Reklama

Siły zbrojne

Air Show 2017 w Radomiu. Porozumienie miasta z wojskiem

Fot. A. Hładij/Defence24.pl.
Fot. A. Hładij/Defence24.pl.
Autor. A.Hładij

Urząd miejski w Radomiu porozumiał się wstępnie z Generalnym Dowództwem Rodzajów Sił Zbrojnych w kwestiach organizacyjno-finansowych związanych z tegorocznymi pokazami lotniczymi Air Show. Szczegóły ustaleń nie są znane. Program pokazów strona wojskowa przedstawi w czwartek 1 czerwca.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski porozumiał się z przedstawicielami Generalnego Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie organizacji pokazów lotniczych Air Show 2017, które odbędą się w dniach 26 i 27 sierpnia. Żadne szczegóły porozumienia nie są na razie znane.

W latach wcześniejszych znaczną część wydatków brało na siebie wojsko, w grudniu ubiegłego roku Generalne Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych twierdziło jednak, że MON nie stać na wydatki związane z Air Show, a w jego finansowaniu powinno w znacznie większym stopniu uczestniczyć miasto-gospodarz. GDRSZ informowało też, że nie będzie organizować Air Show w 2017 roku, ale nie wykluczało ograniczonego udziału w mniejszej imprezie w rodzaju pikniku lotniczego. Przyczyną miały być zaplanowane na 2018 r. duże pokazy lotnicze z okazji stulecia polskiego lotnictwa wojskowego. Sytuacja zmieniła się jednak w styczniu, po rozmowach przedstawicieli miasta ze stroną wojskową.

Czytaj też: Air Show 2017 w Radomiu jednak się odbędzie.

Choć szczegóły zawartego porozumienia pozostają nieznane, GDRSZ informowało wcześniej, że całość kosztów imprezy ma zostać sfinansowana ze środków pozabudżetowych - wpłat sponsorów, wpływów z biletów oraz opłat ponoszonych przez wystawców.

Do dziś udział w pokazach potwierdziło siedem krajów, oczekiwane są potwierdzenia z kolejnych sześciu.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Mietek

  Sankcje, o ile mi wiadomo, ciągle obowiązują, bo Rosjanie ciągle okupują Krym. A te zakazują jakiejkolwiek współpracy branży militarnej. Dotyczy to całej Europy, a nie tylko Polski. Proste.

  1. Raptorek

   Jakoś do Paryża na air show latają.

 2. Raptorek

  Jak mniemam, zgodnie z naszym rusofobicznym dogmatem nie będzie ekip z Rosji na Su-35 i Ka -52 ?

  1. Jurkr

   Zapewne ich nie będzie. Ale nie o nasze rusofobiczny dogmat chodzi, bo zaproszenia do nich w latach poprzednich były wysyłane z tego co oficjalnie pisano, a po prostu z brakiem zainteresowania do pokazania się w Polsce. W latach ubiegłych byli u nas Ukraińcy i Białorusini, pamięć o ich pilotach którzy zginęli podczas pokazów zawsze będzie żywa. Pisząc takie głupie zdania, warto żebyś jednak wcześniej poczytała czemu nie było Rosjan w latach ubiegłych. Wiele czasu to nie zajmie, a unikniesz takiego wygłupienia się jak wyżej

  2. Borys

   Jeszcze za sojuza w 1991 były u nas w Dęblinie rosyjskie suki. A w końcu to Polska jako pierwsza zdradziła UW.

 3. b3rs

  Lepiej późno niż we Wrześniu... Ciekawe czy kogoś sensownego uda się ściągnąć.

Reklama