Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Polscy policjanci na Mundialu w Rosji; Afrykański plan Kremla; Żołnierze WOT nie będą szkolić się na strzelnicach dofinansowanych przez MON

Fot. Policja
Fot. Policja

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Izabela Kacprzak, Rzeczpospolita, „Gorący mundial dla polskich służb”: Do Rosji na Mundial pojedzie prawie 15 tysięcy Polaków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed możliwymi atakami terrorystycznymi. „Tysiące polskich kibiców na meczach w Rosji i tylko sześciu polskich funkcjonariuszy na miejscu. KGP: Rosjanie nie zgodzili się na więcej. [...] Jak podkreśla polskie MSZ w specjalnym poradniku kibica, należy uważać m.in. na wysokie zagrożenie terrorystyczne”.


Andrzej Łomanowski, Rzeczpospolita, „Rosyjscy najemnicy w Afryce”: Afrykański plan Kremla zakłada również zainteresowanie takimi państwami jak: Mozambik, Kongo (Brazzaville), Madagaskar, RPA i Kenia. Rosjanie nie tylko poszerzają strefę wpływów, ale również poszukują złota. „Ludzie w mundurach bez znaków rozpoznawczych pojawili się na Czarnym Kontynencie. [...] rosyjscy najemnicy pojawili się najpierw w Sudanie. Teraz Paryż bije na alarm, gdyż kolejnym krajem ich stacjonowania okazała się Republika Środkowoafrykańska”.


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Zakaz strzelania dla żołnierzy WOT”: Pomimo ogromnych starań Ministerstwa Obrony Narodowej i dofinansowania strzelnic w każdym powiecie, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej nie będą mogli korzystać z nich podczas szkoleń. „Zawieszono szkolenia żołnierzy na strzelnicach, które nie podlegają MON [...] Sztab Generalny WP przygotował opinię prawną, z której wynika, że żołnierze powinni przechodzić szkolenie strzeleckie tylko na strzelnicach garnizonowych”.


Komentarze (1)

  1. to jakaś bzdura

    Widać że SZ próbują ogarnąć WOT swoim spoconym ramieniem i będzie tam taka kicha jak u nich.