Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Komentarz po wizycie francuskiego prezydenta w Polsce; Do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa nad Wisłą; Podpisano porozumienie WOT, PSP i Policji

Fot. Paweł Tracz/KPRM
Fot. Paweł Tracz/KPRM

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Polska i Francja: raczej niewypał niż fajerwerki”: Komentarz po wizycie francuskiego prezydenta – Emmanuela Marcona – w Polsce. Pomimo wielu pozytywnych słów, nie podły konkretne propozycje współpracy w dziedzinie obronności. „Obecnie jesteśmy obecni w Republice Środkowej Afryki, gdzie przebywa... jeden polski żołnierz. Biorąc pod uwagę nasze zaangażowanie w Iraku, Afganistanie, w rejonie Bałkanów, Morza Śródziemnego i na Łotwie, szansę na to, że w najbliższych miesiącach mielibyśmy wysłać żołnierzy do któregoś z krajów Sahelu, wydają się minimalne.”


Paweł Tunia, Gazeta Polska Codziennie, „Polska nadal wolna od koronawirusa”: Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia poinformowali o wynikach badań próbek pobranych od 30 osób, które wróciły z Wuhanu. „Resort zdrowia poinformował wczoraj, że wszystkie przebadane próbki od osób, które w niedzielę wróciły z Wuhanu (Chiny), dały wynik ujemny. Żadna z osób nie jest zarażona koronawirusem. Zgodnie z zaleceniami WHO badania będą powtórzone pod koniec tygodnia. [...] Pasażerowie z Wuhanu, którzy w niedzielę wylądowali we Wrocławiu, zostali przewiezieni na badania i obserwację do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. - W żadnej z badanych próbek nie stwierdziliśmy obecności koronawirusa” – potwierdził wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.


Nasz Dziennik, „Szeroka kooperacja”: Wojska Obrony Terytorialnej będą współpracować z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją. „Porozumienie w tej sprawie podpisali dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła, komendant główny policji, generalny inspektor Jarosław Szymczyk i komendant główny PSP starszy brygadier Andrzej Bartkowiak.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. Fr

  Trzeba wspierać Francję ponieważ to kraj który zwalczał komunizm np w Afryce i Indochinach, w Indochinach nawet bardziej niż USA. Francuzi mogą dać nam nowoczesne technologie i wyszkolić naszą armię.

  1. BUBA

   Bredzisz. Przypomni sobie rok 39 !!! WP bylo w duzym procecie wzorowane na francuskim.Francozi zbili groba kase na nas a potem co ...??? WP wAfryce niema nic do szukania !!!

  2. Victor

   Za to WP ma do szukania w Afganistanie czy Iraku. Tylko czego tam szuka?

  3. BUBA

   Nie szukaja tylko pokazuja ze stacc nas na sojusz

 2. Dudley

  Niestety nasi politycy i dyplomacja nie potrafią grać na dwóch lub więcej instrumentach, a to błąd który zemści się na nas wcześniej czy później. Nasz kraj znajduje się w takim położeniu geograficznym że powinniśmy się nauczyć dawno jak lawirować między wschodem a zachodem i wielkim bratem za dużą wodą. Ciekawe kiedy wujek Sam zagra naszą kartą i zostaniemy z ręką w nocniku, sami jak palec w d.. Jak to drzewiej w historii bywało

Reklama