Reklama

Geopolityka

84 zabitych w ataku w Nicei. "Zamachowiec urodzony w Tunezji"

Miejsce zamachu w Nicei. Zdjęcie ilustracyjne, Fot. W. M. Connolley/Wikimedia Commons/CC BY 3.0/[https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/]
Miejsce zamachu w Nicei. Zdjęcie ilustracyjne, Fot. W. M. Connolley/Wikimedia Commons/CC BY 3.0/[https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/]

W Nicei na południu Francji doszło do ataku terrorystycznego. Zamachowiec wjechał w tłum, zabijając co najmniej 84 osoby. Sprawcą ataku był 31-letni Mohamed Lahouaiej Bouhlel urodzony w Tunezji. Mężczyzna był znany służbom bezpieczeństwa.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Mohamed Lahouaiej Bouhlel był ojcem trójki dzieci i kierowcą dostawczym. Zgodnie z podawanymi przez lokalne media informacjami, był on znany lokalnej policji, która wiązała jego nazwisko z oskarżeniami o agresję i kradzież. 

Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. Ciężarówka przejechała dwa kilometry przez tłum. Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, kierowca ciężarówki, 31-letni mężczyzna, po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Z kolei francuski dziennik "Le Figaro" podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty.

Zdjęcia opublikowane przez agencje informacyjne pokazują białą ciężarówkę z przednią szybą przedziurawioną od kul, prawdopodobnie wystrzelonych przez policjantów. MSW Francji potwierdziło, że kierowca został zastrzelony przez policję. Jak podały francuskie media, w ciężarówce znaleziono dokumenty mężczyzny wskazujące, że mieszkał on w Nicei i miał pochodzenie francusko-tunezyjskie. Pojazd był podobno zaparkowany w pobliżu przez 9 godzin. Ciężarówką zainteresowali się funkcjonariusze, ale ostatnie nie poprosili o jej usunięcie z promenady.

Jak donoszą francuskie media, udało im się porozmawiać z sąsiadami zamachowca, którzy opisali go jak cichego samotnika i niezbyt religijnego człowieka, regularnie chodzącego z krótkich spodenkach. Z policją rozmawiają obecnie jego rodzina i przyjaciele.

Prezydent Francois Hollande udał się do Nicei. Zapowiedział również, że na kolejne trzy miesiące zostanie przedłużony stan wyjątkowy wprowadzony po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ub. roku. W reakcji na zamachy władze Włoch i Niemiec podjęły decyzję o wzmocnieniu kontroli na granicach z Francją. 

Kondolencje z Polski

"To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, ale też powinniśmy bardzo jasno i wyraźnie mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, na to, by niewinni ludzie ginęli" - powiedziała po zamachu w Nicei premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu w piątek bierze udział w szczycie przywódców Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii, Ułan Bator.  "Łączymy się wszyscy w bólu z narodem francuskim. Chcę złożyć kondolencje w imieniu narodu polskiego dla narodu francuskiego, rodzinom ofiar" - powiedziała premier polskim dziennikarzom.

Szydło mówiła, że szczyt rozpoczął się minutą ciszy. "Wszyscy wyrażają ubolewanie, ogromny żal i ból, ale też wielki gniew wobec tych, którzy nie potrafią powstrzymać swoich tak brutalnych, godzących w życie ludzkie ataków. To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem" - mówiła szefowa polskiego rządu. "To jest ten czas, kiedy powinniśmy modlić się za tych, którzy zginęli, myśleć o tych, którzy zostali osieroceni i być wszyscy razem" - dodała.

"To tragiczny paradoks, że celem ataku w Nicei byli ludzie świętujący wolność, równość i braterstwo" - stwierdził szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który także przebywa w Ułan Bator.

