Reklama

Legislacja

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna przed szczytem NATO i ŚDM

Fot. mswia.gov.pl
Fot. mswia.gov.pl

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w czasie konferencji prasowej zapowiedział, że przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży przyjęta zostanie ustawa antyterrorystyczna - informuje MSWiA.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że w najbliższy czwartek, 23 marca 2016 r., odbędzie się posiedzenie międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych, na którym przyjęty zostanie projekt ustawy antyterrorystycznej. "Projekt jest już w praktyce gotowy" - powiedział szef MSWiA.

Minister poinformował, że projekt ustawy antyterrorystycznej zostanie wkrótce skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Potem trafi na Radę Ministrów, a następnie do Sejmu. Błaszczak podkreślił - "Chcemy, żeby ustawa została przejęta przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie".

Głównym celem wprowadzenia nowych przepisów ma być wzmocnienie koordynacji służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Polsce. Projektowane rozwiązania mają także za zadanie poprawę efektywności funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama