BOSAK: Prawdziwa strategia ujawnia się w działaniach rządu

31 lipca 2020, 13:30

Po przejrzeniu dokumentu, który przygotował BBN i Prezydent RP mam nieodparte wrażenie, że jest to kolejny zbiór ogólników - mówi Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. Rozmowa odbyła się w ramach Forum Strategicznego - wspólnej inicjatywy Defence24.pl i Fundacji Instytutu Bezpieczeństwa i Strategii. Krzysztof Bosak uważa, że polska polityka jest przeładowana dokumentami strategicznymi, z którymi niestety rozmijają się działania rządu, czy też brak tych działań, które były by urzeczywistnieniem postulatów zawartych w strategiach.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 144
ss
środa, 5 sierpnia 2020, 15:26

Proponuje jak najszybciej zwrócić w stronę CHIN póki nie jest z późno. BO NIE ODROBIMY STRACONEGO CZASU I MOŻLIWOŚCI. AMERYKANIE CHCIELI SPOWOLNIĆ CHINY, PEWNYM DROBNO USTROJEM ZRESZTĄ NIE PIERWSZY RAZ, WYSTARCZY POCZEKAĆ NA REAKCJE.

Cóż
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:50

Oferowali nam gigantyczne inwestycje w infrastrukturę, Morawiecki został przywołany na dywanik do ambasady i cała szansa przepadła. Z Pisowską agenturą u sterów nigdzie nie dojdziemy, spadamy w tą samą gospodarczą przepaść strukturalnego bezrobocia i dezindustrializacji co USA

LOL
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:55

Chiny nie mają nam obecnie nic do zaoferowania. Kraje które spakowały się w "tanie kredyty od chińskiego rządu" teraz są zmuszane np oddawać im w 30 letnią dzierżawę swoje porty... Chińska ofert może być atrakcyjna dla krajów afrykańskich, a nie europejskich rozwijających się.

hmm
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:48

Czyli uznajesz zakup F-35 przez Polskę za kilkanascie miliardów na kredyt, za gigantyczny błąd? Zgadzam się, doprowadza nas już teraz do ruiny.

Y
środa, 5 sierpnia 2020, 14:16

Może zróbmy tak, po co rozmieniać się na drobne, sprzedajmy Amerykańskim bankierom "Żydom", całą zbrojeniówkę. W PAKIECIE. +++

hmm
wtorek, 4 sierpnia 2020, 03:52

Bosak oczywiście bardzo przeszkadza zgrai internetowych działaczy PiS - liberalnych konserw, która zalęgła się na D24 przyciągnięta uciążliwą liniią edytorów portalu, którzy gloryfikują szkodliwą zależność Polski od USA pod dyktando amerykańskich firm zbrojeniowych, które kupują u nich reklamy.

Observer
wtorek, 4 sierpnia 2020, 16:21

Trudno zaprzeczyć to nie partnerstwo a wręcz kundlizm

Baba Jaga
wtorek, 4 sierpnia 2020, 00:24

Konfederaci nawalają się z pisowcami. Fajnie. Nic tylko wyciągać popcorn i colę.

Ustawiator
wtorek, 4 sierpnia 2020, 10:25

Jak sie okazało to była tylko wyborcza ustawka ponieważ mają parcie na,szklo i byle jaki wiceminister to juz KOALICJA w ich pół kulach

Zorro
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 20:44

Tylko krytyka, niczym się nie różni od totalnych. Może zatem coś konstruktywnego? Ile ustaw przygotowała Konfederacja? PS: czapeczka anty5g mu spadła?

kez87
środa, 5 sierpnia 2020, 10:19

Po pierwsze - 5g jest zupełnie zbędne dla większości użytkowników poza korzystającymi z gier na telefon i "chmury"* a reszta to jest głównie możliwość zasypania komórek ładnie wyglądającym spamem reklamowym i łatwiejsze śledzenie użytkownika. Może jakimś zamordystom i służbom oraz firmom które wymyśliły licencje na okres używania oprogramowania (np. office 365) się to podoba przeciętnemu człowiekowi wcale to nie jest tak potrzebne. Po drugie - kabel jest dużo lepszy od łączności bezprzewodowej z racji faktu,że komunikacja po kablu jest dużo trudniejsza do przechwycenia,znacznie szybsza i nie zależy tak od materiałów budynku,kablom nie przeszkodzi prawie kompletna klatka Faradaya itd. Wreszcie kabel jest w praktyce obojętny dla zdrowia - a promieniowanie w paśmie mikrofalowym nie. I nie,że największe promieniowanie jest blisko anteny nie ma znaczenia skoro dostaniesz większą dawkę - fizyka się nie różni przecież od tego co masz z radioaktywnością gdzie też nie musisz dostać od razu ponad siverta żeby umrzeć kilka lat później na raka od choroby popromiennej. Po trzecie - smartfon to najgorsze dziadostwo jakie może być pod względem bezpieczeństwa. Zamknięty kod źródłowy systemów operacyjnych (tak jest niby system replicant ale praktycznie nie stosowany i pod garstkę telefonów więc tak jakby go nie było), bardzo rzadkie uaktualnienia systemu i oprogramowania, brak konta admina na telefonie (no chyba,że zrootowany ale to się wiąże też z zagrożeniami, brakami wsparcia producenta itd), podpięty prawie non stop do sieci - smartfony po prostu nie są tak bezpieczne jak przeciętny komputer (pod którym już masz szansę postawić komunikację i resztę tak,że nawet amerykańskie służby będą się musiały choć trochę napracować) *chmura to korzystanie z obcych serwerów i oprogramowania na nich co naturalnie uzależnia użytkownika od dostawcy oprogramowania - konsekwencją jest choćby wyłączenie przez Amerykanów produktów Adobe w Wenezueli (jak by się miało program na dysku to by działał sankcje czy nie !) Ponadto "chmura" jest dostępna dla służb USA w ramach "Cloud Act" więc amatorszczyzna WOTu czy organów państwa które korzysta z "chmury" i nie szyfrowanej komunikacji jest tu ewidentna i groźna.

Twój developer
wtorek, 4 sierpnia 2020, 16:24

Chodzi ci o te pisane na kolanie uchwalanew ciagu wieczora i podpisywane noca przez niezaleznego Anzeja a potem poprawianie bubli, tylko odpowiadajac nie wstawaj z kolan za szybko najpierw sprawdź gdzie jest sufit

obywatel22
wtorek, 4 sierpnia 2020, 11:52

Sam Mentzen przygotował 100. Ale on jest ze skrzydła wolnościowego Konfederacji. Nie wiem czy komuniści od narodowców coś przygotowywali.

hmm
wtorek, 4 sierpnia 2020, 03:49

Wszystkim wierzącym w nieszkodliwość wiez telefonicznych i promieniowania mikrofalowego w ogóle zalecam przyłożenie łba do dowolnego radaru. Należy w tym celu sforsować płot i zignorować dobrze widoczne ostrzeżenia, ciekawe po co one tam są.

rertraktor
wtorek, 4 sierpnia 2020, 11:28

Zobacz w jakich częstotliwościach działają radary, kuchenka mikrofalowa, a potem radio, 2/3/4/5G, telewizja satelitarna. Wyjdzie ci że wszyscy powinniśmy się gotować w środku. Teraz zobacz z jaką mocą działają (zwłaszcza podstawowe 2G) i zapoznaj się z pojęciem natężenia pola....

hmm
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:53

Zapoznaj się z badaniami wpływu mikrofal na procesy biologiczne człowieka. Były eksperymentalnie powtórzone objawy w obrębie układu nerwowego oraz przenikania bariery krew-mózg jak również częste powstawanie glejaków. Jeśli taki z ciebie inżynier to zapraszam na pubmed i poczytaj sobie o tym

marian
wtorek, 4 sierpnia 2020, 14:27

Natężenie pola maleje proporcjonalne do kwadratu odległości od anteny (przynajmniej anteny wielokierunkowej). Tylko że internet to cudo, które działa w dwie strony, i antenę często trzymamy 1cm od mózgu.

