Reklama

Geopolityka

Alarm rakietowy w większości obwodów Ukrainy

Autor. Michał Bruszewski/defence24

We wszystkich obwodach Ukrainy, poza sześcioma regionami na zachodzie, ogłoszono alarm rakietowy; rosyjskie wojska ponownie ostrzeliwują sąsiedni kraj - powiadomili we wtorek rano agencja Ukrinform i szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim.

Reklama

Alarm nie obowiązuje jedynie w obwodach wołyńskim, lwowskim, tarnopolskim, iwanofrankowskim, rówieńskim i zakarpackim. Nieoficjalnie: eksplozje miały być słyszane w Odessie oraz w obwodzie winnickim.

Reklama

W poniedziałek rosyjskie siły przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, miejscowości w obwodach dniepropietrowskim i mikołajowskim, a także w obiekty infrastruktury na zachodzie kraju. Według najnowszych ustaleń ukraińskiego MSW, w wyniku ostrzałów zginęło co najmniej 14 osób, a 97 zostało rannych.

We wczorajszej przemowie Władimir Putin groził Ukrainie ponownymi atakami rakietowymi.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (2)

 1. VIS

  Ciekawe jak Pilica by się tam sprawdziła. Wolski ostatnio wspominał o amunicji rozcalającej (nie mylić z programowalną) w kalibrze 23mm.

 2. Chyżwar

  Może znów trafią w placówkę dyplomatyczną jakiegoś państwa, które ociąga się z pomocą albo nie chce sankcji?

  1. Jaszczur

   Głupcy całego zachodu skąpią z wysyłaniem systemów obrony przeciwlotniczej to będą mieli 20 mln uchodźców . Nie da się przeżyć zimy w kraju w którym nie ma prądu w tak dużo ludzi

  2. Macorr

   Są zdjęcia Iris-T jadącego przez Polskę...

Reklama