PAP/MR

Reklama

Komentarze (25)

 1. per aspera ad astra

  Zastanowmy sie, a moze warto popierac Izrael w codziennej walce z terrorem, a nie odwrotnie... Zydzi robia, od niemal 70 lat ta czarna robote za caly cywilizowany swiat, niestety z bardzo minimalnym poparciem...najczesciej z potepieniem... Nadszedl chyba juz czas zrozumiec absurdalne stanowisko Zachodu do "cackania" sie z terrorystami, islamem, Palestynczykami itp. W Angoli, islam jest zabroniony, a meczety zostaly zburzone. Skad ta odwaga, ktorej brakuje bardziej postepowej czesci ludzkosci ? (mozna sprawdzic w internecie)

  1. say69mat

   Pomyśl nad zmianą nicku z 'per aspera ad astra' na 'per cinere at imo' ;))). W systemie edukacji Izraela oprócz świeckiej klasyki, istnieje fenomen szkół wyznaniowych. Są to szkoły zarówno rabinistyczne, chrześcijańskie, druzyjskie, jak i ... muzułmańskie. Gdzie uczniowie zdają egzamin maturalny - podstawowy - z wyznawanej religii lub, w szkołach świeckich z religioznawstwa. Izrael walczy z bronią, jedynie z tymi, którzy w imię deklarowanej wiary niosą .. śmierć. To Islam musi wypowiedzieć wojnę tym, którzy w imię Islamu niosą wyznawcom innych religii ... śmierć. Inaczej zabawa będzie trwała jak jakiś neverending ... koszmar z ulicy wiązów.

 2. pk79

  Tylko liberalizacja dostępu do broni palnej tu może pomóc. W teksasie co rusz czytam ,że obywatel obronił innych ludzi - w naszych telewizjach (prawicowych jak i lewicowych ) oczywiście cisza o takich przypadkach,bo jak to może być ,że obywatel , że miał broń, to by ludzie też chcieli się bronić sami, no jak to by mogło być że by polacy mieli broń to pewnie by ruszyli na sejm a tego się boją ...

  1. dropik

   bardzo dobra idea. niech sobie przyszli terrorrysci kupią bron legalnie. KAzdy kij ma dwa konce. Nawet w Texasie ! :P

 3. Kapitan Żbik

  Kolejna tragedia i bezradność w oczach prezydenta Francji . Przerażające jest to milczenie przywówców UE ,brak jakichkolwiek decyzji w zakresie zmiany prawa wobec terrorystów i działań ,które by dawały nam poczucie bezpieczeństwa . ,Sabdam Abdeslam /zamachowiec z Paryża /siedzi w czteroizbowej celi i ma osobistą silownię ,telewizję i ...wszystko czego dusz zapragnie ,a na co nas często po prostu nie stać .Czy to nie jest pogarda dla ofiar ? Czy to nie jset drwina z nas pracujących i płacących podatki ?, Niedługo zabraknie okresleń na kolejne tragedie ,bo oburzające ,potworne ,absurdalne ,przerazające itp.już było . Co zaproponują jako przeciwdziałanie nasi "wielcy " - wzmożonę marsze milczenia /z większą dozą milczenia / ,bazgroły kredą na chodnikach /ustawiając się jako kolejny cel/ Wstyd za takich przywódców

  1. gq

   Tak się składa ze zrobiltly to kule zamachowcy strzelajacego do policjantów z wnętrza ciezarowki. Tak relacjonowali dziennikarze.

 4. Rtkm

  Autentyk. Do mojej znajomej przyjechała koleżanka z Francji. "Jak u was jest fajnie. Nie ma arabów".