Perun Shogun
piątek, 4 września 2020, 19:26

W punkt! Co więcej komórki nawet nie pobierając danych okresowo wysyłają silny impuls w celu komunikacji z bazą (wierzą antenową)komórki tym silniejszy im baza jest dalej

poinformowany
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 16:19

Kolego bez skarpetek i butów....... czy możesz napisać co u Brata i jak ma się spółka i jej pochodne w której to spółce On pracuje.....? A i przede wszystkim mocno pozdrów ode mnie Warzyna.!!! ;-)

Piotr ze Szwecji
niedziela, 2 sierpnia 2020, 13:01

Ruch Narodowy to nie nacjonaliści ani nacjonalizm. To sarmatyzm, ideologia szlachecka. Polscy nacjonaliści zawsze byli cudzoziemskim narzędziem do dzielenia Polaków. Polscy nacjonaliści zawsze gardzili sarmatyzmem, więc nam prawdziwym Polakom gardzić polskim nacjonalizmem. Lokalne patriotyzmy w Polsce, Litwie, Białorusi i Ukrainie zostały użyte przez nacjonalistów w imię zasady dziel i rządź na korzyść cudzoziemskich potęg. Socjaliści i nacjonaliści ponoszą winę, że Polska szlachecka (Wielka Polska) nie odrodziła się po 1918, tylko ten republikański karzeł niemocy, a Ukraina i Białoruś nie otrzymały pomocy z Polski do wydobycia się spod komunistycznego horroru w umowie pokojowej z 1921 między Polską i Związkiem Sowieckim. Ich promowane systemy gospodarcze socjalizm i neoliberalizm były, są i będą szkodliwe dla rozwoju przemysłowego i gospodarczego w Polsce w odróżnieniu od neomerkantylizmu (Patriotyzm Gospodarczy Kaczyńskiego, Plan Morawieckiego). To są fundamenty różnic pomiędzy konserwatywnymi narodowcami i narodowymi nacjonalistami. Pomimo zgody co do definicji wielu problemów, to zawsze rozwiązania proponowane przez nacjonalistów będą ostro różniły się od tradycjonalistyczno-konserwatywnych. Dlaczego? Nacjonaliści nigdy nie reprezentowali prawdziwych Polaków, polskich Słowian, polską szlachtę. Sarmaci dla polskich nacjonalistów to Turbosłowianie, a Lechia to bełkot pijanej szlachty. Jak mogą więc rozwiązania promowane przez nacjonalistów służyć najlepiej Polsce? Fizycznie nie mogą. Polscy nacjonaliści zasługują na własną Polskę. Gdzieś nad Renem z daleka od Słowian. W ścisłym sojuszu z Rosją. Prawda jednak wychodzi w końcu na wierzch, kto robi faktycznie w Polsce za zdrajców. Tak jak swego czasu było z Pansłowianami. Choć czescy i słowaccy socjaliści to wymyślali, a nie Moskwa. Mam głęboką nadzieję, że agenci wpływu Rosji w Polsce z ruchu nacjonalistycznego wiele o polskich narodowych strategiach nie będą mogli powiedzieć (ani dowiedzieć się o nich i przekazać Rosji) w tych sejmowych komisjach, póki polscy konserwatyści rządzą w Polsce. Access Denied! Tantum enim Lechites!

CdM
wtorek, 4 sierpnia 2020, 00:11

Szlachta to warstwa która jest odpowiedzialna za upadek I Rzeczypospolitej. Struktura społeczna, której była beneficjentem, stała się szybko kulą u nogi, lecz szlachta jako warstwa dominująca nie była w stanie i nie chciała jej zmieniać, ze względu na swe partykularne interesy. Słaba władza królewska, zamiast szlachtę ograniczyć, skupiła się na jej przekupywaniu kolejnymi przywilejami. Kosztem innych stanów. Dlatego np nie rozwinęło się mieszczaństwo. Ale najbardziej demoralizujaca była półniewolnicza, darmowa siła robocza chłopów pańszczyżnianych. Petryfikacja folwarku i oparcie o produkcję rolną, gdy na zachodzie rozwijały się nowoczesne formy gospodarki, wytwórczości, doprowadziło do tego, do czego musiało. I żadna husaria na koniec nie pomogła.

Samo
środa, 5 sierpnia 2020, 12:25

100% racji! Żeby posiąść taką wiedzę należy przeczytać kilka książek i to wiedzieć jeszcze jakich. Pozdrawiam

Cóż
niedziela, 2 sierpnia 2020, 17:04

Przecież Polska szlachta zawsze odcinała się od słowiańskości -- stąd właśnie "Sarmaci" - lud irański, który według ich pseudohistorycznej teorii podbił słowian-chłopów. Masz nie równo pod sufitem, jeśli wierzysz w to co napisałeś. Szlachta nie istnieje jako klasa społeczna, a jej upiór w postaci romantycznych bredni i chrystusa narodów jest nadal uzywany żeby skłócić nas z sąsiadami. Polski nacjonalizm zawsze był nacjonalizmem chłopskim, nie burżuazyjnym. Cała ta twoja fałszywa teoryjka jest tylko i wyłącznie kolejną przybudówką PiSowskiego złodziejstwa i amerykańskiej kontroli nad naszym krajem.

Piotr ze Szwecji
niedziela, 2 sierpnia 2020, 21:24

Urodziłem się Słowianinem, więc nie muszę wierzyć w słowiańskie legendy. One są wszelkimi prawami intelektualnymi zastrzeżone dla Słowian. Nie rozumiesz? Wyjesz do księżyca, że słowiański folklor o Lechii to fałsz? Przecież to Słowianie to głoszą i mają do tego prawa autorskie. Kradniesz je by dawać je Irańczykom z twoich pobudek ideologicznych. Lah to autentyczne historyczne imię jednego z sarmackich królów. Ponad 50% Polaków i Ukraińców ma r1a1 ydna tej "nieistniejącej" klasy szlacheckiej Scytów (nie Persów lecz Scytów!), więc macie dziś pewną panikę w Polsce ze swoim anty-szlacheckim nacjonalizmem. Wasze fałszerstwo polega na tym, że Persowie mieszkali w Partii (ziemie dzisiejszego Iranu), kiedy Scyci mieszkali w Scytii na północ od Partii (ziemie dzisiejszych _Polski_, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu). Jak według waszego kłamstwa polska szlachta twierdziła, że jest ludem irańskim, kiedy Sarmaci to część Scytów, a nie Persów? Sarmaci to lud scytyjski, a nie perski. Nazwa na Polaka we wschodzie Europy i zachodzie Azji jest zdecydowanie jedna: Lahy. Sprawdź sobie kraj po kraju. Ten Iran/Persja to wasze oszustwo, które jest kreowane do dziś dnia na podstawie 18-wiecznego pruskiego hoaxu z Królewca (1745, Johann Christoph Jordan, "De originibus slavicis"), który na podstawie kronik rzymskich "naukowo" syntezuje wyimaginowane pochodzenie Słowian z punktu widzenia Rzymian, którzy nie sąsiadowali ze Scytami. Chcecie po prostu prawdziwych Polaków, Słowian/Lechitów, wykorzenić ze słowiańskiej i scytyjskiej ziemi Polski i odżegnać nawet od prawa dalszego bycia Słowianami, aby tą słowiańską ziemię swoim nowym Polakom, Germanom z polskim obywatelstwem od 1805, nadać. Stąd dalsze życie waszej do dziś dnia nieudowodnionej niczym naukowej "teorii" (prawidłowo to nadal nazywa się hipotezą, bo dowodu na nią nie ma i być nie może), którą udało się wam utrzymać do dziś dnia w historii głównie dzięki faszyzmowi anty-szlacheckich komunistów z PRL. Jak rozumiem macie nie 1 "teorię" naukową o pochodzeniu Słowian, co aż całe 3 różne i się wzajemnie zaprzeczające. Trzeba wam fałszywym Polakom przyznać, że naprodukowaliście się przez ostatnie 300 lat. Jesteście tylko następną przybudówką aferzystów z POwskiego złodziejstwa i następnymi sługusami niemiecko-rosyjskiej kontroli i pastwienia się nad Polską i nad prawdziwymi Polakami. Co robiliście już zresztą wcześniej podczas Rozbiorów Polski.

Cóż
niedziela, 2 sierpnia 2020, 23:55

Przeciez ty nie rozumiesz podstawowych pojęć. "Irański" nie odnosi się wyłącznie do Persów, tylko do Irańskiej rodziny językowej, która obejmowała zarówno dzisiejszych Irańczyków, Pasztunów i Tadżyków, jak i Irańskie ludy stepowe, jak Scytowie i Sarmaci. R1a1 należy do Aryjczyków, jest znacznie starsze niż Scytowie, starsze niż w ogóle udomowienie konia pociągowego i koczowniczy tryb życia późniejszych stepowych nomadów. Z resztą twoich teorii nie polemizuję, bo zwyczajnie z tego co wiem nie istnieją w uregulowanej formie. Bardzo proszę, jesli jest jakakolwiek książka, która próbuje udowodnić ten skrzywiony rys historyczny, chętnie poznam tutuły, autorów itd. Jak dotąd wasze środowisko produkuje tylko posty w internecie z tego co widzę. W międzyczasie winszuję krytykowania tak liberalizmu, komunizmu jak i faszyzmu, wszystkich trzech teorii politycznych, i gloryfikacji przestarzałych systemów ekonomicznych jak feudalizm. Byłoby to zabawne, gdyby nie to że macie jak najbardziej dobre intencje, tylko przygniecione zawałą fałszywych teorii, łatwowiernością i zwykłą niewiedzą.

