Działka Oerlikon Millenium na kolejnym europejskim okręcie

12 lutego 2014, 07:30
System artyleryjski 35 mm Oerlikon Millenium - fot. Rheinmetall
Reklama

Jeden z budowanych obecnie w Europie okrętów zostanie wyposażony w działka Oerlikon Millenium kalibru 35 mm. Informacje o podpisaniu umowy o wartości 12 mln euro na ich dostawę udostępnił koncern Rheinmetall.

Dostawę dwóch okrętowych systemów artyleryjskich Oerlikon Milenium zakontraktowano na rok 2015. Umowa obejmuje nie tylko samo uzbrojenie, ale też integrację systemu, dokumentację techniczną, części zapasowe, szkolenia personelu oraz obsługę techniczną. 

Nie ujawniono kraju z którym podpisano kontrakt, ograniczając się do zwrotu "europejska marynarka". Obecnie w działka Oerlikon Millenium uzbrojone są jedynie modułowe okręty duńskiej marynarki wojennej typu Absalon i Iver Huitfeldt.

System Millenium, podobnie jak lądowy system Skyshield wykorzystuje rewolwerowe działka kalibru 35 mm, mogące wykorzystywać amunicję AHEAD o programowanym momencie fragmentacji. Morski system Millenium może zwalczać cele powierzchniowe na dystansie do 5 km i cele powietrzne w zasięgu 3,5 km. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
l4rsoN
środa, 12 lutego 2014, 18:04

Może to dla naszego ORP Ślązak, termin teorytycznie pasuje, ilość także oraz tajność uzbrojenia Ślązaka i niejawność kraju składającego zamówienie :)

l4rsoN
środa, 12 lutego 2014, 21:05

Poza tym rozwijana dla MW armata ma mieć również kaliber 35mm, dlatego takie posunięcie wydawałoby się bardzo logiczne, bo przecież amunicja będzie produkowana w Polsce. Mam nadzieję, że moje przypuszczenia się sprawdzą.

ryszard56
czwartek, 13 marca 2014, 23:47

zgadzam sie

Tweets Defence24