Reklama

Geopolityka

Nowy dyrektor CEK NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o powołaniu nowego pełnomocnika i dyrektora CEK NATO. Szef resortu na stanowisko pełnomocnika do spraw CEK NATO powołał Mariusza Maraska.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz poinformował, że w związku z wypełnieniem zadań przez pełnomocnika MON do spraw Utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu, szef resortu, Antoni Macierewicz, powołał nowego pełnomocnika do spraw CEK NATO. Został nim Mariusz Marasek, który obejmie jednocześnie stanowisko dyrektora Centrum. Jego zastępcą będzie płk Robert Bala.

Mariusz Marasek to historyk i socjolog, poseł na Sejm I kadencji, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, doradca ministra spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego. W latach 2006 – 2008 członek Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych i dyrektor ośrodka szkolenia kontrwywiadu wojskowego.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Ordnung

  dlaczego się nie dziwię?Tajne dokumenty, pieczątki, podpisane in blanco blankiety i rozliczenia ściśle tajnego funduszu operacyjnego brak certyfikatów.Zasłonięty żaluzjami orzeł, a w centralnym punkcie godło Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Co przeciętny obywatel pomyśli? Co na to media gł. ścieku- zamach, naruszenie konstytucji, Słowacy....Bajzel i ktoś musi zrobić z tym porządek.

  1. Viggen

   Jest CD sprawy-dziennikarz śledczy Cezary Gmyz ujawnił nazwiska posłów Platformy Obywatelskiej, którym prawdopodobnie oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego pisali interpelacje poselskie. Wszystko wskazuje na to, że interpelacje dotyczące CEK NATO pisane były przez najwyższych oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 2. bender

  Raczej nic nie podejmie bo Slowacy sie nie zgadzaja. Trzeba to z nimi bylo omowic, tak samo jak zwolnienie plk. Duszy. Tzn. nowy dyrektor moze sobie tam przychodzic, nawet w oslonie ZW, ale wsadzenie go wbrew procedurom raczej oznacza, ze warszawskie CEK NATO sie rozpadnie (bo po co inni maja sie skladac na cos, gdzie ich prawa nie sa przestrzegane?) i tyle z tego bedzie.

  1. fx

   Tu nie ma się co ROZPADAĆ bo to nie jest centrum NATO to dopiero ma być w przyszłości jak dostanie certyfikat. Ale po tym co wyprawiał AGENT Dusza to wątpię aby Amerykanie się na to zgodzili. Pierwszy raz widzę aby żołnierz olał swojego PRZEŁOŻONEGO czytaj MINISTRA to nie Azja i kontrola cywilna nad armią musi działać.

  2. stach

   Słowacy byli informowani o Duszy przed jego dymisją..

  3. karo

   Może to i lepiej.

 3. Wojmił

  Historyk i socjolog... jednym słowem: specjalista od wszystkiego.. w Polsce rządzą historycy właśnie...

 4. Max Mad

  Słowacy zaprzeczają że byli poinformowani o całej sprawie, chłopcom Antoniego nosek rośnie od ciągłych kłamstw na ten temat... oj chyba sobie to centrum poczeka na akredytację o ile je dostanie w ogóle. Przy takim traktowaniu państwa założycielskiego chyba niedługo się powycofują członkowie i zainteresowani. Antionowi twierdzą że chcieli tylko wywalić Polskich oficerów a dowódca Żandarmerii poleciał ze stanowiska bo jego ludzie nie chcieli otwierać pomieszczeń Słowaków do "rewizji". Posypała się chłopakom całkowicie oficjalna wersja, co to oni sądzili że to nie wylezie w końcu na światło dzienne, dla tego po nocy to robili? Komedia a właściwie tragikomedia.

 5. kapralek

  A tym razem chociaż jest zgoda Słowacji czy resort Macierewicza otrzyma od Słowacji kolejną ostrą notę dyplomatyczną?

  1. asdf

   Zgody nie ma i nigdy nie było na żadne działania Antka w tym Centrum

Reklama