Alek
niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:27

Poczytałem trochę komentarzy "fachowców" . RZ@GAĆ SIĘ CHCE- idźcie do Pudelek.pl

HanSolo
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 03:01

Dobrze powiedziane. Sa tematy ktore zasypane są komentarzami wyłącznie zleconymi. Wiadomo kto w kraju prowadzi dwie największe farmy trolli. Populizm i Spustoszenie.

wert
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 16:24

napisał nie troll

Hugo Lorentz
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:13

A redakcję to Pan Bóg opuścił, że Rosyjskiej agenturze wpływów lamy udostępnia :?

AZ
sobota, 1 sierpnia 2020, 20:23

Czy ten chłopiec skończył wreszcie jakieś studia, ma zawód i dochody na utrzymanie rodziny? Czy jest dalej utrzymankiem brata, który podobno dochody czerpie gdzieś ze wschodu?

bobo
niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:50

Żona jest prawnikiem ordo iuris a ta organizacja wykazała ostatnio spory zysk bo podmioty z nia związane otrzymuja dotacje z budżetu państwa. Tak więc na utrzymanie rodziny wystarczy. Czyli Bosak jest de facto zależny od kasty trzymającej władzę. Czy ta kasta związana jest z Rosją? To jest bardziej skomplikowane. Raczej obecnie jesteśmy kondominium interesów rosyjskich, izraelskich i amerykańskich plus coraz bardziej słabnące wpływy unijne. Jeżeli jesienią w Ameryce wygra Biden to i wpływy amerykańskie osłabną a wtedy likwidacja polskiej państwowości w tym i osłabianie polskiej armii znacznie przyśpieszy.

Rhotax
niedziela, 2 sierpnia 2020, 18:25

Zgadzam się z powyższym . Inaczej oceniam Bidena od 29 lat gorąco popierał wszelkie Wojny USA na Świecie . Biden jak uważam zwiększy modernizację i przygotowania do Wojny z FR i przede wszystkim z Chinami ale i FR . Moment ataku na Chiny ( raczej dociśnięcia śruby Chinom tak że będą musiały zaatakować a USA się bronić :) ) będzie też sygnałem dla FR że można zaatakować NATO na wschodniej flance bo USA mogą się nie rozdwoić na tak silnych przeciwników taaaak daleko od USA .

Gts
niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:19

Proszę, jakie aktywne są trolle pisowskie, od góry już dwa. Takie zorganizowane działania propagandowe cechowały dyktatury osobowe i partyjne. Rozpoznać je łatwo, bo prymitywnie odnoszą się do obrzucania gównem. Wiecie, że takie coś działa tylko na wasz ciemny elektorat? Tylko, że ten ciemny elektorat tu nie wchodzi, wystarczą im portale, gdzie płycej opisuje się tematy wojskowe, głównie na zasadzie sensacji. Szczerze powiedziawszy te wasze gadzinówki są gorszej jakości niż wpisy ruskich trolli, może pora na jakieś poważna szkolenie sponsorowane z kasy państwa. Sasin wam coś może załatwi.

AZ
niedziela, 2 sierpnia 2020, 19:40

No to ma jakiś dyplom czy nie ma?

kez87
środa, 5 sierpnia 2020, 11:29

A co mu dyplom da, samym dyplomem to się dziś można podetrzeć - kasy z tego nie ma ! Sam mam dyplom magistra inżyniera i nawet przed koroną jak praca była jako inżynier nie miałem gdzie pracować - trzeba było imać się tego co jest. Bosak to żyje obecnie z polityki.Wcześniej też.Albo to on jeden ? Może też na garnuszku rodziny. Dla większości działaczy politycznych - również obecnej partii rządzącej - polityka to ich główne źródło utrzymania.

wert
niedziela, 2 sierpnia 2020, 17:08

I kto tu guanem epatuje panie polskojęzyczny?

Cóż
niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:25

Spytaj prezesa Jarusia, gdzie jest jego żona, dzieci, życie prywatne w ogóle. Może on nigdy nie lubił dziewczyn, tylko kotki ...albo chłopców. Może ktoś z za granicy mu dostarczał uciech, i stąd wynika jego usłużność wobec amerykańskich poganiaczy.

Marek1
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:30

Ten "chłopiec" merytoryką i wiedzą "zjada na śniadanie" ogromna większość sprawnych intelektualnie inaczej dyletantów z jedynie słusznej partii i ich poprzedników.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 21:50

A to pensja posła nie starcza na utrzymanie rodziny? Mnie by starczyła ;)

161
wtorek, 4 sierpnia 2020, 23:30

Bosak przez parę dobrych lat nie potrafił wykazać, z czego się utrzymuje. W przeciwieństwie do swego brata, który pracuje dla putinowskiego oligarchy. Ta budka pod ambasadą, to był krzyk rozpaczy polskich służb. Próbowali skłócić polskich nacków z Rosją, no ale tak się nie da. Trzeba łapać się bardziej wyszukanych metod.

znajomy królika
sobota, 15 sierpnia 2020, 00:59

Oj czy te służby były polskie, chyba nie... A utrzymywał się z fuch dla innych posłów i pomagała mu rodzina. Z kasą bylo u niego słabo przez długi czas, ale Wy wiecie więcej... Niestety patrzeć na niego się nie da jako na prezydenta, ale prawda jest taka, że On się cały czas rozwija, a większość coś znaczących posłów uwstecznia...

Zagloba
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:36

Suma sumarum cala tA NOWA ENDECJA DAŁA d###### podczas wyborów FARSA BZDURY Wazelina nawet zapomnieli o co chodzi w Berezie Kartuskiej

MMTN
sobota, 1 sierpnia 2020, 16:50

A co ktoś taki jak Bosak może wiedzieć o strategii bezpieczeństwa w naszym państwie ? I tu nie chodzi o jego młody wiek, ale czy ten facet ma skończone jakieś studia, kursy ? był kiedykolwiek w wojsku ? Dajcie spokój z tym człowiekiem.

LOL
wtorek, 4 sierpnia 2020, 16:41

O strategii nie musi wiedzieć nic- tak samo jak szef MON- historyk-dyletant. Za to KAŻDY jest w stanie przeczytać dokumenty strategiczne i zauważyć że nie MON nie realizuje żadnych zatwierdzonych w nich planów.

Jurek K.
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 18:52

A jakie studia skończył marszałek SAMOUK Piłsudski i jaki wpływ na wygranie Bitwy Warszawskiej miała jego rezygnacja z funkcji Wodza Naczelnego Wojska Polskiego w sierpniu r. 1920?

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:49

A co ma do tego służba w wojsku? W najlepszym wypadku (jeżeli nie chciałby być żołnierzem zawodowym) nauczono by go dowodzenia plutonem i to tylko w normalnych warunkach walki. Jak to się ma do strategi całego państwa?

Jimmi
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:19

Twoje studia stworzone po 1944 roku to ty sobie możesz wsadzić a po 1989 jest jeszcze gorzej. Czy zostały zrobione studia takie po 1989 roku? Dwa, kto ci powiedział, że wiedza różna się studia? Moi koledzy po szkole średniej jeżdżą do krzemowej doliny do korporacji google. Mają potężna wiedzę niż połowa profesorów wykraczającej właściwie poza system edukacji. Szkoła to tylko narzędzie do zdobywania wiedzy a nie wiedza bo papierologia to nie wiedza. Ja sam jestem samoukiem z swojej dziedziny szkoliłem twoich wykładowców oczywiście nie za darmo wiec na prawdę o czym my w ogóle rozmawiamy.

Gts
niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:19

To widać, bo interpunkcji u ciebie nie ma za grosz. Składnia taka, że chyba dogadujesz się tylko z nurkami kopiącymi rowy. Co do uczelni wyższych w Polsce, te techniczne nie są takie złe, owszem z braku funduszy nie maja co się do MIT przyrównywać, ale absolwenci mają osiągnięcia, a wielu z nich pracuje potem w europejskich i światowych firmach, również zajmując stanowiska kierownicze. Niestety polskie technologie nie są zbyt wiodące, i jest ich zbyt mało jak na kraj tej wielkości, ale jak pisałem wyżej fundusze są tu główną barierą. Później można oczywiście zwalać na jakiś % kadry rodem z PRL czy betonowy sposób myślenia i działania, ale nie jest to aż tak determinujący czynnik.

hmm
niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:27

I co w tym google robią? Klepią kod jak małpy? Przecież do tego sprowadza się w USA hindusów bo są tańsi.

