Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosja przerzuca sprzęt wojskowy z Białorusi na Donbas

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Siły rosyjskie przerzucają sprzęt wojskowy z Białorusi na Donbas na wschodzie Ukrainy - poinformował w czwartek na Telegramie niezależny kanał Biełaruski Hajun.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Według tego źródła z Białorusi wyruszyły w kierunku obwodu donieckiego dwa transporty ze sprzętem wojskowym i żołnierzami rosyjskimi.

Czytaj też

Pierwszy 28 lutego skierował się na stację Matwiejew-Kurhan w obwodzie rostowskim w Rosji, dokąd ma przybyć 7 marca. Stamtąd skład liczący 48 wagonów ma się udać do Iłowajska w obwodzie donieckim.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Drugi transport wyjechał 1 marca do stacji Nieklinowka w obwodzie rostowskim, gdzie dotrze 8 marca. Stamtąd - podobnie jak pierwszy - uda się do Iłowajska. Ten transport liczy 38 wagonów.

Czytaj też

W obu transportach są tylko po dwa wagony pasażerskie, zaś w pozostałych przewożony jest sprzęt wojskowy.

Czytaj też

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Sorien

    Po Bachmucie zaraza uda się o oddalony o 20km od ich najbardziej wysuniętych pozycji Kramatorsk oraz Słowiańsk .... Z tym że to będą dwa najwieksze miasta w tej części kampanii przy których Bachmut to drobinka . Bahmut liczył 80 tyś mieszkańców te dwa miasta 300 tyś a leżą obok siebie . Jeżeli ruscy będą dalej ta taktyka atakować w sensie tak mała liczba wojska to staną przy tych miastach przynajmniej do jesieni

    1. Ma_XX

      jeśli Ukraińcy rzeczywiście planują jakąś ofensywę na południu i po drugie zaczną ją realizować to widmo odcięcia korytarza lądowego od Krymu spowoduje zaniechanie wszystkich innych działań ze strony ruskich. Będą co najwyżej działania pozorne. Tutaj strategicznym obiektem jest korytarz lądowy i ewentualnie Krym - te obwody ługański i donbaski to przy tym tylko przystawka.

Reklama