Wojsko kupi systemy rozpoznawczo-zakłócające

23 września 2020, 13:31
840_472_matched__oz56lo_84db834dcd78cf320725f3ed5ad456ef
Fot. 17 WBZ
Reklama

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego, którego celem ma być pozyskanie informacji do zamówienia zautomatyzowanego systemu rozpoznawczo-zakłócającego pasma UKF.

Jak informuje IU w oficjalnym komunikacie, procedura ma na celu określenie możliwości pozyskania Modułu Taktycznego systemu rozpoznawczo-zakłócającego pracującego w zakresie 1-3000 MHz (dla zakłóceń w zakresie 1,5-3000 MHz). Docelowym podwoziem zabudowy tego systemu ma być kołowy transporter opancerzony Rosomak. Głównym zadaniem tego systemu ma być realizacja zadań przechwytywania, śledzenia, namierzania oraz przeciwdziałania (obrony i ataku) radioelektronicznego w stosunku do środków łączności radiowej przeciwnika.

Przeprowadzenie dialogu technicznego ma w założeniu pozwolić na ocenę możliwości spełnienia przez oferentów wstępnie określonych wymagań, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw oraz szkolenia, a także oszacowanie kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania oraz wstępne oszacowanie czasu pozyskania tego systemu.

Termin zgłaszania się potencjalnych zainteresowanych do udziału w prowadzonym dialogu technicznym upływa 16 października br., a planowany termin jego przeprowadzenia jest wstępnie planowany na okres luty-maj 2021 r. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Litosci
czwartek, 24 września 2020, 09:47

Oto mamy "oficjalny" komunikat MON - o zamiarze - ogłoszenia dialogu - w celu pozyskania informacji do zamówienia.... A gdzie defilada w celu uczczenia ogłoszenia... tego zamiaru??? Może przy t a k i e j okazji jakieś ekstra promocje i awanse generalskie? Czujecie do jakiego absurdu doszedł MON?? Komunikat ogłaszający ZAMIAR ogłoszenia???

Johny
czwartek, 24 września 2020, 09:20

I tak to nic nie da w razie zwarcia z Rosją, która ma najlepsze i niepowtarzalne systemy rozpoznawczo - zakłócające. Są w stanie wyłączyć nawet krążownik tak jak było z Donaldem Cookiem. Amerykanie byli w takim szoku, że cała załoga zwolniła się że służby. A to było przy pomocy SU-24. Nawet nie wyobrażacie sobie jak potężnymi i unikalnymi systemami dysponuje SU-57.

dim
czwartek, 24 września 2020, 07:13

Jakie "Wojsko kupi" ? Propaganda dawnej komuny gaśnie przy takich stwierdzeniach. MON ogłasza dopiero "zamiar przeprowadzenia dialogu", a wiemy z praktyki ile lat to zwykle zajmuje tej instytucji, zanim (i jeśli w ogóle) nastąpią konkretne przetargi, ich anulowania, kolejne przetargi, kolejne anulowania, aż wreszcie czasami jakieś zamówienia. To jest zwykła gra na pobieranie pensji, premii i okupację stołków przez ludzi skrajnie niewłaściwych.

Autor Widmo
środa, 23 września 2020, 15:43

Zastanawia mnie jedno. Jaka jest proporcja pomiędzy zrealizowanymi zakupami IU MON a prowadzonymi na obecną chwilę dialogami technicznymi ? Na litość Boską ! Napiszcie w końcu, że IU coś w końcu kupił, bo to że specjalizują się w dialogach technicznych, wszyscy już w NATO i Polsce wiedzą.

Co robi MON?
czwartek, 24 września 2020, 09:57

Ostatnio aż 31 małych robocików saperskich. Jeśli zestawu się t o z zakupem jeszcze za Macierewicza 100 szt jednorazowych de facto Warmate1, to widać że MON stanowczo nie chce kupować broni. A jeśli już to są to mundury tropikalne (ekspedycyjne?), Groty (słaba broń piechoty), bezbronne Rosomaki, sprzęt tyłowy (pralnie, kuchnie polowe, łaźnie kontenerowe), samochody ciężarowe, pickupy, mosty towarzyszące, holowniki, nowa stacja demagnetyzacyjna dla okrętów. A z broni poważnej? 60 wyrzutni Javelinow z 3 pociskami? Dodatkowe Raki? Remont Dan, modyfikacja T72. I to w s z y s t k o???

C
środa, 23 września 2020, 20:19

Nie jest ważne złapać króliczka ,ważne aby go gonić

Autor Widmo
środa, 23 września 2020, 23:17

Czasami myślę, że oni nawet nie wiedzą za czym mają gonić. W koncernie nie popracowaliby nawet trzech miesięcy.

Zamek Marcin
czwartek, 24 września 2020, 09:54

W międzynarodowym koncernie zbrojeniowym pracowali by 11-14 MINUT.

Tweets Defence24