowane po otrzymaniu abramsow i k2.

 2. Pirat

  Jak już wieża odskoczyła to może przerobić na Leoparda 2PL?

  1. Chyżwar

   Pewnie tak będzie, ponieważ remont tego czołgu kosztować będzie w cholerę, więc rozsądnie pójść krok dalej.

 3. ostatni

  KArma:) Rosjanie traca wierze i szydera - to jakby dla odmiany Leopard i to bez walki. Ostatio sluszalem dowcip o karmie - ze gdy UK podbilo Indie to teraz i Premier Wielkiej Brytani jest Hindsem i burmistrz Londynu z Pakistanu i nowy szef Szkockiej Partii Natrodwej tez z Indii. Karma wraca.

 4. Zygazyg

  Czy ten Leopard bez wieży to nasz czy tez jeden z przekazanych przez nas Ukrainie?

 5. PPPM

  Musimy odbudować swój potencjał o nowe technologie i pod żadnym pozorem nie trwonić go na wschodzie

Reklama