Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosyjskie wojska przy granicy z Estonią znacząco uszczuplone

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Wojna na Ukrainie znacząco uszczupliła siły rosyjskie stacjonujące za wschodnią granicą Estonii - poinformował w piątek dziennik „Postimees”, powołując się na estońskie źródła wywiadowcze.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Rosyjska armia zlokalizowana przy granicy z Estonią nie była tak słaba jak obecnie od lat. Zabijani na Ukrainie żołnierze i niszczony tam sprzęt bezpośrednio wpływają na potencjał militarny Rosji na granicy z krajem" - podkreślił dziennik.

Czytaj też

Kapitan Taavi Laasik z zespołu prasowego estońskich sił zbrojnych poinformował, że "ogromna część oddziałów stacjonujących wcześniej przy granicy z Estonią jest zaangażowana w wojnę na Ukrainie". Rosja została zmuszona do zbierania najlepiej wyszkolonych oddziałów z całego kraju i wysyłania ich na Ukrainę" - wskazał Kalev Stoicescu z Międzynarodowego Centrum Obrony i Bezpieczeństwa w Tallinie.

Reklama

Podpułkownik sił zbrojnych Estonii Eero Rebo powiedział w piątek, że oddział niedawno zmobilizowanych Rosjan o wielkości batalionu został przeszkolony w Pskowie w pobliżu estońskiej granicy i wkrótce trafi na front na Ukrainie. "Otrzymali oni o wiele bardziej kompleksowy trening niż osoby mobilizowane we wcześniejszych miesiącach" - przyznał.

Czytaj też

Minister obrony Hanno Pevkur zaznaczył z kolei, że również w okolicach Petersburg istnieje kilka miejsc znajdujących się pod stałą obserwacją estońskich służb. Nie przekazał dalszych informacji dotyczących charakteru tych miejsc.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. opozycja

    Generanie Rosja jest slaba (gospdarka wielkosc WLoch) i od 30 lat coraz slabsza. Te gadanie ze zaatakuje Zachod i NATO musi sie bronoc. albo po to by wydobyc kase (jak w przadju Pentagonu) albo dla mobilizacji naszych spoleczestw (Propahanda) albo poptstu jakies nie wiem skad. Nawet Uktraina to nie atak to jakby zabezpiczneie sobie tylego wyjscia *(Ukraina to jak KUBA dla USA - za blisko) To oznaka slabosci.

  2. Monkey

    @knoxx: Jeśli chodzi o Rosjan, to świetna wiadomość. Tak z ukraińskiego, jak z polskiego, jak i z reszty NATO punktu widzenia. Jedyne, czego się obawiam, i to bardzo to to, że Ukraińcy także maja ograniczone zasoby. Ich też zapewne ten problem dotyka. To mnie martwi.

  3. knoxx

    Zaczyna się problem krótkiej kołdry.

Reklama