Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie
COP-DKP rekrutuje oficerów i podoficerów rezerwy
Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwo Komponentu Powietrznego zaprasza oficerów i podoficerów rezerwy do udziału w rekrutacji i powrotu do służby zawodowej. Sprawadzamy, jak zgłosić swoje zainteresowanie powrotem do służby i w których garnizonach są aktualnie wolne stanowiska.
Dzięki informacjom opublikowanym m.in. na stronie internetowej Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach podoficerowie i oficerowie rezerwy mają możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat zasad powrotu do służby zawodowej. Potrzeby w tym zakresie zgłasza bowiem mieszczące się w stolicy Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwo Komponentu Powietrznego (COP-DKP) oraz podległe jednostki wojskowe.
Osoby zainteresowane powrotem do służby zawodowej mogą kontaktować się drogą mailową na adres e-mail sekcji odpowiedzialnej za rekrutację lub telefonicznie bezpośrednio do jednostki wojskowej w wybranym garnizonie. Szansę powrotu do służby mają osoby zainteresowane służbą w garnizonach Gdynia, Kraków, Bydgoszcz i Poznań. Rekrutacja prowadzona jest zarówno na stanowiskach służbowych w systemie dziennym lub dyżurowym i dotyczy garnizonów, w których znajdują się ośrodki dowodzenia i naprowadzania podległe pod COP-DKP.
Dodatkowe informacje podoficerowie i oficerowie rezerwy mogą uzyskać drogą telefoniczna:
- Warszawa: tel. 261 828 125, 261 828 338
- Gdynia: tel. 261 263 733
- Kraków: tel. 261 133 910 oraz 261 136 810 (dwie lokalizacje)
- Bydgoszcz: tel. 261 426 515
- Poznań: tel. 261 571 227
Warto zaznaczyć, że z informacji, które docierają do naszej redakcji na terenie całego kraju wojskowe komendy uzupełnień oraz wojewódzkie sztaby wojskowe odnotowują rosnące zainteresowanie służbą w wojskach operacyjnych oraz w obronie terytorialnej. W kolejnych miesiącach realizowane będą także ćwiczenia rezerwy, które zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem.
Wojskowe Komendy Uzupełnień oraz Wojewódzkie Sztaby Wojskowe prowadzą także stałą rekrutację skierowaną do żołnierzy rezerwy, a stanowiska dostępne są także w innych jednostkach na terenie całego kraju.
O tym co daje powrót do służby oraz o swoich doświadczeniach opowiadają żołnierze rezerwy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Ogame
I mają pracować na 30-50 letnim sprzęcie??? Szanse przeżycia w razie wojny mają znikome. Skoro ma być więcej wojska to nowe garnizony powinny być w miastach powiatowych gdzie taka praca za obecne pieniądze i przywileje jest atrakcyjna (dla wielu ludzi).