DDt
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:15

... skończone jakieś studia, kursy ... Doprawdy?

Kiks
sobota, 1 sierpnia 2020, 13:38

Koleś co kilka lat zakłada nową maskę i przybywa żelu na włoskach. A w głowie jak było tak jest pusto. Może naczelny błazen tzw. prawicy pochwali się swoim CV? Śmiech.

znajomy królika
sobota, 15 sierpnia 2020, 01:06

Jeżeli dla Ciebie On ma w głowie pusto, to domniemuje, że jesteś profesorem z trzema fakultetami i z takiej perspektywy go oceniasz? Sporo moz6 mu zarzucić ale braku potencjału intelektualnego nie... To jest takie delikatne wydanie Korwina, jeszcze mu do niego brakuje doświadczenia no i jeszcze tak nie odleciał...

Podbipięta
sobota, 1 sierpnia 2020, 16:12

To nie prawicowiec .. to endek a to stan umysłu...

Cóż
niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:29

Jeśli prawicę w tym zepsutym państwie określa się jako pajaców jedzących z ręki amerykańskiej ambasady, to bardzo się cieszę że wykluczasz z jej grona wszystkich szanujacych się ludzi.

Gts
niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:21

Rozdających socjal i obsiadających stanowiska czy zagarniających władzę z omijaniem, a nawet łamaniem prawa, to bliżej im do bolszewików.

Davien
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:26

A ja byłem jedną z 27909 osób głosujących na Tanajno. Hawajska wszystkim!

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:00

Tanajno Tyminski- można się egzotem chwalić tylko po co?

oktanitro
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:48

... współczuję głosowania na celebrytę aczkolwiek z Demokracją Bezpośrednią mocno sympatyzuję z wyłączeniem zbyt dużego zakresu regionalizacji państwa.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 16:07

Zwyciężył prawybory tylko dlatego, że Mentzen był zbyt młody na start w tych wyborach. A Mentzenowi już CV nie można wypominać ;)

omg
sobota, 1 sierpnia 2020, 11:22

No i dzięki temu wywiadowi widać ile jest tu pisowskich trolli wychowanych przez koncern Sakiewicza :)

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 12:41

ja bym powiedział ruskichonuc które nic rzeczowego powiedzieć nie potrafią?

Davien
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:39

Po olbrzymiej ilości wszelakiej wojennej techniki odziedziczonej z tytułu jej podziału po wyjściu Polski z ZSRR pozostało tylko wspomnienie ; jak sobie przypomnę te wszystkie analizy z początku roku ,czym to Borsuk może się bronić przed PPK i jakimże to potencjałem dysponuje na podwoziu gorszym niż BMP-1 ,to mnie pusty śmiech ogarnia. Gdy skorumpowanej do szpiku kości Ukrainie i jej skostniałej gospodarce przyznano wraz z nami organizację arcykosztownych igrzysk pod nazwą "mistrzostwa Europy w futbolu" ,to na pewno musiało być słychać jak na Kremlu zacierają ręce z zadowolenia. Nikt w tej całej Europie nie chciał dostrzec ,że choremu organizmowi zaaplikowano dodatkowo bezpotrzebne i groźne obciążenie ponad jego siły a kloaka z naszego parlamentu przejmuje w miendzyczasie kolejne obszary przemysłu i usług. Jeżeli Ministerstwo Obrony Narodowej opowiada bez ogródek ,że nie maja nawet podstawowego sprzętu to znaczy (o ile nie jest to rodzaj zasłony dymnej ,ale nie sądzę) ,że obietnica o użyciu WOT w razie konfliktu z byłymi państwami Warszawskiego Układu jest jak najbardziej realna.

DDt
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:13

Panie Davien, ewolucja (polityczna w jego przypadku) powoduje, ze poglądy ulegają co najmniej korektom. Z wiekiem z kolei przybywa również pokory. Próba oceny merytorycznej strony jego zamierzchłych wypowiedzi jest tak samo bezcelowa jak wszelkiej maści innych polityków, którzy zawsze mówią w większym lub mniejszym zakresie pierdoły podobnie jak nierzetelni dziennikarze je piszą ...

Wyborca
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:30

Bosak zna się na bezpieczeństwie i obronności, bo w liceum był w kółku przyjaciół strzelców leśnych. Ma więc dużą wiedzę i doświadczenie praktyczne.

Rhotax
niedziela, 2 sierpnia 2020, 18:47

Choć nabijam się z Bosak to muszę przyznać że był na konferencji Ad Army o stanie Armii Polskiej i i tragiczną sytuację chłopak zna ...(nabijam się za wiarę i anty-szczepienia i brak wiedzy o tym jak jest Układ Słoneczny zbudowany czyli co jest ze słońcem i co okrąża co :))

GRD
sobota, 1 sierpnia 2020, 13:39

W punkt!

Aleksander S
sobota, 1 sierpnia 2020, 09:28

Gładka gadka, starannie wystudiowane słowa. Z wieloma wprost nie sposób się nie zgodzić i do pewnego czasu było bardzo miło. Do czasu.. Bowiem już na kwestii rosyjskiej pan Bosak rozjechał się jak wilk z rosyjskiej kreskówki na lodzie. Postulowane przez niego, pominięcie w planowaniu strategicznym istnienia za naszą granicą agresywnego państwa - wystarczy wymienić choćby Donbas i Krym, a wcześniej bezwzględne spacyfikowanie zbuntowanej Czeczeni, albo blitzkrieg w Gruzji, byłoby z naszej strony dużą nonszalancją, żeby użyć eufemizmu w miejsce innego, dosadnego słowa. Dalej już szło mu coraz gorzej. W kwestii "oddolnych inicjatyw w obronności" pan Bosak pokazał swoje prawdziwe oblicze demagoga, prześlizgując się gładko po kwestii WOT i kompletnie ignorując istnienie tej 25- tysięcznej formacji, której założenia niemal w pełni są zgodne z jego tezą o dawaniu młodym ludziom szansy na zaistnienie w wojsku. Przywołany przez niego przykład Izraela świadczy o kompletnej ignorancji i to u niedawnego kandydata na zwierzchnika Sił Zbrojnych RP. Otóż w Izraelu nie realizuje się żadnych "programów", za to obowiązuje tam obowiązkowa powszechna służba wojskowa i to zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Chciałby tego samego u nas i posyłać tych wszystkich "lewaków" i "kosmopolitów" w kamasze? Skutek byłby odwrotny do zamierzonego - skończyłoby się masowymi ucieczkami za granicę przed wojskiem, co zresztą miało miejsce przed zlikwidowaniem ZSW w Polsce. WOT jest dobrze przemyślaną i optymalną w obecnych warunkach drogą na szerokie uczestnictwo polskich obywateli w Siłach Zbrojnych RP, poprzez służbę ochotniczą umożliwiającą w miarę normalne funkcjonowanie w cywilu. Ale co tam, pan Bosak nie uznał tematu za godny wspomnienia choćby słowem. "Pomysł na OC", którego pan Bosak nie zna, już jest - WOT z definicji uczestniczy w usuwaniu skutków katastrof naturalnych. I już kilka razy miał okazję się tutaj wykazać, z bardzo dobrym skutkiem. Posłuchałem jeszcze trochę, ale niczego mądrego nie usłyszałem - same truizmy. Rozumiem już dlaczego na tego pana głosują głównie młodzi ludzie, którym tego typu retoryka może wydać się rzeczowa i "mądra". Nawet moje dzieci, niby z tytułami magistra (dość świeżymi) oboje, dają się na to nabrać. Cóż, biję się w klatę - sam jako młody człowiek kiedyś głosowałem na pana Korwina - Mikke. Drugą anty-rekomendacją dla pana Bosaka i jego otoczenia jest to, że Sputnik jakoś dziwnie sobie w nich upodobał. Ale ten fakt zostawię bez komentarza. Na koniec parę słów uznania dla pana red. Raubo. W bardzo spokojnej rozmowie, nie atakując rozmówcy, wykazał jego podstawowe braki w argumentacji, wiedzy i myśleniu.

