Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Francuski gigant stoczniowy zmienia nazwę

 • Fot. DCNS (Naval Group)
  Fot. DCNS (Naval Group)
 • Fot. Airbus
  Fot. Airbus

Francuski DCNS zmienia nazwę na Naval Group. Jak podkreślają przedstawiciele koncernu, jest to niezbędny krok w celu „umocnienia tożsamości Grupy poprzez utworzenie silnej marki”. 

W opinii władz francuskiego koncernu jest dobry moment na stworzenie silnej i ujednoliconej marki. Znaczący wpływ na tę decyzję miało m.in. wybranie DCNS w 2016 roku przez Australię, jako preferowanego partnera do zaprojektowania i budowy 12 okrętów podwodnych oraz utworzenie nowej spółki zależnej specjalizującej się w obszarze morskiej energetyki odnawialnej.

Stworzenie silnej, ujednoliconej marki, która uosabia zarówno nasze dziedzictwo jak i doświadczenie oraz wiedzę umożliwi nam realizację dwóch celów: dalsze przyciąganie najznakomitszych talentów do pracy u nas, co zapewni nam zasób krytycznych umiejętności niezbędnych dla obrony suwerenności naszych klientów, a także zwiększy nasz zasięg międzynarodowy i pozwoli zdobyć nowe rynki w niezwykle konkurencyjnym otoczeniu.

Hervé Guillou, Prezes Naval Group

Jak wyjaśnia Naval Group, nowa nazwa firmy pokazuje wyraźnie czym zajmuje się Grupa oraz jaka jest jej misja, czyli "pomoc w zagwarantowaniu suwerennych interesów klientów na morzu oraz maksymalne wykorzystanie umiejętności związanych z morzem dla wsparcia przejścia klientów na nowe źródła energii".

Jako globalny lider w obszarze morskiej obronności oraz odnawialnych źródeł energii morskiej, pracujemy każdego dnia aby zagwarantować interesy naszych klientów w zakresie bezpieczeństwa poprzez dostarczanie im najnowocześniejszych i konkurencyjnych rozwiązań. Ponadto wyznaczamy drogę w stronę czystszej, bardziej ekologicznej energii dla społeczeństwa oraz działamy z pełnym zaangażowaniem na rzecz bardziej stabilnego i zrównoważonego świata.

Komunikat Naval Group

Naval Group jest koncernem prowadzącym działalność na rynku uzbrojenia morskiego i w obszarze morskiej energetyki odnawialnej. Działalność francuskiej Grupy obejmuje projektowanie i budowę okrętów podwodnych i okrętów nawodnych różnych klas i typów oraz rozwój powiązanych systemów i infrastruktury. Odpowiada ona między innymi za realizację głównych programów modernizacyjnych francuskiej floty, również tych dotyczących okrętów podwodnych z napędem atomowym. 

Naval Group

Koncern oferuje także pełen zakres usług dla stoczni i baz marynarki wojennej. Naval Group koncentruje się także na wykorzystaniu morskich energii odnawialnych. Grupa zatrudnia około 12800 pracowników, a jej roczne obroty wynoszą 3,2 mld € (dane z 2016 r.). Naval Group oferuje też okręty w polskich programach modernizacji Marynarki Wojennej, w tym w projekcie okrętu podwodnego Orka czy jednostki obrony wybrzeża Miecznik.

Reklama

Komentarze (5)

 1. ki;l

  Państwowa ale francuska stocznia. U nas tylko dlatego ze państwowe i Polskie to likwidowano na potege

 2. jurgen

  jeśli po wizycie Trumpa Wisła nie przyspieszy, to należy kupić Orkę od Francuzów i Homara z Izraela (z pełnym transferem technologii) i po prostu dać Amerykanom więcej czasu na uporanie się problemem możliwego zakresu transferu technologii do Polski

  1. PRS

   Po ostatniej wypowiedzi Ministra raczej Homar będzie od Wujka Sama

 3. X

  to całkiem jak pewna stacja benzynowa..

 4. ccc

  Rebranding marki w celu uniknięcia płacenia podatków i uzyskania nowych ulg i zwolnień.

 5. Eryk

  Po wypowiedziach Olanda i Macrona Francja jest tylko statystą w przetargach zbrojeniowych w Polsce. I jeszcze ten "reset" w stosunkach z Rosją.

Reklama