 5. Tomasz

  Współczesne czasy to dla Europy nie wiek terroru, ale wiek GŁUPOTY. Dla mrzonki wspólnej kultury zlaicyzowanej Europy i islamu, płaci się raz za razem daninę krwi. Giną starzy i młodzi, ojcowie i matki. Ja się pytam PO CO ? Czy po to aby jeden z drugim z biurokratów EU, za kordonem ochroniarzy realizował nieprawdziwą, utopijna wizję jednego bezideowego, wymieszanego narodu ? Kto w ogóle mógł sądzić, że islam, ta ideologia śmierci i zniszczenia kiedykolwiek się zintegruje z europejskim ideałem równości i wolności ? Jakim naiwnym trzeba być, jakim miałkim intelektualnie i jednocześnie ignorantem, aby tak sądzić ? Ile jeszcze popłynie krwi ? Fundujecie Europie i waszym kraju z góry nieudany eksperyment społeczny, na który nie pozwoliłyby sobie takie państwa jak Chiny, Australia., Japonia czy USA. Tak, te państwa też mają dużo wyznawców islamu, ale nie pozwalają sobie na taką zuchwałość. Większość wyznawców islamu, popiera takie zamachy, a wielu się z nich cieszy. Rodziny zamachowców i ich znajomi wiedzieli o powiązaniach z terrorystami. W wielu meczetach w Europie i teraz nawołuje się do nienawiści i do zamachów. Osoby te są znane służbom i nic się z tym nie robi. Terroryzm i agresja islamu nie jest czymś nowym. Wcześniej Europejczycy nie byli tacy "humanitarni" i dzięki temu przetrwali. Nie dzięki mrzonkom o multiculti względem islamu, ale dzięki bezwzględności, agresji i walce. Śmiem twierdzić, że jeżeli do tego nie wrócimy, to nie będzie już Europy jaka znamy, nie będzie dla nas miejsca. Multiculti można mieć z wyznawcami buddyzmu, hinduizmu, ale nie islamu. Proponuje wysiedlać całe rodziny zamachowców, a także tych, którzy wiedzieli o zamachach i nie poinformowali władz. Podobnie należy postąpić z imamami nawołującymi do terroryzmu. Dodatkowo takie meczety należy odbierać i burzyć. Nie ma mowy o samowolnym zamykaniu ulic w centrach miast na czas modłów. Zamknięte strefy miast dla policji, opanowane przez radykałów należy likwidować z użyciem wojska i ciężkiego sprzętu. Podobnie jak to było w Iraku i Afganistanie czy w fawelach w Brazylii. W mieszkaniach wyznawców islamu należy przeprowadzać inspekcje. Polityka zera tolerancji i likwidacji wszystkich korzyści i ulg oraz bezwzględnie wymagać dostosowania się do lokalnego prawa. Jakiekolwiek pogróżki ze strony muzułmańskiej społeczności powinny się spotkać z ostrymi krokami władz. Ktoś może powiedzieć, że to bardzo ostre działania, ale obecne działania nie przynoszą skutku, a w historii przetrwaliśmy właśnie dzięki tym ostrym działaniom.

 6. Kamil

  Jeszcze nie tak dawno jakiś zachodnioeuropejski instytut ogłosił listę krajów względem bezpieczeństwa. Polska była na szarym końcu z Węgrami, a te najbardziej "ubogacone kulturowo" kraje Europy w ściślej czołówce. Europa jest zalana falą muzułmanów i lewactwa. Europa jest stracona... Pozostaje nam trzymać się sąsiadów z południa i Węgrów.

  1. duży_drop

   jasne, aż dopóki Putin nie każe ci kolejnego postu pisać cyrylicą....

 7. tadek

  Ciekawe czemu Niemcy takich zamachów nie mają skoro wszelkiej maści imigrantów muzułmańskich mają co nie miara? Czyżby dała o sobie znać nieudolność francuskich służb?

  1. kzet69

   Może dlatego, że Niemcy w rzeczywistości starają się realizować politykę integracji kulturowej (multikulti) a Francja tworzy getta???

 8. panzerfaust39

  Jeżeli był znany służbom bezpieczeństwa to ja się pytam dlaczego nie siedział albo nie został deportowany tylko łaził na wolności

  1. duży_drop

   Bo był znany jako kieszonkowiec i drobny rzezimieszek?

 9. Dana

  Według komisarz Bieńkowskiej i jej sugestii które przybrały postać ustawy, broń terrorystów została legalnie nabyta i stąd wniosek że należy rozbroić wszystkich legalnych strzelców w krajach UE. Prace w toku. Komisarze zapowiadają sukces we wprowadzeniu przepisów już niebawem.

  1. mi6

   W Polsce łatwiej w totka wygrać niż kupić legalnie broń palną dla zwykłego obywatela, no chyba ze sie jest byłym mundurowym albo znajomym komendanta.