NATO JAK GREK Z TURKIEM
sobota, 1 sierpnia 2020, 15:29

Pan sercem całem i bezkrytycznym umysłem z partią rządzącą, czy tylko na gwarantowanym przez nią etacie? Manipuluje Pan trochę, trochę dodaje, trochę nadinterpretuje, tu rąbnie poniżej pasa, tu rzuci błotkiem a tu drwiącym półuśmieszkiem, do tego oklepane przypowieści o "Sputniku" i "sierotach po Korwinie - ja też się dałem nabrać, jak byłem młodygłupi". No i dostajemy taką krytykę merytoryczną. Było jakieś szkolenie?

Aleksander S
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:38

Drogi panie Greku i Turku. Samemu należałoby się wypowiadać merytorycznie, skoro zarzuca pan innym braki w tej kwestii. Proszę łaskawie jeszcze raz rzucić okiem na mój wpis i zwrócić uwagę, że każdy zarzut wobec pana Bosaka poparłem odpowiednimi argumentami. Należałoby się do tychże odnieść, bowiem argumenty typu "manipuluje pan trochę", "rąbnie poniżej pasa" i temu podobne, merytoryczną dyskusją nie są. To typowe argumentum ad personam - najprymitywniejszy spośród środków erystycznych, a nie odniesienie się do moich twierdzeń. Na koniec zasadził pan, że przypominanie panu Bosakowi, iż udzielał się w kremlowskim medium Sputnik, to "oklepane opowieści". Proszę pana, należy o tym "klepać" wszem i wobec, ponieważ każdy, kto uważa się za Polaka-patriotę, powinien szerokim łukiem omijać tę tubę propagandową satrapy, który kiedyś publicznie stwierdził, że "polska cywilizacja przegrała". "Całym sercem za PiS"? Nie, proszę pana - całym sercem za Polską. Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie sprawniej realizował polski interes narodowy, będę pierwszym który wytknie im nieudolność w wielu sprawach, których się podjęli. Szkolenie.. toś pan pocisnął. Otóż człowiek na pewnym poziomie nie potrzebuje "szkolenia", żeby rozumieć zasady formułowania wypowiedzi, tak aby zawierały tezę, argument i konkluzję. Każdy sądzi według siebie, więc po tej pańskiej elokwentnej wypowiedzi, nieodparcie nasuwa się pytanie - a panu ile płaci Olgino?

NATO JAK GREK Z TURKIEM
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:53

"gładka gadka" "jak wilk z rosyjskiej kreskówki" "oblicze demagoga" - to tezy? konkluzje? argumenty? normalne zwroty w Pańskiej kulturalnej rozmowie z adwersarzem? W moim liceum za taki styl dyskusji zostałbym oceniony tak negatywnie, jak to nazywałem powyżej. Lub - że pajacuję. Nadinterpretacją nazwałem np. Pański wniosek, że p.Bosak "kompletnie ignoruje istnienie 25 tysięcznej formacji". Czy p.Bosak to powiedział? Ale Pan wie... Tak przy okazji i w obustronnym, do p.Bosaka i Pańskiej wypowiedzi, nawiązaniu - proszę poczytać, jak doszło, jak doprowadzono do rosyjskiego blitzkriegu w Gruzji. To temat bardziej złożony i nasuwający więcej wniosków, niż oferuje nam TVP INFO, TVN24 i wspomnienia po śp. Panu Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Z pytaniem o Olgino poszedł Pan oczywiście znaaacznie dalej niż ja z moim o szkolenie (związane np. z etatem, funkcją). Nie jestem tak szybki w zarzucaniu komukolwiek zdrady Ojczyzny. I Pana zachęcam do wyhamowania z tym, mimo kontekstu, w którym Pan funkcjonuje.

Aleksander S
niedziela, 2 sierpnia 2020, 08:32

To dalej jest bardzo miałka wypowiedź, drogi panie. Znów argumentum ad personam, zamiast konkretów. Stosowanie obrazowych porównań nie jest przyczynkiem do obalenia wartości merytorycznej wypowiedzi. Zarzut demagogii - raczy pan przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź, pojawił się w związku z postulatami Bosaka o "włączeniu młodzieży do obronności", przy kompletnym zignorowaniu roli, jaką w tej kwestii odgrywa WOT. "Czy p.Bosak to powiedział"? Właśnie, nic na ten temat w powyższym wywiadzie nie powiedział, choć miał kilka okazji ku temu. Zatem w oczywisty sposób zignorował i jeszcze podał demagogicznie przykład Izraela, który mając wrogów z każdej strony, ma niemal 100% społeczeństwa wyszkolonego w wojsku. Obowiązkowym wojsku. Bliższym przykładem jest Finlandia, również z obowiązkowym poborem, ale tam tradycje są nieco inne niż u nas, przede wszystkim - nieskażone "bratnim sojuszem". Wystarczy, dalsza dyskusja jest bezcelowa.

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 15:51

Sporo ludzi którzy zaczynali na korwinie mówili że z tego się wyrasta po prostu. Choćby RAZ. Możesz doprecyzować gdzie tu manipulacje nadinterpretacje rąbnięcia, błotko? Oklepane o Sputniku? Kto tam się udziela? W korwina nie wierzę odkąd usłyszałem urbana jak się chwalił na antenie "a potem podjąłem decyzję: jak najwięcej korwina na antenie" to z okresu prezesury radiokomitetu. Taka rekomendacja wystarczy. Od tego czasu korwin mi brzydko pachnie czerwonym parobczakiem. Dlatego nie dziwi jego sputnikowanie- swój do swego ciągnie, taka "mądrość etapu"

NATO JAK GREK Z TURKIEM
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:54

W skrócie odpowiedziałem powyżej.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:02

Ale Korwin w Konfederacji jest już tylko starzejącym się teoretykiem, którego szanują, ale nie koniecznie we wszystkim się zgadzają. Mało, że w Konfederacji, która jest partią koalicyjną, ale nawet w samej partii Korwina są odrębne zdania od "wodza". Ja też nie ufam Korwinowi, nawet bardziej niż przeciętnemu politykowi, ale dlaczego mam oceniać Bosaka, jeżeli praktycznie jeszcze nie miał szansy się wykazać jako rządzący polityk.

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:27

Tam nie tylko korwin sputnikuje. Uważasz że to czas na eksperymenty? Potrzebujemy, zwłaszcza dziś, sprawnego aparatu rządzącego a nie tylko administrującego. Oceń uczciwie choćby postępowanie przy koronie- działali i to skutecznie, nie bali się decyzji. Masz rację że Bosak się nie wykazał i to, puki co, go dyskwalifikuje. Do sprawnego rządzenia potrzeba ludzi. Bosak ich ma? Będą się uczyć, napotkają opór zagranicy i albo się "spacyfikują" albo rozbiją na ścianie. Choćby osławiony reset z sowietami- "poprawa" stosunków była za poprzedników i co nam dała poza najwyższymi cenami gazu? Myślisz że Bosak to zrobi lepiej? Mrzonki. Jesteśmy rywalami, dla nich wrogiem bo podważamy ich ofiary w II wojnie, wypominamy komunę itd. Reset możliwy tylko za cenę REZYGNACJI z naszych interesów, tego chcesz? I tak pkt po pkt rozbierając program konfederacji wychodzi z niego zwykłe chciejstwo i mocno infantylny światopogląd

em
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:41

Jakie eksperymenty masz na myśli? Bo jak dla mnie to każdorazowy argument gdy rząd (każdy) wykazuje się indolencją na jakimś polu, jednocześnie nie przyjmując krytyki. Ocena przytoczonego postępowania 'przy koronie' jest negatywna, działania rządu były chaotyczne, reaktywne, niewspółmierne do zagrożeń w danej chwili i nie adekwatne do sytuacji. Do tego nie poparte żadnymi obiektywnymi przesłankami, lecz jedynie powtarzaniem działań podjętych w innych krajach i wg bliżej nieokreślonych zaleceń (patrz: prywatni 'eksperci' Szumowskiego). Doskonale rozumiem, że władzę raz zdobytą oddać trudno, co widać szczególnie po tym, jakie zaangażowanie obóz rządowy wykazuje w zwalczaniu realnej i rosnącej konkurencji w postaci Konfy, totalnych z kolei próbując tłamsić reaktywowaną przez siebie lewicą z czerwonymi kolegami i różnej maści lewakami na czele. Ale czego w sumie oczekiwać od rządu, który bieżące działania opiera jedynie na pracy sondażowni.

