Reklama

Geopolityka

Białoruś: rozpoczęliśmy zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. mil.by

Białoruś rozpoczęła w środę niezapowiadane, zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe, by sprawdzić gotowość bojową swojej armii - informuje agencja Reutera, powołując się na komunikat białoruskiego ministerstwa obrony. Resort zapewnił, że manewry nie stanowią zagrożenia dla sąsiednich krajów.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Planowany test (gotowości bojowej) obejmuje przemieszczenie się znacznej liczby pojazdów wojskowych, co może spowolnić ruch na drogach publicznych" - zaznaczono w komunikacie.

Białoruski resort obrony zaznaczył, że ćwiczenia "nie stanowią zagrożenia dla sąsiednich krajów ani ogólnie dla społeczności Europy" - pisze Reuters.

Reklama

Reuters nie podaje, jak długo mają potrwać manewry.

Czytaj też

Rosja wykorzystywała terytorium Białorusi do ataków na Ukrainę od początku swojej napaści na ten kraj 24 lutego. Przed rosyjską inwazją na Białorusi odbywały się wspólne rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe.

Czytaj też

Siły rosyjskie wkroczyły z terytorium Białorusi na północ Ukrainy na początku wojny, maszerując w kierunku Kijowa i Czernihowa. Na początku kwietnia Rosjanie wycofali się z zajętych terenów. Obecnie działania zbrojne koncentrują się na wschodzie i południu Ukrainy - w Donbasie oraz w obwodach charkowskim, zaporoskim i chersońskim.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Gryfin

  Aleksandr symuluje zagrożenie,żeby nasi zaczęli się zastanawiać.U nas jest najwięcej sprzętu potrzebnego na froncie,teraz.

  1. Extern.

   Albo może chodzić o odwrócenie uwagi od Mołdawii.

  2. Chyżwar

   Lepiej by było dla niego żeby teraz siedział cicho.

 2. Holub

  Warto zaznaczyć że Łukaszenko dwa razy więcej środków przeznaczał na bezpiekę niż na regularne wojsko, co dobitnie pokazuje że czuł się od początku zagrożony od wewnątrz nie zewnątrz. Co do samej białoruskiej armii to jej możliwości nie pozwalały by osiągnąć zwycięstwa nad Litwa a co dopiero nami.

 3. szczebelek

  Jak Białoruś nie uderzyła z kolegami to ma uderzyć sama?

Reklama