  2. stray_gate

   twój post to propagandowa brednia, tym bardziej żenująca, że żerująca na krwi ofiar z Nicei, bronią zamachowca... była ciężarówka, osobniku/osobniczko pozbawiona/y empatii...

 10. Marek1

  Najfajniejsze jest stwierdzenie zamieszczane w zasadzie przy każdym kolejnym zamachu ... "Sprawca był znany służbom bezpieczeństwa". To może lewackie przygłupy rządzące UE czas zacząć w końcu zacząć DEPORTOWAĆ i odbierać paszporty sympatykom islamskiego ekstremizmu ?

  1. macko

   Był znany, jako drobny złodziejaszek,.... Uważasz że "lewackie przygłupy rządzące UE " powinny zapobiegawczo rozstrzeliwywać każdego śniadego kieszonkowca? To czym UE by się różniła od CCCP Stalina?

 11. box

  wiecej muzułmanów i lewicowych rządów - taka musi być odpowiedź postępowej Francji i UE! i oczywiście trzeba powiedzieć wprost - to zdarzenie nie miało nic wspólnego z islamem!

  1. orzeł_bezdzioby

   jasne więcej faszystów i prawicowych rządów, sądzisz że to problem rozwiąże? Mylisz się, kolejny zamachowiec, który nie był świeżym imigrantem, tylko wychowanym we Francji dzieckiem uchodźców, więc to nie jest takie proste jak się narodowej prawicy wydaje...

 12. Aza

  Przyjmujcie dalej obcych nam kulturowo i wrogo nastawionych do naszej cywilizacji muzułmanów. Brawo. Najgorsze jest jednak to że w takich przypadkach nikt oczywiście nie ponosi winy. Gdzie są teraz lewaccy aktywiści i politycy którzy bełkoczą ustawicznie brednie o wzbogaceniu kulturowym ??? Jak się teraz czujecie ?

  1. kzet69

   Lepsza polityka oblężonej twierdzy? Oblężone twierdze zawsze upadały..., a tak na marginesie po raz kolejny zamachowiec to nie świeży imigrant, tylko osoba z obywatelstwem francuskim, wychowana w tym kraju, może przyczyny są w tym że Francja zamiast integracji kulturowej od 50 lat tworzy getta??? Pod rozwagę i dyskusję..

 13. rmarcin555

  Bez uporządkowania Bliskiego Wschodu nie ma szans na spokój. Problem w tym, że do tego potrzebna jest duża operacja lądowa i długa okupacja. To oznacza mnóstwo zabitych rannych i masę kalek. Społeczeństwa zachodnie tego nie zaakceptują. Europa musi integrować przybyszów, a tych co nie chcą trzeba odsyłać. Francja ma tu sporo do zrobienia. Pierwszą rzeczą jest jednak współpraca służb z całej Europy. To nie działa.

 14. Antex

  Bardzo ciekawa rzecz ... Jak patrzyłem na zdjęcia ostrzelanej ciężarówki/kabina kierowcy - to wszystkie trafienia po stronie pasażera. Po stronie kierowcy szyba cała. To co - strzelali aby zabić czy tylko postraszyć? Albo taki jest poziom wyszkolenia francuskiej policji? No chyba że strzelali muslimy w policyjnych mundurach?

  1. Ukulele

   Z serii nie znam się a wypowiem się. A widziałeś dziury w drzwiach kierowcy? ja naliczyłem 13 takich dziur. Gość jechał slalomem, powiedz nam gdzie trzeba stanąć aby trafić aby dziura cię zadowalała? My Polacy mamy świetny dar krytykowania wszystkiego i wszystkich. PS. Tak gość był znany Policja ale za włamania i kradzieże. I co teraz mają zamkną każdego ciemnego co kradnie?

  2. Gość

   To nie są trafienia tylko wloty kul. Może policjant miał stanąć przed maską szarżującego pojazdu ?