Aleksander S
niedziela, 2 sierpnia 2020, 08:48

Dodam tylko tyle, że przedmówca sam wskazał, iż "w samej partii Korwina są odrębne zdania". Konfa to koalicja ludzi, połączonych jednym jedynym, wspólnym interesem - dojścia do władzy, na którą, sądząc podług Bosaka mają dość karkołomne pomysły. Ludzi żyjących w świecie fantazji, w którym silna sojuszem z Rosją (sic!) Polska dyktuje reszcie Europy i świata warunki. Tak to wygląda, zbyt długo siedziałem na forach tej opcji, aby nie wiedzieć jakie jest ich myślenie. Reset z Rosją, póki żyje i króluje Putin, jest możliwy, ale tylko na jego warunkach. Póki co, nie zrobił ani jednego przyjaznego gestu. I nie zrobi, bo nami gardzi, uważając nas za "Paliaczkaw". Jedyną honorową odpowiedzią jest okazywanie tych samych uczuć jego osobie. Nie Rosji. PS, mam sąsiada Rosjanina i dobrze się dogadujemy. Mówi, że dni Putina są policzone.

em
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:45

Piszesz, że długo siedziałeś na forach konfy (zawodowo?), to na pewno wskażesz jakieś przykłady wypowiedzi jej przedstawicieli, w których opowiadają się za 'PL silną sojuszem z Rosją'.

Cóż
niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:41

Naszym jedynym, najwazniejszym w tej chwili interesem jest nieangażowanie się w spór na linii USA-Rosja, poniewaz jako gracz słabszy zostaniemy w nim jedynie wykorzystani. Im wczesniej się włączymy w ten konflikt tym bardziej będziemy nim zniszczeni, jak w 2wś, tak jak mówił Piłsudzki. Każdy głąb ciągnący linię PiSu, udaje że ta rzeczywistość nie istnieje. Składacie pokłony amerykańskim interesom żeby w ramach tego kultu cargo wynagrodzili nas dobrobytem, nie widząc w co pakujecie ten kraj i nie widząc że USA sypie się od środka. Gdyby byli silni tak jak w roku 2000, Krym i Donbas nigdy by się nie wydarzyły. Sprzymierzacie nasz kraj z upadającą potęgą, której nie stac żeby wyzłocić nam chodniki. Nie to zeby mieli w tym jakikolwiek interes. A potem dorabiacie sobie jeszcze prymitywne kłamstwa w stylu tego, że to w czasie PO-wskiego resetu podpisano niekorzystne umowy gazowe. Zrobił to rząd Pawlaka w latach 90tych. Pisowcy, jesteście zdolni tylko do infantylnych zagrywek, nie do powaznej dyskusji o przyszłości tego kraju. Co nie dziwi widząc średnią wieku waszych wyborców - przyszłości tam nie ma.

wert
niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:07

nic nie wiesz o polityce Marszalka więc daruj sobie w tym temacie popis ignorancji. Tylko głąb bez pojęcia o naszym strategicznym położeniu może uważać że możemy mieć status Szwajcarii czy Czech będąc do tego państwem średnim, skażonym zaborową i komunistyczną biedą! Tylko głąb pozbawiony elementarnej wiedzy ekonomicznej może uważać że gospodarka polska może samodzielnie zabiegać o swoje interesy. Prymitywne jest odpychanie odpowiedzialności za zgodę na NSII opóźnianie budowy Gazoportu, podpisanie umów gazowych przed którymi musiała Polski bronić Komisja Europejska. Można wspomnieć o darowaniu 1 mld PLN za tranzyt gazu i faktyczne podporządkowanie Europolgazu gazpromowi. Wiek daje doświadczenie, eliminuje głupotę i zwykłe prostactwo. USA przełamały monopol na paliwa sowietów, dając nam energetyczny WYBÓR! USA łobamy a USA Trumpa to dwie różne epoki ich polityki zagranicznej, tu również nic nie wiesz. "Upadajaca potęga"- Pobożne życzenie miłośników sowieckiego knuta i teutońskiej mani wyższości którzy boją się amerykańskiego kagańca blokującego ich dominację w ojropce. Poczekamy zobaczymy. Jeżeli pisowcy są infantylni wydzierając gazpromowi 6 mld PLN to Ty nie jesteś nawet na poziomie niemowlęcia

em
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:49

Patrząc na twoje wypowiedzi panie wert, trzeba przyznać, że wiek daje jednak tylko doświadczenie.

Cóż
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 00:14

Daruj sobie żałosne lizusostwo i amerykańską propagandę - USA ZABLOKOWAŁY nam możliwosć kupna Irańskiego LNG - znacznie tańszego od ich własnego. Jeśli jesteś takim wyznawcą wolnego rynku, dlaczego wasza agentura nigdy o tym nie wspomina? Już wymazaliście z pamięci konferencję anty-Irańską w Warszawie? I jeszcze to poniżanie Polskich interesów "nigdy nie będziecie w stanie być niezależni w Europie!" "Polacy są SKAŻENI biedą". Jestes niczym innym jak kolaborantem obelżywym wobec wszystkich Polaków. Reszta twojego posta to werbalna kloaka w której nie ma nawet treści wartej kontrowania.

wert
poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 16:27

sam się oceniłeś

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:05

A widziałeś ten film jak Korwina mieszają z błotem w ruskiej telewizji, bo odróżnia ruskich od sowietów? To oczywiście nie świadczy że nie jest prorosyjski, ale jednak daje do myślenia. Np. młody Sośnierz, Mentzen, czy Dziambor nie są już tacy prorosyjscy i publicznie zaznaczają zdanie odrębne od Korwina. Czy to infantylny światpogląd? Może my tak bardzo wrośliśmy w socjalizm, że normalność wydaje nam się infantylna. Zauważ też, że tam gdzie jest socjal, tam nie ma przyrostu naturalnego, więc jeżeli nic nie zmienimy, to za 50 lat i tak nas nie będzie, i nasze polityczne "problemy" staną się nieważne.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:46

A jak nie ignorować 25 tysięcznej formacji w 35 milionowym kraju, w której połowa to i tak byli rezerwiści ? Ja nie krytykuje WOTu jako takiego, bo kto służył ten wie, że wszędzie trafia się ściema, jak i wszędzie trafiają się profesjonaliści. Ale 25, czy nawet docelowe 50 tysięcy lekkiej piechoty na 35 milionowe społeczeństwo to jakiś żart.

DDt
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:20

Niestety ale to przygnębiająca prawda. Ale żeby to zmienić politycy musieliby wszystkim dotychczasowym mundurowym służbom nacisnąć na niewymawiany odcisk.

Aleksander S
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:45

Szanowny Marianie, te planowane 50 tysięcy wojska w linii, to i tak niemal dwa razy tyle, ile mieliśmy żołnierzy w jednostkach liniowych za minionej władzy. Zsumowane z wojskiem zawodowym daje niemal potrojenie liczebności. Służą rezerwiści? I bardzo dobrze, im nikt nie zarzuci, że są "niedzielnym wojskiem", a przy tym mają możność dzielenia się wiedzą. Wcześniej korpus szeregowców szedł po kilku latach służby do cywila i ich umiejętności nie służyły nikomu. Tyle mamy wojska, na ile nas stać. Będziemy się bogacić, to i na liczebniejsze wojsko się znajdzie.

LOL
wtorek, 4 sierpnia 2020, 17:35

Kolego, WOT to zmarnowany potencjał, skonsumowany w słupkach poparcia. W obecnej formie, bez możliwości osiągnięcia zakładanej liczebności, zakładanej gotowości, bez możliwości w realizacji przez tą formacje zakładanych celów (nawet tak nieprecyzyjnych), bez jakiegokolwiek znaczenia dla obronności kraju. I mówię to jako były WOTowiec który mógł by długo opowiadać o profesjonaliźmie tej formacji. Wartościowych ludzi jest tam 1/4, a i tak ich potencjał jest marnowany przez idiotyczną organizację. Ale jak widać jesteś kolejnym "znawcą" który płacze nad ograniczeniem służby szeregowych do 12 lat, bez pojęcia, że we wszystkich nowoczesnych armiach NATO ta służba trwa jeszcze krócej- max 6 lat, bo to jedyny sposób na budowę zaplecza mobilizacyjnego przy armii zawodowej. Szeregowego trzeba dobrze wyszkolić i odesłać do cywila w wystarczająco młodym wieku, by ten zorganizował tam sobie życie. Przy tym przez kolejne 12-16 lat jest wartościowym rezerwistą gotowym do powołania w razie kryzysu bezpieczeństwa.

