Francuski DCNS zmienia nazwę na Naval Group. Jak podkreślają przedstawiciele koncernu, jest to niezbędny krok w celu „umocnienia tożsamości Grupy poprzez utworzenie silnej marki”.
W opinii władz francuskiego koncernu jest dobry moment na stworzenie silnej i ujednoliconej marki. Znaczący wpływ na tę decyzję miało m.in. wybranie DCNS w 2016 roku przez Australię, jako preferowanego partnera do zaprojektowania i budowy 12 okrętów podwodnych oraz utworzenie nowej spółki zależnej specjalizującej się w obszarze morskiej energetyki odnawialnej.
Stworzenie silnej, ujednoliconej marki, która uosabia zarówno nasze dziedzictwo jak i doświadczenie oraz wiedzę umożliwi nam realizację dwóch celów: dalsze przyciąganie najznakomitszych talentów do pracy u nas, co zapewni nam zasób krytycznych umiejętności niezbędnych dla obrony suwerenności naszych klientów, a także zwiększy nasz zasięg międzynarodowy i pozwoli zdobyć nowe rynki w niezwykle konkurencyjnym otoczeniu.
Jak wyjaśnia Naval Group, nowa nazwa firmy pokazuje wyraźnie czym zajmuje się Grupa oraz jaka jest jej misja, czyli "pomoc w zagwarantowaniu suwerennych interesów klientów na morzu oraz maksymalne wykorzystanie umiejętności związanych z morzem dla wsparcia przejścia klientów na nowe źródła energii".
Jako globalny lider w obszarze morskiej obronności oraz odnawialnych źródeł energii morskiej, pracujemy każdego dnia aby zagwarantować interesy naszych klientów w zakresie bezpieczeństwa poprzez dostarczanie im najnowocześniejszych i konkurencyjnych rozwiązań. Ponadto wyznaczamy drogę w stronę czystszej, bardziej ekologicznej energii dla społeczeństwa oraz działamy z pełnym zaangażowaniem na rzecz bardziej stabilnego i zrównoważonego świata.
Naval Group jest koncernem prowadzącym działalność na rynku uzbrojenia morskiego i w obszarze morskiej energetyki odnawialnej. Działalność francuskiej Grupy obejmuje projektowanie i budowę okrętów podwodnych i okrętów nawodnych różnych klas i typów oraz rozwój powiązanych systemów i infrastruktury. Odpowiada ona między innymi za realizację głównych programów modernizacyjnych francuskiej floty, również tych dotyczących okrętów podwodnych z napędem atomowym.
Koncern oferuje także pełen zakres usług dla stoczni i baz marynarki wojennej. Naval Group koncentruje się także na wykorzystaniu morskich energii odnawialnych. Grupa zatrudnia około 12800 pracowników, a jej roczne obroty wynoszą 3,2 mld € (dane z 2016 r.). Naval Group oferuje też okręty w polskich programach modernizacji Marynarki Wojennej, w tym w projekcie okrętu podwodnego Orka czy jednostki obrony wybrzeża Miecznik.
ki;l
Państwowa ale francuska stocznia. U nas tylko dlatego ze państwowe i Polskie to likwidowano na potege
jurgen
jeśli po wizycie Trumpa Wisła nie przyspieszy, to należy kupić Orkę od Francuzów i Homara z Izraela (z pełnym transferem technologii) i po prostu dać Amerykanom więcej czasu na uporanie się problemem możliwego zakresu transferu technologii do Polski
PRS
Po ostatniej wypowiedzi Ministra raczej Homar będzie od Wujka Sama
X
to całkiem jak pewna stacja benzynowa..
ccc
Rebranding marki w celu uniknięcia płacenia podatków i uzyskania nowych ulg i zwolnień.
Eryk
Po wypowiedziach Olanda i Macrona Francja jest tylko statystą w przetargach zbrojeniowych w Polsce. I jeszcze ten "reset" w stosunkach z Rosją.