XX MSPO - Saab otwarty na współpracę z Polską

5 września 2012, 09:34
IMG_7509
Saab stawia na współpracę w dziedzinie zarządzania polem walki - fot. Marcin Toboła
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Redakcja Defence24 uczestniczyła w prezentacji systemu zarządzania walką 9LAND BMS oferowanym przez szwedzki koncern Saab. Po prezentacji, zapytaliśmy przedstawiciela Saaba o perspektywy współpracy z polskim resortem obrony.Polskim partnerem w oferowanym elemencie wyposażenia jest gdyński Radmor, który m.in. dostarczy radiostacje.

Wiceprezes Saaba Dan Gustafsson, zapytany o stopień realizacji dostaw rakiet RBS-15 Mk.III dla polskiej Marynarki Wojennej odpowiedział, że strona szwedzka w całości wypełniła swoją część zobowiązania - rakiety, które mogły zostać dostarczone już są w polskich magazynach.

Odnosząc się do kwestii współpracy szwedzkiego koncernu ze stroną polską w dziedzinie obronności, Gustafsson stwierdził, że Saab zamierza nadal współpracować, także w sprawie budowy polskiego systemu obrony przeciwlotniczej, mimo przegranego przetargu na dostawę rakiet dla polskiego Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej.

Wiceprezes wyraził jednak swoje rozczarowanie formą przeprowadzenia tamtego przetargu. Zauważył że Saab spełnił wszystkie wymagania stawiane przez stronę polską, w przeciwieństwie do konkurencji, która miała pewne braki. Mimo tego, Saab nie podjął i nie zamierza podjąć żadnych środków prawnych przeciwko konkurencji, ani tym bardziej przeciwko organizatorowi przetargu.

(MMT)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24