marian
niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:19

Proszę Pana. 50 tyś to ma być lekkiej piechoty WOTu, a to nie jest wojsko "w linii", a wręcz przeciwnie. Oczywiście jest to jakaś rezerwa, bo przykładowo nawet w artylerii, ktoś musi dźwigać amunicję, i nie każdy musi być fachowcem, a na lotniskach nie każdy musi być pilotem, technikiem, czy znać się na radiolokacji. Ma Pan też trochę mylne spojrzenie na temat naszych rezerwistów. Oczywiście jest część emerytowanych zawodowych, i oni mają jakąś wiedzę, choć z doświadczenia wiem, że oprócz szerokiej wiedzy "koszarowej" , ich wiedza fachowa jest głęboka, ale w dość wąskim zakresie. A w rezerwie przydziały są często w nie do końca zbieżnych specjalnościach, zatem ich "fachowość" zazwyczaj nie wykracza dużo poza wiedzę rezerwisty po 4 miesięcznej służbie przygotowawczej. To oczywiście nie reguła, ale takich przypadków jest wiele. Co do szeregowców odchodzących do cywila - nasza armia jest "armią zawodową rozwijaną na czas wojny". Zatem jeżeli chcemy ją kimś rozwijać, to tylko szeregowcami z cywila, a na dziś po 25 latach służby będą to "dziadkowie z cywila". Pójdę dalej - służba szeregowego powinna trwać od 2 do max 5 lat, właśnie po to, aby mógł jeszcze odnaleźć się w cywilnym życiu. Do tego służba powinna być skoszarowana, a zachętą do takiej służby powinny być duże pieniądze (większe niż zarabiałby nieskoszarowany młodszy oficer), a nie wizja emerytury po pięćdziesiątce. Jeżeli szeregowego po takim 4 - 5 letnim kontrakcie stać będzie na kupno konkretnego mieszkania i dobrej fury, to chętnych nie zabraknie, a podatnika i tak będzie to mniej kosztowało. Zyskujemy świetnie wyszkolonego rezerwistę, i często fachowca w cywilu płacącego podatki, a nie biorącego emeryturę. A formacja taka jak WOT niech sobie będzie, jak najbardziej, ale niech to będzie formacja powszechna, bo na dziś jeżeli chodzi o ilość, to formacja elitarna.

SOWA
sobota, 1 sierpnia 2020, 20:03

Ile tego wojska powinna mieć "bogacącą" się Polska? 100, 200, 500 tysięcy? A może tak pomyślmy wpierw o odpowiednim nasyceniu sprzętem, intensyfikacją szkoleń. Wreszcie powrotu do ćwiczenia całą brygadą lub dywizją bo od lat 90 nie odbyły się ani raz tego typu manewry. Mówicie, że zasadnicza służba wojskowa jest nieatrakcyjna. Tak wtedy kiedy w wojsku dowodzą "trepy". W takim Izraelu ludzie po wyjściu z wojska otrzymują konkretny zawód, kwalifikacje a najzdolniejsi pod okiem służb otwierają startupy. W Polsce najzdolniejsi zostają zawodowymi żołnierzami a potem wcześniejszymi emerytami. To jest skala sukcesu i efektywności naszej armii.

marian
niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:25

Z moich czasów żołnierz służby zasadniczej dostawał 0 tego co dostawał szeregowy nadterminowy, często przy większej ilości obowiązków i odpowiedzialności. To nie była zachęta. Do dziś został ten trend, i niskie uposażenia w służbie przygotowawczej, co powoduje, że na taką służbę decydują się tylko kandydaci na żołnierzy zawodowych, traktując to jako inwestycję i akceptowalną stratę.

marian
niedziela, 2 sierpnia 2020, 13:53

miało być "dostawał 0 tego"

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 09:58

to tylko produkt marketingowy

Aleksander S
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:50

Tak, w dodatku skierowany w precyzyjnie określoną grupę docelową. Cóż, podziękujmy pewnemu gremium w USA, że Ustawą 447 dało im niemal 7 procent w społeczeństwie, z wcześniejszego poparcia na granicy błędu statystycznego. I jak tu nie podejrzewać skoordynowanej akcji..

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 19:34

to gremium wydarło kasę Szwajcarom i ma ochotę na więcej. Będą próbować i musimy być tego świadomi. Opierając się na dotychczasowych działaniach i ujawnionych dokumentach Snowdena twierdzę że póki kaczor żyje nie ma opcji "restytucji" mienia pożydowskiego. I nie dziękowałbym gremium tylko naiwności naszych rodaków i ich fobiom

Marek1
piątek, 31 lipca 2020, 22:50

Jakby nie patrzeć, merytorycznie i rozsądkowo Bosak "zjada" Dudę I Trzaskowskiego razem z butami ...

Wyborca
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:31

Dziękujemy za ten wartościowy komentarz. Przynajmniej już wiadomo kolo Olegino popiera. A dlaczego, to chyba dla wszystkich jest jasne.

sobota, 1 sierpnia 2020, 10:29

Jak by nie patrzeć, to ta wypowiedź świadczy tylko o poziomie twoich deficytów intelektualnych, Marku1.

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 09:35

bosy zbawca narodu na utrzymaniu brata. Czy wyście już do cna zgłupieli ? stana tyminskiego wyglądacie?

Marek1
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:45

Poseł Sejmu RP jest na utrzymaniu brata ? Ciesz się że głupota nie lata ...

wert
niedziela, 2 sierpnia 2020, 13:03

bo musiałbyś fruwać niczym gołębica? Odsyłam do historii "kariery" p bosaka jak i jego publicznych wypowiedzi w których tłumaczył dlaczego brat go utrzymywał. "Poseł" na Sejm RP "studiujący" od sasa do lasa i nic nie mogący dokończyć. Zacząć, rozgrzebać, zostawić, to jego motto. Dużo to mówi o sprawności intelektualnej, 4 lata zaocznego SGH i nawet licencjatu. Ciekawe ile egzaminów zdał a ile uwalił. Może go namówisz na pokazanie indeksu?

zofia
sobota, 1 sierpnia 2020, 11:31

Z żalem stwierdzam ze bosonoga Contessa powtarza kariere Rokity. Nauczyłby sie spawania to by zostały po nim farmy wiatrowe a tak przez kilkanascie lat przyjdzi płacic na utrzymanie pasozyta z przyległościami. partnerka gostka z filmu na wyborach rowniez ma ciagoty przestawiać według widzi wam sie widzi mi sie

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:48

Tak można pisać o prawie każdym polityku, bo prawie wszyscy są na naszym utrzymaniu ;)

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 12:26

nie do końca. Tacy jak bosak, nowak nie zhańbili się ani jednym dniem uczciwej pracy. Całe życie polityka

LOL
wtorek, 4 sierpnia 2020, 17:42

To tak samo jak Jarek Kaczyński...

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 15:13

Jako rolnik, pracując praktycznie od dziesiątego roku życia, w upale, w deszczu, w błocie, na mrozie, produkując realne dobra materialne, mogę tak powiedzieć o 1/4 Polaków. Ktoś tu w komentarzach zarzucił Bosakowi brak służby wojskowej, a dla mnie okresy, kiedy służyłem, to były właściwie wczasy i fizyczny wypoczynek. Nie piszę jednak że większość żołnierzy jest na utrzymaniu podatnika. Nawet jeżeli pomagał mu brat, to co w tym złego? Kolega od kilku miesięcy chce mnie wkręcić w jakąś lokalną działalność polityczną, a ja mu odmawiam. Przecież to robota podobna do wielu innych. I wcale nie taka lekka. I nie piszę tu ze względu na jakąś sympatię do Bosaka. Podobnie można napisać np. o Kwaśniewskim - też od zawsze był tylko politycznym działaczem, choć mam nadzieję, że Bosak nie pójdzie w jego ślady.

SOWA
sobota, 1 sierpnia 2020, 20:26

100/100 co prawda Bosak to nie moja bajka ale taki Duda, Trzaskowski, Kwaśniewski też nie zhańbili się pracą idąc tokiem rozumowania pewnych osób. Nagonka na Konfederację wynika z jednego głównego powodu. To jedyna partia uprawiająca realpolityk, mówiąca o głębokich reformach w administracji i gospodarce. Mająca stałe poglądy polityczne i gospodarcze. To zagrożenie dla obcej agentury. Tylko chłopcy nigdy nie wygrają bo nie rozumieją, że ludzie mają dosyć ugrupowań realizujących skrajne katolickie poglądy.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:10

Pewnie masz dużo racji, ale osobiście mimo że jestem niewierzący (nie antyklerykał, po prostu niewierzący), to jak słyszę Brauna, to nie mogę zapanować nad podziwem (być może naiwnym) wobec tego gościa.

DDt
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:30

Z perspektywy "wielkomieszczucha" nadal pogardzany dzisiejszy "farmer" to czysta robota. Non stop wczasy agroturystyczne... Każdy kto nie zasmakował ciężkiej pracy bez świąt od rana do zmroku nie będzie skory do rezygnacji z osobistej buty.

