Reklama

Geopolityka

Depesza Defence24.pl 15.01

Fot. Dan / Flickr.com / CC 2.0.
Fot. Dan / Flickr.com / CC 2.0.

"Koniec z porozumieniami z Oslo". Palestyńska reakcja na uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela

http://www.defence24.pl/728007,koniec-z-porozumieniami-z-oslo-palestynska-reakcja-na-uznanie-jerozolimy-za-stolice-izraela

W niedzielę palestyński prezydent Mahmud Abbas, otwierając dwudniowe posiedzenie Centralnej Rady Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP), powiedział, że Izrael skończył z porozumieniami z Oslo, gdy USA uznały Jerozolimę za stolicę państwa żydowskiego. Rada OWP zebrała się w Ramallah, by wypracować odpowiedź na ogłoszoną 6 grudnia decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącą statusu Jerozolimy, którą Abbas nazwał w niedzielę "policzkiem dla Palestyńczyków".

Kolejne cztery Mastery dla Dęblina? Jeden za kary umowne

http://www.defence24.pl/726978,kolejne-cztery-mastery-dla-deblina-jeden-za-kary-umowne

Inspektorat Uzbrojenia przesłał do koncernu Leonardo zapytanie ofertowe w kwestii pozyskania kolejnych 4 samolotów M-346 Master, które dołączyłyby do 8 maszyn dostarczonych w ramach umowy z 2014 roku. Równolegle prowadzona jest procedura związana z egzekucją kar umownych za nieterminową realizację umowy przetargowej dotyczącej systemu AJT, która wynikała z braku pełnej symulacji uzbrojenia polskich M-346. W związku z takim stanem rzeczy samoloty, których dostawy rozpoczęto w listopadzie 2016 roku zostały oficjalnie przyjęte dopiero rok później, w grudniu 2017. Wartość kary szacowana jest na ok. 100 mln zł. 

3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w "Akcji Serce"

http://www.defence24.pl/728016,3-skrzydlo-lotnictwa-transportowego-w-akcji-serce

W ramach „Akcji Serce” Załoga 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego wzięła udział w ratowaniu ludzkiego życia. W południe 13 stycznia br. służby operacyjne Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i 33 Bazy Lotnictwa Transportowego rozpoczęły organizację lotu o statusie Hospital.

Reklama

Komentarze

    Reklama