Reklama

Geopolityka

Huta Stalowa Wola z nowym zarządem

Fot. Jerzy Reszczyński.
Fot. Jerzy Reszczyński.

Bernard Cichocki został nowym prezesem zarządu Huty Stalowa Wola. Zastąpił on tym samym na stanowisku Antoniego Rusinka, który sprawował tę funkcję od 30 stycznia 2015 roku.

Nowego prezesa Huty wiąże się z takimi firmami, jak Daxin Poland, ORLEN GAZ, Petrogaz Wrocław czy GASPOL S.A. Oznacza to, że ma on doświadczenie związane z branżą naftową, gazową i energetyczną. Jest to pierwszy prezes spoza regionu od kilkunastu lat.

Oprócz prezesa Bernarda Cichockiego zarząd HSW stanowią: wiceprezes Paweł Majewski oraz członek zarządu Bartłomiej Zając. W skład Rady Nadzorczej wchodzą: przewodniczący Adam Tomczyński, wiceprzewodniczący Maciej Miłosz, sekretarz Witold Sieczkoś, członkowie Longin Komołowski, Adam Taracha i Franciszek Zaborowski.

Huta Stalowa Wola dostarcza Siłom Zbrojnym przede wszystkim systemy artyleryjskie, jak Rak czy Krab. W tym roku planowane jest podpisanie umowy na kolejne cztery dywizjonowe moduły Regina. HSW uczestniczy też m.in. w konsorcjum przygotowującym się do realizacji programu Homar. HSW jest też właścicielem zakładów Jelcz, dostarczających Siłom Zbrojnym samochody ciężarowe, wiosną tego roku w konsorcjum z PIT-RADWAR przejęła zakłady Autosan.

Czytaj więcej: "Od autobusów do pojazdów wojskowych". Autosan w rękach zbrojeniówki

Antoni Rusinek z HSW związany był przez ok. 40 lat. Stanowisko prezesa objął po przejściu Krzysztofa Trofiniaka do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 

Jak podkreślał poseł Rafał Weber (PiS) z rozmowie z dziennikarzami portalu Stalowemiasto.pl, w zarządzie pozostaje Bartłomiej Zając (wcześniej pełnił stanowisko dyrektora do spraw rozwoju, w HSW od 2007 roku), który "daje pewność, że będzie ciągłość, jeśli chodzi o wiedzę odnośnie każdego szczegółu który jest związany z programami już realizowanymi lub tymi, które będą realizowane w HSW". Dodał również, że Zając "jako członek Zarządu jest gwarantem tego, że przez najbliższe lata przyszłość Huty Stalowa Wola i rozwój spółki nie są zagrożone".

 

Reklama

Komentarze (4)

 1. Ugo

  Już się zaczyna naprawianie dobrze działajacych mechanizmów. Głupota ludzka nie zna granic.

 2. QDark

  Czyżby kurczyły się zasoby spółek skarbu państwa ?, a kolegów "zasłużonych" przybywa...

  1. [sic!]

   Kolega Longin Komołowski wzmocni przekaz 'strony społecznej' spółki Obroty się zwiększą Grupie bo większość przetargów właśnie może być realizowana wyłącznie przy udziale spółek skarbu państwa Narzut będzie na każdą sztukę dla WP zakupioną

 3. Leon

  Przecież poprzedni Zarząd miał duże sukcesy, to dlaczego zmienili na tych nie związanych z branżą zbrojeniową ? HSW skończy jak Bumar.

 4. Pacy

  HSW miało szczęście do przewidujących zarządzających. Oby to się nie zmieniło.

Reklama