  3. Kosmit

   Nie musieli strzelać centralnie z przodu. Też mnie to kilkakrotnie zastanawiało, ale na filmie pokazującym moment zabicia zamachowca widać, że strzelający policjant ma ciężarówkę pod kątem po swojej prawej stronie. Więc strzelając do kierowcy, będzie trafiał w szybę dokładnie tam, gdzie są przestrzeliny.

 15. A_S

  Ciekawe, że po zamachach w Paryżu, kiedy to Prezydent Francji oznajmił, że są one wypowiedzeniem wojny, to na tę wojnę pierwsza ruszyła Rosja. Bo ktoś za Francuzów wojować musi, oni ogłaszają tradycyjnie tylko zwycięstwa. Rosja Ruszyła w imię trochę rozbicia jedności Europejskiej, nie istniejącej zresztą, a trochę dla przetestowania sprzętu i umiejętności zanim zaczną nacierać na główne cele i mimo tego, że Islamiści dostali tęgiego łupnia od Rosjan, to w samej Rosji nie ma aktów terroryzmu. Ciekawe ? Teraz po kolejnym zamachu o kolejnym wypowiedzeniu wojny nie ma co gadać. Teraz trzeba wrócić do tradycyjnego wyrażania swojego ubolewania. Tęczowa naiwność. Znów Rosjanie będą musieli Europę wyzwolić, jak już całą północną Afrykę do Europejskiego wolontariatu zapędzą

 16. Kiks

  Sprawca znany francuskim służbom bezpieczeństwa? Pewnie znany z tego, że na czerwonym świetle przechodził. Kolejna kompromitacja. Tego problemu nie da rozwiązać się ubolewam. Tylko rozgrzanym żelazem. Nawet sami muzułmanie we Francji, którzy nie zradykalizowali się mówią, że problem da się rozwiązać stosując radykalne metody i często niepoprawne politycznie. Ale jak widać troska o obywateli jest mniejsza. Górą dalej europejska, hippisowska utopia poprawności.

  1. wrona

   Był złodziejem sklepowym więc go mieli w aktach. Ilu ich mają i ilu zrobi zamach?

 17. Eryk

  Francja jest lewacka i teraz płaci cenę za to . Lewackie "multikulti" to destrukcja państwa.

  1. dropik

   raczej za swój kolonializm.

  2. Podpułkownik Wareda

   Eryk! "Francja jest lewacka i teraz płaci cenę za to". (...). Internauto! Czy wolałbyś, aby Francja była prawacka? To, że Francja - w swej większości - jest lewicowa i autentycznie państwem świeckim neutralnym światopoglądowo, to wyłącznie zgoda i przyzwolenie na to samych Francuzów. I nam nic do tego! Przypominam, że dzięki ideałom Rewolucji Francuskiej, której 227 rocznicę rozpoczęcia Francuzi wczoraj obchodzili, a także ideałom wolnomularstwa europejskiego gł. brytyjskiego i francuskiego - Europa zdołała wyjść z mroków Średniowiecza! Poza tym, Twoje powyższe stwierdzenie, w żadnej mierze nie wyjaśnia problemu dot. terroryzmu islamskiego. Powtarzanie jak mantrę, wyświechtanych banałów na temat lewicowości większości krajów Europy zachodniej, niczego tutaj nie zmieni. Ewentualne położenie kresu terroryzmowi islamskiemu w Europie, może jedynie nastąpić wówczas, jeżeli służby policyjne, specjalne, wywiadowcze, sądownicze i administracyjne wszystkich państw europejskich oraz Izraela (do czego ten ostatni wielokrotnie namawiał!), w możliwie krótkim czasie, zdecydowanie połączą swoje siły. Podkreślam: tylko w takim przypadku. W tej sprawie zalecam pośpiech, ponieważ - jak się okazuje - czas biegnie na korzyść terrorystów!

  3. Berdi

   Zamachy to nie lewacy robią tylko raczej skrajna religijna prawica.

