Reklama

Zawody są objęte patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak na razie swój udział zapowiedziały 42 dwuosobowe drużyny w tym kilka zespołów z zagranicy. Z Polski swoje reprezentacje wystawiły: Policja (Komendy Wojewódzkie, Komenda Stołeczna, Komenda Główna, Centralne Biuro Śledcze, Szkoły Policyjne), Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służby Więzienne, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz cztery rodzaje Sił Zbrojnych RP (Wojska Lądowe, Wojska Specjalne, Marynarka Wojenna i Siły Powietrzne).

Dużą zmianą w odniesieniu do poprzednich edycji Mistrzostw jest dopuszczenie do udziału w nich wszystkich ludzi w mundurach. Wcześniej w zawodach uczestniczyli jedynie zawodnicy z jednostek specjalnych. Uznano jednak, że ponieważ zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i odbiły się ogromnym echem w środowisku mundurowym należy zmienić formułę zawodów dając „możliwość startu wszystkim mundurowym z Polski oraz zaproszonym z zagranicy”.

fot. www.zawodymundurowych.pl/

Uczestnicy będą rywalizowali w czterech konkurencjach wytrzymałościowo – siłowych. Pierwsza dyscyplina polega na wykonaniu dwóch prób siłowych jedna po drugiej: maksymalnej liczby podciągnięć na drążku z obciążeniem 12 kg (z powtórzeniami wykonywanymi na komendę) oraz maksymalnej liczby dipów na poręczach z obciążeniem 20 kg. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczony do 30 s czas przejścia z jednego przyrządu na drugi.

Druga konkurencja polega na drużynowym wykonaniu na dwóch stanowiskach równocześnie, maksymalnej ilości wskoków na skrzynię o wymiarach 40 x 60 x 80 cm przerywanych „pompkami”. Na realizację tego zadania każdy zespół ma tylko 4 minuty.

fot. www.zawodymundurowych.pl/

Trzecia dyscyplina to czasowe ćwiczenia oddzielne i wspólne zawodników z każdej drużyny. Mają oni m.in. przebiec 400 m, przeciągnąć oponę na odległość 10 m, wykonać wejścia na skrzynię o wymiarach 40 x 60 x 80 cm z dwoma kettlami po 20 kg, wykonać 15 przysiadów z dwoma kettlami po 20 kg oraz podciągnąć 20 razy stopy do drążka.

W ostatni konkurencji dwuosobowe drużyny będą wykonywały równocześnie na komendę pompki. Suma poprawnie wykonanych pompek przez obu zawodników składać się będzie na wynik zespołu. Utrudnieniem jest fakt, że zawodnicy muszą się cały czas trzymać tempa liczenia – inaczej są eliminowani.

Organizatorzy Mistrzostw ustalili, że „wyniki z poszczególnych konkurencji, czyli liczba powtórzeń lub czas są normalizowane w przedziale od 0 do 100, gdzie najlepszy wynik otrzymuje 100 pkt, a najgorszy 0. Następnie pozostałe wyniki obliczane są na zasadach proporcji z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. W punktacji finalnej dla konkurencji najgorszy wynik zawsze umownie otrzyma 1 pkt. Na punktację generalną składa się suma punktów ze wszystkich konkurencji”.

fot. www.zawodymundurowych.pl/

W czasie Mistrzostw zorganizowanych będzie wiele imprez towarzyszących – w tym akcja honorowej zbiórki krwi. Wszyscy którzy zdecydują się wziąć w niej udział otrzymają specjalne upominki, certyfikaty i będą mogli uzupełnić legitymacje. Zorganizowany zostanie również punkt rejestracji dawców szpiku, a „wpisowe” wpłacane przez poszczególne drużyny (100 zł) zostanie przekazane w całości na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Mistrzostwom towarzyszyć będzie dodatkowo pokaz sprzętu wykorzystywanego przez służby mundurowe. Wszystko będzie transmitowane na żywo w Internecie na stronie www.zawodymundurowych.pl.

fot. www.zawodymundurowych.pl/

Reklama

Komentarze

    Reklama