Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Problem z wakatami w Policji; Żołnierz rezerwy musi stawić się na ćwiczenia pomimo pracy zarobkowej za granicą; Komentarze po spotkaniu prezydentów USA i Rosji

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Bożena Wiktorowska, Dziennik Gazeta Prawna, „Młodzi nie chcą do policji”: W przyszłym roku może odejść ze służby na emeryturę prawie 6 tysięcy policjantów, tym samym pogłębiając problem z wakatami. Czy policja sobie poradzi z brakiem chętnych do służby? „Do końca roku służba planuje przyjąć ok. 2,5 tys. osób. W ten sposób chce zlikwidować istniejące wakaty. Związkowcy mają wątpliwości, czy przy obecnych warunkach znajdą się chętni”.


Danuta Frey, Rzeczpospolita, „Praca za granicą nie zwalnia z odbycia ćwiczeń wojskowych”: Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał stronę wojska w sporze o obowiązek stawiennictwa na ćwiczeniach. Żołnierz rezerwy miał obowiązek poinformować Wojskową Komendę Uzupełnień o swoich planach wyjazdu i pracy za granicą, oraz uzyskać na nią zgodę. „Praca za granicą nie zwalnia z odbycia ćwiczeń wojskowych [...] WSA uznał skargę za nieuzasadnioną. [...] Brak związania pracodawcy innego państwa polskim ustawodawstwem nie może być okolicznością stawianą wyżej niż sprawy obronności i bezpieczeństwa RP - podkreślił sąd. Wyrok nie jest prawomocny”.


Piotr Wójcik, Gazeta Polska Codziennie, „Dobry Trump, zły Trump”: Komentarze po spotkaniu Trumpa z Putinem, oraz zakończeniu brukselskiego szczytu NATO. „Z jednej strony wzmacnia wschodnią flankę NATO i poddaje ostrej krytyce Nord Stream II. Z drugiej pokazuje się w dobrej komitywie z Putinem i w deklaracjach podważa fundamenty NATO. Który Donald Trump jest prawdziwy? Obaj - lepiej, żebyśmy to zrozumieli. [...] Prorosyjscy doradcy z jego otoczenia systematycznie byli wykluczani, tak jak chociażby Michael Flin. Trump nie wycofał się także z sankcji wobec Rosji. Jednak z drugiej strony zablokował sankcje wobec Rosji za dostarczanie broni Asadowi po ataku chemicznym w Syrii”.


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.