 18. i taki sobie

  Francja - płaci za swoje długoletnie podejście do BLISKIEGO WSCHODU , a i islamu ? Do IRAKU , LIBII , SYRIII ? Przemoc - rodzi przemoc ? To tylko skrót tego co jeszcze czeka nie wątpliwie EUROPĘ - za krzywdy jakie doznali inni ? Szkoda że nikt w UNII - poszczególnych państwach nie wyciągają wnioski na czas ze swego postępowania do innych NARODÓW ? Militarnie można każdego zniszczyć na dodatek w tłumie - SZKODA !

  1. say69mat

   To my płacimy haracz, m.in za kulturę gier komputerowych. Za kulturę generującą kult śmierci. Przecież zamachowiec realizował w praktyce scenariusz jednej z setek gier komputerowych, których fabuła sprowadza się do zabicia jak największej liczby pieszych.

 19. say69mat

  @def24.pl: W Nicei na południu Francji doszło do ataku terrorystycznego. Zamachowiec wjechał w tłum, zabijając co najmniej 84 osoby. Sprawcą ataku był 31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji. Mężczyzna był znany służbom bezpieczeństwa. say69mat: Po pierwsze, skoro był znany, dlaczego mógł zabijać??? Po drugie, dlaczego w przypadku tego biedaka kompletnie zawiodło rozpoznanie policyjne??? Po trzecie, dlaczego policja nie dysponowała uzbrojeniem typu 'pump-action' czyli tzw. 'shotgunami'??? Uzbrojeniem zdolnym do tego, aby np. zatrzymać rozpędzoną ciężarówkę. Po czwarte, świecki model państwa nie jest żadną miarą alternatywą dla radykałów islamskich. Dla radykałów, którzy uwielbiają śmierć jako narzędzie głoszenia ich quasi-religijnych poglądów. Jedyną opozycją do ich poglądów jest bezwzględny szacunek dla życia jako Dzieła i Daru Boga, który nie po to stwarza aby jakąkolwiek miarą zabijać. Po piąte, dlaczego nie zastosowano, jako metody zwalczania terroryzmu islamskiego, narzędzia jakim jest np. internowanie.

  1. jabol

   @say69mat " Po trzecie, dlaczego policja nie dysponowała uzbrojeniem typu 'pump-action' czyli tzw. 'shotgunami'??? Uzbrojeniem zdolnym do tego, aby np. zatrzymać rozpędzoną ciężarówkę." Jesteś tego pewny? Może tylko w teorii. W praktyce byłoby to bardzo trudne. Stosowane w polskiej policji najmocniejsze naboje typu W8-MP "Breneka" mają zdolność przebicia z 30 m dwóch blach karoseryjnych i penetracji staliwnego bloku silnika na głębokość 10 mm. Specyfikacja ta dotyczy jednak samochodu osobowego. W praktyce podczas eksperymentu przeprowadzonego kilkanaście lat temu w CSP Legionowo, nawet tego nie udało się uzyskać. Strzelano do poczciwego wartburga. A w ciężarówkę? Silnik jest słabo osłonięty jedynie od przodu. Nie strzela się w koła. A więc w kabinę. Specyfika pompek jest taka, że należy strzelać z bliska. A jak to zrobić na zatłoczonej, ciasnej promenadzie do rozpędzonego pojazdu? Pewnie kilka strzałów z "loftki" zrobiłoby z zamachowca kotlet mielony. Skuteczniejszy byłby jednak maksymalnie precyzyjny strzał karabinowy lub rozłożenie kolczatki drogowej. Tyle, że nawet to nie gwarantuje zatrzymania pojazdu. Wystarczy, że zablokowana będzie przepustnica gazu (np. ustawiony tempomat, jeśli ciężarówka go ma) to pojazd nawet z martwym kierowcą może jechać dalej. Na felgach, przez jakiś czas, także Najskuteczniejsze byłoby zabezpieczenie takiej promenady w zapory antyterrorystyczne. Wysuwane z ziemi cylindryczne przeszkody. Np. wg specyfikacji K12 Departamentu Stanu USA taka zapora winna zatrzymać samochód ciężarowy o masie 6810 kg jadący z prędkością 80 km/h. Teraz pytanie czy wszystko da się tak zabezpieczyć? Ps. Kilkanaście lat temu, w Polsce, patrole interwencyjne i ruchu drogowego do służby wyjeżdżały uzbrojone, poza bronią krótką, w broń długą. Były to AKMS-y, Mossbergi, czasem Glauberyty. Po ustaniu wojny gangów z tego zrezygnowano. Może czas do tego powrócić?