GRD
sobota, 1 sierpnia 2020, 13:42

Taka prawda. Gadające szczekaczki żyjące z kłapania dziobem.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 08:25

To Pan chyba nie słyszał jeszcze Pana Mentzena ;)

KAR
piątek, 31 lipca 2020, 22:44

Całkiem niezły i sensowny wywiad. Zupełne przeciwieństwo pani Siarkowskiej :)

wert
sobota, 1 sierpnia 2020, 08:52

pan Bosak jest znany z tego ze jak mówi to mówi. To potrafi

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 08:23

A co Pani Siarkowska miała powiedzieć, jeżeli weszła między wrony ;)

Davien
piątek, 31 lipca 2020, 22:39

Patrząc na niedawne incydenty na Cyprze przypomina mi się taki żart: Grecy są z dumni z tego, że wynaleźli miłość... ale to Rzymianie pokazali ją kobietom.

GRUbasy
piątek, 31 lipca 2020, 21:51

Gościu, a kiedy ty się weźmiesz do normalnej pracy?

Zaratustra
piątek, 31 lipca 2020, 21:49

A jakim cudem ma być potężna armia polska , skoro już od lat wspieramy budżet miłującej pokój armii kraju położonego w Palestynie ?

Bryxx
piątek, 31 lipca 2020, 21:18

Najpierw pan Poncyliusz teraz pan Bosak, doskonale wykształceni, z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Taak takich "specjalistów" warto słuchać i cytować. Tak ten kraj wyglada jak sie ma takich "fachowców" w sejmie w rządzie.

ooo
sobota, 1 sierpnia 2020, 12:57

Przecież poseł Bosak nie robi tu za eksperta od obronności ale wypowiada się jako POSEŁ i PRZEDSTAWICIEL siły politycznej, tj. Konfederacji - i opisuje nam kuchnię prowadzenia polityki obronnej przez pryzmat pracy w komisjach sejmowych. O co więc Panu chodzi w ogóle??

"fachowiec"
piątek, 31 lipca 2020, 21:24

Nie chcę być niemiły, ale jak już mówimy o wykształceniu to "Poncyliusz" pisze się trochę inaczej... Pozdrawia, pana "wykształconego"

piątek, 31 lipca 2020, 22:47

"Poncjusz Piłat"

SOWA
sobota, 1 sierpnia 2020, 20:28

Z Palestyny czy Izraela?

Szept
piątek, 31 lipca 2020, 20:46

I po co wrzucać takie durne txty jak " co ten chłop ćpie", jak się nie ma nic do powiedzenia to może lepiej skorzystać z szansy i milczeć. Gość całkiem trafnie zauważył że dokumentów strategicznych mamy już pod sufit a efekty w armii mizerne, zdolności przemysłu prawie zerowe. Idziemy w stronę która każdego rozsądnego człowieka powinna niepokoić. PKB na głowę mamy wyższe niż Turcja a porównajmy wyposażenie armii czy zdolności przemysłu. Kto prowadzi rozsądniejszą politykę budowy sił zbrojnych my czy oni?

rtv
sobota, 1 sierpnia 2020, 07:22

Gość całkiem nierozgarnięcie nie zauważył, że głosując na Trzaskowskiego popiera strategię ubezwłasnowolnienia Polski i polskiej armii. Niech PryszczyPan skończy jakieś studia, pójdzie do pracy, zobaczy że można opracowywać genialne strategie, które rozłoży tępy opór podwładnych.

Adir
piątek, 31 lipca 2020, 23:01

Nawet jeśli mamy trochę wyższe PKB na głowę od Turcji, to oni i tak mają ponad 80 mln mieszkańców, a więc 2 razy więcej podatników. Nie ma sensu się z nimi porównywać, my się demograficznie kurczymy, oni rosną.

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 08:32

Dlaczego nie mamy się porównywać. Po prostu powinniśmy mieć połowę tego co oni. A że my się zwijamy, co jest oczywiście prawdą, to już inny temat. Po prostu za 50 lat nas, europejczyków już nie będzie, a nasze wpisy o wojsku, obronności, polityce, ojczyźnie, są właściwie już tylko teoretyzowaniem nawiedzonych maniaków :(

8p
piątek, 31 lipca 2020, 20:02

Mam wrażenie, że posłowie Konfy jako jedyni pracują z dokumentami i wykonują swoją pracę. Można się nie zgadzać z ich linią polityczną, ale merytorycznie przerastają resztę parlamentu. Nb oni sami też już to wiedzą - zgłosili absurdalny punkt ("Aby wszyscy byli zdrowi i bogaci") - i oczywiście przeszło, nikt nie czytał, nikt nie weryfikował. Reszta podnosi bezmyślnie łapy, jak im wodzowie każą, więc zapewne Bosak ma rację w tej sprawie.

marian
piątek, 31 lipca 2020, 23:24

A w czym normalny człowiek może się nie zgadzać z Konfederacją ? Jeżeli nie opanujemy się z tym socjalizmem a mam na myśli całą Europę, to po prostu wymrzemy, a podbije nas Azja i Afryka. U nas sukcesem jest zastępowalność pokoleń, a oni w kilkadziesiąt lat zwiększają populację poczwórnie. Do puki na polskiej wsi nie było emerytur, to jeszcze jakoś obywateli "dostarczała". Dziś więcej dzieci to już patologia w całym kraju. Choć Bosak to też trochę socjalista, ale w porównaniu z główny nurtem, to tylko "trochę".

sobota, 1 sierpnia 2020, 20:30

Obawiam się, że upadku Europy nie powstrzymany. Już raz Europa

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:12

Ja mam niestety pewność.

marija
piątek, 31 lipca 2020, 19:49

Co ten chłop ćpie?

Roland the Headless
piątek, 31 lipca 2020, 20:26

Mówi bardzo rozsądnie. A Twoje pytanie jest dziecinne i kretyńskie

sobota, 1 sierpnia 2020, 10:33

Dziecinny i kretyński to jest twój sposób wypowiadania się i formułowania myśli (o ile jakieś są). Jeżeli chcesz rozmawiać z dorosłymi, to trzeba używać jakichś własnych argumentów, które mają poprzeć tezy twojego guru a nie mówić jak anżej z tiktoka - "nie bo nie, bo ka uważam"

codybancks
sobota, 1 sierpnia 2020, 08:22

A miał dostęp do materiałów tajnych , że wie lepiej co trzeba robić !!! Czy ktoś mu tam coś napisał i powtarza to przed kamerami , a w wojsku był , czy migał się przed nim na jakś studiach z niczego !!

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:52

A to w wojsku na poziomie uczą tego z którym krajem sojusz się nam opłaca, a z którym nie opłaca? Myślałem, że tego uczą gdzieś indziej.

Rain Harper
piątek, 31 lipca 2020, 18:35

Konfa to wbrew pozorom także amerykańska inicjatywa - gotowa na wieelkie ustępstwa aby zastąpić PiS.

rex
piątek, 31 lipca 2020, 17:17

oto człowiek który sądzi że zna się na wszystkim...

SOWA
niedziela, 2 sierpnia 2020, 15:05

Akurat ten polityk należy do ludzi którzy nie wypowiadają się w każdym temacie. No cóż znam innych specjalistów "zdolnych i wiernych" jak obecna prezes spółki Kotlar należącej do Grupy Azoty. Ale wam to chyba nie przeszkadza...

marian
piątek, 31 lipca 2020, 18:30

Kilkukrotnie słyszałem, gdy odmówił wypowiedzi na jakiś temat, tłumacząc że nie ma wiedzy w temacie.

Cynik
piątek, 31 lipca 2020, 17:04

Czcigodny Poseł w klapkach czy na bosaka? Pytam z troską o zdrowie - tak łatwo złapać przeziębienie w tych niepewnych czasach...

xyz
piątek, 31 lipca 2020, 15:38

Takich polityków jak pan Bosak brakuje nam nie tylko w resortach siłowych, ale i we wszystkich innych.

Wyborca
sobota, 1 sierpnia 2020, 10:33

Tak. Rosja by się bardzo cieszyła.

SOWA
sobota, 1 sierpnia 2020, 20:34

Teraz nie musi się cieszyć? Ma teczki na cały PiS i PO. A tak na marginesie kim był ambasador Niemiec obecnie urzędujący w Polsce? Widać jak wstaliśmy z kolan...

marian
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:03

Oczywiście teraz się nie cieszy, bo teraz mamy najsilniejszą armię od stu lat.

Tweets Defence24