Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Armia powoła w tym roku 17 tys. ochotników do TSW; Polscy dziennikarze w brytyjskich zakładach lotniczych; Separatyści z Ukrainy utworzyli nowe państwo

Fot. kpr. Sebastian Czyżowicz (17. WBZ)
Fot. kpr. Sebastian Czyżowicz (17. WBZ)

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Artur Radwan, Dziennik Gazeta Prawna, „Wojsko przeszkoli mniej rezerwistów”: Już jutro wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 23 czerwca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia liczby osób, które mogą być powołane do czynnej służby wojskowej w 2017 r. Eksperci wojskowi wskazują na zbyt ambitne plany MON. „W tym roku armia może powołać ponad 17 tyś. ochotników do terenowej służby wojskowej.”


Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, „Brytyjskie śmigła Leonardo Helicopters”: Wizyta polskich dziennikarzy w angielskich zakładach Leonardo w Yeovil, do których należy również polski zakład PZL Świdnik. „Na wielu poziomach muszą przecież ciągle trwać konsultacje w sprawie kierunków rozwoju sprzętu i potrzeb mundurowych użytkowników, planowania modernizacji.”


Aleksander Kłos, Gazeta Polska Codziennie, „Małorosyjska fantasmagoria terrorystów”: Separatyści z Ukrainy chcą przeprowadzić referendum w sprawie nowej konstytucji dla samozwańczej Małorosji oraz wprowadzić stan wyjątkowy na okres 3 lat. „Tereny kontrolowane przez rosyjskich terrorystów w Donbasie, jak i reszta Ukrainy to obszary, które mają wejść w granice nowego kraju - Małorosji. Realizację tej utopijnej wizji zapowiedział przywódca separatystycznej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL). Kreml oficjalnie odciął się od tego pomysłu.”

Reklama

Komentarze

    Reklama