Geopolityka

Kolejne Leopardy dla Polski

fot. 34BKPanc
fot. 34BKPanc

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że do 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu dotarła partia kolejnych 14 czołgów Leopard 2A5.

Czołgi zostały przytransportowane drogą kolejową z Niemiec i rozładowane na terenie jednostki na specjalnie przystosowanej rampie kolejowej. 

34 Brygada Kawalerii Pancernej dysponuje nowoczesnym zapleczem garażowym oraz obsługowo – naprawczym. Teraz czołgi przejdą szereg normatywnych obsług i przeglądów. Od początku października w hali remontowej wykonuje je niemiecka firma. Uczestniczą w nich również czołgiści brygady doskonaląc w ten sposób swoją wiedzę z eksploatowania maszyn - informuje DGRSZ.

Żołnierze posiadający uprawnienia na Leopardy 2A4 są szkoleni w Ośrodku Szkolenia Leopard (OSL) w Świętoszowie, przez instruktorów, którzy zdobyli uprawnienia w Niemczech.

Według informacji podanych przez 34BKPanc oprócz Leopardów do brygady ma trafić także sprzęt wsparcia i zabezpieczenia. Będą to m.in. wozy zabezpieczenia technicznego oraz pojazdy ciężarowe. Dodatkowo dostarczone zostanie specjalistyczne wyposażenie techniczne oraz laserowe symulatory strzelań typu AGDUS.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.