 20. 123spark

  Tragicznym paradoksem jest, że Europa nie rozumie, iż islamski terroryzm ma naszą wolność, równość, braterstwo i szereg innych wartości głęboko gdzieś. Smutna sprawa, smutny dzień, oby u nas w trakcie ŚDM było spokojnie.

  1. mi6

   W trakcie bedzie spokojnie, skupiłbym sie raczej na dniach po ŚDM, po takiej dużej imprezie następuje pewne rozluźnienie, taki oddech, ze wszystko było ok i wtedy jest moment dla terrorystów.

 21. Tomek72

  "...zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków..." Często powtarzam: Jakim trzeba być tchórzem i nieudacznikiem aby napadać na bezbronnych cywili, często rodziny z dziećmi? Do słowa terrorysta OBOWIĄZKOWO powinniśmy dodawać tchórzliwy! P.S. Od "pokojowo nastawionych muzułmanów oczekuję - DOWODU (nie deklaracji), na to że są przeciwko terroryzmowi. Chcę dowodu - jak Szyici, Sunnici i inne szkoły koraniczne - POTĘPIAJĄ TERRORYZM, i przeciwdziałają mu (także w meczetach). Kiedyś pisałem, że chrześcijanin, gdyby w kościele usłyszał nawoływanie do zamachu (rozumianego jako atak na bezbronnych cywili - wyjaśniam, aby odróżnić od wojsk czy policji okupanta) - powiadomiłby służby (ja bym tak zrobił i jestem przekonany, że pozostali też). Jakim trzeba być tchórzem i nieudacznikiem aby napadać na bezbronnych cywili, często rodziny z dziećmi? Do słowa terrorysta OBOWIĄZKOWO powinniśmy dodawać tchórzliwy! P.S. Od "pokojowo nastawionych muzułmanów oczekuję - DOWODU (nie deklaracji), na to że są przeciwko terroryzmowi. Chcę dowodu - jak Szyici, Sunnici i inne szkoły koraniczne - POTĘPIAJĄ TERRORYZM, i przeciwdziałają mu (także w meczetach). Kiedyś pisałem, że chrześcijanin, gdyby w kościele usłyszał nawoływanie do zamachu (rozumianego jako atak na bezbronnych cywili - wyjaśniam, aby odróżnić od wojsk czy policji okupanta) - powiadomiłby służby (ja bym tak zrobił i jestem przekonany, że pozostali też).

  1. Darios

   Chrześcijaństwo ma za sobą okres wiary wojującej. Ucywilizowało się kilka stuleci temu(wcześniej było podobne do dzisiejszego islamu). Zdecydowana większość zamachów to sunnici(o ile nie wszystkie) , Szyici są chyba trochę mniej ekstremalni. Dobrze że i w islamie mamy podziały wśród wyznawców. Dopóki będą istnieć religie na tej planecie to nie będzie spokojnie.

 22. aks

  A jednak polska to stabilny kraj Bezpieczny i demokratyczny

  1. Dana

   Poczekaj na kolejne notowania agencji ratingowych, Komisji Weneckiej i komisarzy UE. Pracują na "poprawę" stanu naszego kraju w pocie czoła...

 23. egalitar

  Jeżeli władze Francji nie stwierdzą wprost że to był terrorysta ISLAMSKI, to dalej nie będzie wiadomo z jakich pobudek mordował niewinne dzieci i dorosłych na francuskiej Riwierze.

 24. japończykl

  no to będzie delegalizacja islamu czy jeszcze nie?

  1. michalb

   delegalizacja ciężarówek. A teraz serio - warto zastanowić się czemu w niemczech nie ma tak tragicznych zamachów jak we francji.

 25. Podbipięta

  Francuz (!) Francuzom zgotował ten los! R.I.P.

Reklama