Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: USA cofnie sankcje nałożone na Rosję?

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Andrzej Kublik, Gazeta Wyborcza, „Merkel leci do Bidena”: W tym tygodniu kanclerz Niemiec Angela Merkel zajmie się zapewnieniem bezproblemowego uruchomienia rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. „Decyzja Joego Bidena o rezygnacji z sankcji wobec Nord Streamu 2 wywołała falę krytyki w Kongresie USA, także ze strony przedstawicieli rządzącej partii Demokratów, do której należy obecny prezydent Stanów Zjednoczonych. Zastrzeżeń nie kryły też Ukraina i państwa Europy Środkowej, sojusznicy USA w NATO. Być może właśnie dla wyciszenia tych protestów administracja Joego Bidena zażądała, by Niemcy przedstawiły propozycje działań, które mają powstrzymać Rosję przed wykorzystaniem Nord Streamu 2 przeciw Europie. Niemcy zaś chcą, by ich propozycje zostały zatwierdzone przez USA, które w ten sposób staną się gwarantem nowego ładu na europejskich rynkach gazu i energii, jaki stworzy Nord Stream 2.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. rezerwa 77r.

  i w taki właśnie sposób NIEMCY pokazują EUROPIE ŚRODKOWY PALEC , DBAJĄ TYLKO O SWOJE INTERESY /// nawet odmówiły FRANCJI / SAMOLOTY ROZPOZNAWCZE / ichnia uczciwość w umowach , jednak jednej pilnują UMOWA RIBENTROP - MOŁOTOW

  1. Mm

   Zdziwiony ?

 2. Piotr

  Mnie to nie dziwi, parę dni temu na jednym z portali ukazał się artykuł, z wypowiedzią prezydenta Niemiec,że chcą przystąpić do Trómorza,mało komentarzy, ale wszystkie krytyczne, ta idea co by nie mówić miała być alternatywą wobec Niemiec i Rosji, więc co jest grane?, "Drang nach Osten", "Mitteleuropa", czy może Niemcy wiedzą że UE padnie?, i jeszcze jedno, poparcie obecnej administracji USA w tej sprawie, aby Niemcy dołączyły do tej idei,przypadek?, nie sądzę, odznaczenie byłego prezydenta Gaucka orderem św. Wojciecha, przypadek?, nie sądzę.

Reklama