Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Zamachowcy w niemieckiej armii; Niepokojące dane dotyczące sprawności fizycznej polskich żołnierzy; Mołdawia nie będzie członkiem NATO

Fot. Bundeswehr
Fot. Bundeswehr

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Michał Kokot, Gazeta Wyborcza, „Zamachowcy w Bundeswehrze”: Brak należytej kontroli, kłopotem niemieckiej armii? „Co najmniej trzech wojskowych było częścią siatki, która planowała zamachy na polityków. Minister Ursula von der Leyen jest w opałach. Opozycja i media zarzucają jej brak kontroli nad armią. [...] na ich liście znajdowali się min. prezydent Joachim Gauck oraz minister sprawiedliwości Heiko Maas. Spiskowcom udało się wynieść z koszar ponad tysiąc sztuk amunicji do pistoletów oraz karabinów maszynowych. Zamachy zaś chcieli tak przeprowadzić, by winą za nie obarczyć uchodźców.”


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, ”Wojskowych problemy z kondycją”: Niepokojące dane dotyczące sprawności fizycznej polskich żołnierzy. „Co dziesiąty żołnierz nie zaliczył w poprzednim roku sprawdzianu sprawności fizycznej.”


Gazeta Polska Codziennie, „Mołdawia nie wejdzie do NATO”: „Mołdawski prezydent Igor Dodon zapewnił podczas wczorajszej wizyty w Moskwie, że Mołdawia kategorycznie odmawia przystąpienia do NATO i zamierza zachować neutralność.”

Reklama

Komentarze (2)

  1. Drzewica

    Polskie władze powinny dokładnie zastanowić się nad przeciętnie bardzo niskim stanem sprawności fizycznej nie tylko żołnierzy, o czym pisze Rzeczpospolita, ale i ogółu społeczeństwa! Widać to przy wielu kontaktach ludzi i oglądzie zagospodarowania osiedli w różnych krajach, my Polacy nie mamy dostępu do urządzeń, hal, pływalni!

  2. bbb

    tylko co dziesiąty? to chyba nieźle

Reklama